• שלישי  ד' ניסן התשע"ח  20.03.2018
  • רחוב ז׳בוטינסקי 2 רמת גן 5250501 מגדל אמות אטריום קומה 35
  • לתיאום פגישה: 072-3311434

מהי רשלנות רפואית? מה שצריך לדעת על רשלנות רפואית

yanir@yhc-law.co.il
18.09.2016, 15:59 · מדריכים משפטיים · נקרא 911 פעמים

תמונת נושא עבור מהי רשלנות רפואית? מה שצריך לדעת על רשלנות רפואית

מה צריך לדעת על רשלנות רפואית

מדי שנה הולך וגדל מספר התביעות המוגשות לבתי המשפט בישראל בגין רשלנות רפואית, ונתונים מראים שמשרד הבריאות, קופות החולים וחברות הביטוח משלמות כל שנה עשרות מיליוני שקלים לנפגעים בשל תובענות על רקע רשלנות רפואית. המשמעות של המספרים האלה היא שגם רופאים טועים ושזה יכול לקרות לכל אחד. לפניכם מידע שאתם צריכים לדעת על רשלנות רפואית, כדי שתוכלו להתנהל טוב יותר בסיטואציה כזו, שבה נגרם לכם נזק עקב רשלנות רפואית.

מהי רשלנות רפואית

רשלנות רפואית מתקיימת כאשר רופא חורג מהחובות ומנורמות ההתנהגות המקצועיות המחייבות, בצורה שהסבה נזק לגופו של החולה, נזק שלא היה נגרם אחרת. על פי כללי האתיקה הרפואית, הפסיקה והחוק, רופאים מחויבים לשמור על שלמות גופם של מטופליהם, וזה אומר בין היתר, להימנע מטעויות במסגרת הטיפול הרפואי. כאשר טעות כזו שעשה רופא מסבה נזק גופני לחולה, נזק שהוא תוצאה של הטעות, הרי שהמדובר ברשלנות רפואית. עולם הרפואה הוא עולם סבוך ומורכב ולצערנו בשל כך רופאים עושים טעויות שגורמות נזק למטופלים שלהם וזאת רשלנות רפואית. דוגמאות לטעויות כאלה שעשויות להיחשב כרשלנות רפואית הן: פענוח לא נכון של בדיקות, ביצוע פעולה רפואית ללא קבלת הסכמה מדעת של החולה, אבחנה שגויה או אי אבחון של מחלה או בעיה רפואית, מתן תרופות במינון לא נכון, טעות שגרמה לסיבוך בניתוח ועוד.


יעוץ ראשוני לבירור זכויות

התחלה נכונה של הליך התביעה מחייבת קבלת ייעוץ מקצועי לצורך בירור הזכויות המשפטיות, סיכויי התביעה וסכום הפיצוי אותו ניתן לקבל.

שלחו פרטים לקבלת ייעוץ ראשוני לבירור זכויותיכם:

משרדנו מתמחה במתן ייעוץ משפטי מקצועי לנפגעי רשלנות רפואית לצורך מימוש זכויותיהם לתביעת פיצויים.

לוגו המשרדייעוץ מקצועי בתחילת הדרך הוא המפתח להצלחה בהליך התביעה

הידעתם: שכר הטרחה המקובל של עו"ד בתביעות רשלנות רפואית נקבע באחוזים מסכום הפיצוי שיתקבל וזאת על בסיס הצלחה. שכר הטרחה של עוה"ד מתווסף בד"כ לסכום הפיצוי שמשלמים חברת הביטוח או המזיק כך שהלקוח של עוה"ד אינו זה שנושא בתשלום שכר הטרחה של עוה"ד שלו.


על האתגר שבביסוס תביעה בגין רשלנות רפואית

מבחינה משפטית, הוכחת התרחשותה של רשלנות רפואית אינה פשוטה. זה אומר, שגם אם מטופל בטוח, באופן שלא משתמע לשתי פנים, כי הוא חווה רשלנות רפואית, וגם אם הנזק שהוסב לו הוא בולט וברור לעין, עדיין מוטלת עליו חובת ההוכחה המשפטית להראות כי התקיימה רשלנות רפואית. כדי להוכיח שהתקיימה רשלנות רפואית, על התובע להראות לבית המשפט לא רק את המעשה הרשלני של הרופא ואת הנזק שנגרם לו, אלא גם להוכיח שישנו קשר סיבתי בין שניהם. כלומר, על התובע להוכיח שהמעשה הרשלני של הרופא הוא זה שהוביל לפגיעה הנזיקית. ללא שלושת היסודות הללו: קיומו של מעשה הרשלנות הרפואית, קיומו של נזק כתוצאה מהמעשה הרשלני והוכחת הקשר הסיבתי ביניהם, לא ניתן לבסס תביעת רשלנות רפואית. פסקי דין רבים מנתחים מצבים עובדתיים שונים ודנים בדיוק בשאלות אלה וכל מקרה הוא בעל מאפיינים ייחודיים.

אל תנחשו – התייעצו עם עורך דין המתמחה ברשלנות רפואית

היות שלא כל טעות המבוצעת על ידי רופא מוגדרת באופן אוטומטי כרשלנות, ומאחר שהוכחת קיומה של רשלנות רפואית היא תהליך מורכב, מומלץ להתייעץ עם עורך דין כבר בתחילת הדרך. אם אתם סבורים שנגרמה לכם רשלנות רפואית, כדאי למצוא עורך דין מקצועי, המתמחה בדיני נזיקין, ושיש לו ניסיון בתיקים של רשלנות רפואית. הצלחתה של תביעה כזו תלויה במידה רבה מאוד ביכולת של עורך הדין להוכיח כי הנתבע, היינו הרופא המטפל או המוסד הרפואי, פעלו בחוסר מקצועיות אשר עולה לכדי רשלנות רפואית. המשמעות היא, כי רצוי להשקיע אנרגיה בבחירת עורך הדין הנכון כדי שסיכויי הצלחת התביעה יהיו גבוהים יותר.קבלו ייעוץ משפטי ראשוני לבירור זכויותיכם:

דלג למרכז העמוד (מקש s) דלג לעמוד יצירת קשר (מקש 7) דלג לעמוד מפת האתר (מקש 8) דלג לעמוד נגישות (מקש 9)