עקבו אחרינו ברשתות החברתיות

כתובתינו

רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20 נווטו אלינו
 • רביעי  ז' תמוז התשפ"ב  06.07.2022
 • רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20
 • לתיאום פגישה: 03-7765017
 • מעבר לשפה האנגלית RU
 • מעבר לשפה האנגלית EN
 • FIRM PROFILE PDF
אתר באנגלית אתר ברוסית
תפריט

מהי רשלנות רפואית? מה שצריך לדעת על רשלנות רפואית

yanir@yhc-law.co.il · מאמר
18.09.2016, 15:59 · מדריכים משפטיים · נקרא 3,532 פעמים

תמונת נושא עבור מהי רשלנות רפואית? מה שצריך לדעת על רשלנות רפואית

עודכן לאחרונה ב־17:26, 25 ביוני 2020.

מה שצריך לדעת על רשלנות רפואית

מדי שנה הולך וגדל מספר התביעות המוגשות לבתי המשפט בישראל בגין רשלנות רפואית, ונתונים מראים שמשרד הבריאות, קופות החולים וחברות הביטוח משלמות כל שנה עשרות מיליוני שקלים לנפגעים בשל תובענות על רקע רשלנות רפואית. המשמעות של המספרים האלה היא שגם רופאים טועים ושזה יכול לקרות לכל אחד. לפניכם מידע שאתם צריכים לדעת על רשלנות רפואית, כדי שתוכלו להתנהל טוב יותר בסיטואציה כזו, שבה נגרם לכם נזק עקב רשלנות רפואית.מהי רשלנות רפואית

רשלנות רפואית מתקיימת כאשר רופא חורג מהחובות ומנורמות ההתנהגות המקצועיות המחייבות, בצורה שהסבה נזק לגופו של החולה, נזק שלא היה נגרם אחרת. על פי כללי האתיקה הרפואית, הפסיקה והחוק, רופאים מחויבים לשמור על שלמות גופם של מטופליהם, וזה אומר בין היתר, להימנע מטעויות במסגרת הטיפול הרפואי. כאשר טעות כזו שעשה רופא מסבה נזק גופני לחולה, נזק שהוא תוצאה של הטעות, הרי שהמדובר ברשלנות רפואית. עולם הרפואה הוא עולם סבוך ומורכב ולצערנו בשל כך רופאים עושים טעויות שגורמות נזק למטופלים שלהם וזאת רשלנות רפואית. דוגמאות לטעויות כאלה שעשויות להיחשב כרשלנות רפואית הן: פענוח לא נכון של בדיקות, ביצוע פעולה רפואית ללא קבלת הסכמה מדעת של החולה, אבחנה שגויה או אי אבחון של מחלה או בעיה רפואית, מתן תרופות במינון לא נכון, טעות שגרמה לסיבוך בניתוח ועוד.


פנו אלינו לקבלת ייעוץ מקצועי ואישי ללא התחייבות:

  משרד עו"ד יניר הראל ושות' מתמחה במתן ייעוץ משפטי מקצועי ואישי בקשר עם רשלנות רפואיתתביעות נזיקיןביטוח חיים, ביטוח נכות מתאונה, ביטוח אובדן כושר עבודה, ביטוח תאונות אישיות, ביטוח מחלות קשות, ביטוח נכות או מוות כתוצאה מתאונה, ביטוח בריאות וביטוחי מנהלים.


  על האתגר שבביסוס תביעה בגין רשלנות רפואית

  מבחינה משפטית, הוכחת התרחשותה של רשלנות רפואית אינה פשוטה. זה אומר, שגם אם מטופל בטוח, באופן שלא משתמע לשתי פנים, כי הוא חווה רשלנות רפואית, וגם אם הנזק שהוסב לו הוא בולט וברור לעין, עדיין מוטלת עליו חובת ההוכחה המשפטית להראות כי התקיימה רשלנות רפואית. כדי להוכיח שהתקיימה רשלנות רפואית, על התובע להראות לבית המשפט לא רק את המעשה הרשלני של הרופא ואת הנזק שנגרם לו, אלא גם להוכיח שישנו קשר סיבתי בין שניהם. כלומר, על התובע להוכיח שהמעשה הרשלני של הרופא הוא זה שהוביל לפגיעה הנזיקית. ללא שלושת היסודות הללו: קיומו של מעשה הרשלנות הרפואית, קיומו של נזק כתוצאה מהמעשה הרשלני והוכחת הקשר הסיבתי ביניהם, לא ניתן לבסס תביעת רשלנות רפואית. פסקי דין רבים מנתחים מצבים עובדתיים שונים ודנים בדיוק בשאלות אלה וכל מקרה הוא בעל מאפיינים ייחודיים.


  אל תנחשו – התייעצו עם עורך דין המתמחה ברשלנות רפואית

  היות שלא כל טעות המבוצעת על ידי רופא מוגדרת באופן אוטומטי כרשלנות, ומאחר שהוכחת קיומה של רשלנות רפואית היא תהליך מורכב, מומלץ להתייעץ עם עורך דין כבר בתחילת הדרך. אם אתם סבורים שנגרמה לכם רשלנות רפואית, כדאי למצוא עורך דין מקצועי, המתמחה בדיני נזיקין, ושיש לו ניסיון בתיקים של רשלנות רפואית. הצלחתה של תביעה כזו תלויה במידה רבה מאוד ביכולת של עורך הדין להוכיח כי הנתבע, היינו הרופא המטפל או המוסד הרפואי, פעלו בחוסר מקצועיות אשר עולה לכדי רשלנות רפואית. המשמעות היא, כי רצוי להשקיע אנרגיה בבחירת עורך הדין הנכון כדי שסיכויי הצלחת התביעה יהיו גבוהים יותר.


  לוגו המשרדהתייעצות עם עו"ד יכולה למנוע טעויות נפוצות בתחילת הדרך.


  עורך דין יניר הראל מתמחה בתביעות ביטוח ונזיקין ומטפל בתביעות נגד גורמי נזק וחברות ביטוח. עו"ד יניר הראל וצוות המשרד מטפלים במלוא ההליכים הנדרשים לצורך מימוש זכויות נפגעים ומבוטחים לקבלת פיצויים בגין פגיעות גוף ונזקי רכוש. עו"ד יניר הראל כותב מאמרים משפטיים ועדכוני חדשות שבועיים מפסיקת בתי המשפט בישראל.  משרד עורכי דין יניר הראל ושות' מתמחה במימוש זכויות מבוטחים ונפגעי תאונות.


  יניר הראל ושות' מומלצים בעקביות:


  ספר דיני הראיות בתביעות ביטוח ופלת

  דיני הראיות בתביעות ביטוח ופלת"ד מאת עו"ד יניר הראל

  ספרו של עו"ד יניר הראל מוביל בתחומו ונרכש ע"י הנהלת בתי המשפט לספריות בתי המשפט בישראל.
  450 עמ', כריכה קשה, בהוצאת "פרלשטיין- גינוסר".

  מידע נוסף


  קבלו ייעוץ משפטי ראשוני לבירור זכויותיכם:

   רוצים לדבר איתנו?

   השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

    סגירת חלון
    דלג למרכז העמוד (מקש s) דלג לעמוד יצירת קשר (מקש 7) דלג לעמוד מפת האתר (מקש 8) דלג לעמוד נגישות (מקש 9)