עקבו אחרינו ברשתות החברתיות

כתובתינו

רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20 נווטו אלינו
  • חמישי  י"ג תשרי התשפ"א  01.10.2020
  • רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20
  • לתיאום פגישה: 03-7765017
חותם אמינות
תפריט

מהי רשלנות רפואית? מה שצריך לדעת על רשלנות רפואית

yanir@yhc-law.co.il · מאמר
18.09.2016, 15:59 · מדריכים משפטיים · נקרא 2,167 פעמים

תמונת נושא עבור מהי רשלנות רפואית? מה שצריך לדעת על רשלנות רפואית

מה שצריך לדעת על רשלנות רפואית

מדי שנה הולך וגדל מספר התביעות המוגשות לבתי המשפט בישראל בגין רשלנות רפואית, ונתונים מראים שמשרד הבריאות, קופות החולים וחברות הביטוח משלמות כל שנה עשרות מיליוני שקלים לנפגעים בשל תובענות על רקע רשלנות רפואית. המשמעות של המספרים האלה היא שגם רופאים טועים ושזה יכול לקרות לכל אחד. לפניכם מידע שאתם צריכים לדעת על רשלנות רפואית, כדי שתוכלו להתנהל טוב יותר בסיטואציה כזו, שבה נגרם לכם נזק עקב רשלנות רפואית.מהי רשלנות רפואית

רשלנות רפואית מתקיימת כאשר רופא חורג מהחובות ומנורמות ההתנהגות המקצועיות המחייבות, בצורה שהסבה נזק לגופו של החולה, נזק שלא היה נגרם אחרת. על פי כללי האתיקה הרפואית, הפסיקה והחוק, רופאים מחויבים לשמור על שלמות גופם של מטופליהם, וזה אומר בין היתר, להימנע מטעויות במסגרת הטיפול הרפואי. כאשר טעות כזו שעשה רופא מסבה נזק גופני לחולה, נזק שהוא תוצאה של הטעות, הרי שהמדובר ברשלנות רפואית. עולם הרפואה הוא עולם סבוך ומורכב ולצערנו בשל כך רופאים עושים טעויות שגורמות נזק למטופלים שלהם וזאת רשלנות רפואית. דוגמאות לטעויות כאלה שעשויות להיחשב כרשלנות רפואית הן: פענוח לא נכון של בדיקות, ביצוע פעולה רפואית ללא קבלת הסכמה מדעת של החולה, אבחנה שגויה או אי אבחון של מחלה או בעיה רפואית, מתן תרופות במינון לא נכון, טעות שגרמה לסיבוך בניתוח ועוד.


פנו אלינו לקבלת ייעוץ מקצועי ואישי ללא התחייבות:

משרד עו"ד יניר הראל ושות' מתמחה במתן ייעוץ משפטי מקצועי ואישי בקשר עם רשלנות רפואיתתביעות נזיקיןביטוח חיים, ביטוח נכות מתאונה, ביטוח אובדן כושר עבודה, ביטוח תאונות אישיות, ביטוח מחלות קשות, ביטוח נכות או מוות כתוצאה מתאונה, ביטוח בריאות וביטוחי מנהלים.


על האתגר שבביסוס תביעה בגין רשלנות רפואית

מבחינה משפטית, הוכחת התרחשותה של רשלנות רפואית אינה פשוטה. זה אומר, שגם אם מטופל בטוח, באופן שלא משתמע לשתי פנים, כי הוא חווה רשלנות רפואית, וגם אם הנזק שהוסב לו הוא בולט וברור לעין, עדיין מוטלת עליו חובת ההוכחה המשפטית להראות כי התקיימה רשלנות רפואית. כדי להוכיח שהתקיימה רשלנות רפואית, על התובע להראות לבית המשפט לא רק את המעשה הרשלני של הרופא ואת הנזק שנגרם לו, אלא גם להוכיח שישנו קשר סיבתי בין שניהם. כלומר, על התובע להוכיח שהמעשה הרשלני של הרופא הוא זה שהוביל לפגיעה הנזיקית. ללא שלושת היסודות הללו: קיומו של מעשה הרשלנות הרפואית, קיומו של נזק כתוצאה מהמעשה הרשלני והוכחת הקשר הסיבתי ביניהם, לא ניתן לבסס תביעת רשלנות רפואית. פסקי דין רבים מנתחים מצבים עובדתיים שונים ודנים בדיוק בשאלות אלה וכל מקרה הוא בעל מאפיינים ייחודיים.


אל תנחשו – התייעצו עם עורך דין המתמחה ברשלנות רפואית

היות שלא כל טעות המבוצעת על ידי רופא מוגדרת באופן אוטומטי כרשלנות, ומאחר שהוכחת קיומה של רשלנות רפואית היא תהליך מורכב, מומלץ להתייעץ עם עורך דין כבר בתחילת הדרך. אם אתם סבורים שנגרמה לכם רשלנות רפואית, כדאי למצוא עורך דין מקצועי, המתמחה בדיני נזיקין, ושיש לו ניסיון בתיקים של רשלנות רפואית. הצלחתה של תביעה כזו תלויה במידה רבה מאוד ביכולת של עורך הדין להוכיח כי הנתבע, היינו הרופא המטפל או המוסד הרפואי, פעלו בחוסר מקצועיות אשר עולה לכדי רשלנות רפואית. המשמעות היא, כי רצוי להשקיע אנרגיה בבחירת עורך הדין הנכון כדי שסיכויי הצלחת התביעה יהיו גבוהים יותר.


לוגו המשרדהתייעצות עם עו"ד יכולה למנוע טעויות נפוצות בתחילת הדרך.


עורך דין יניר הראל מתמחה בתביעות ביטוח ונזיקין ומטפל בתביעות נגד גורמי נזק וחברות ביטוח. עו"ד יניר הראל וצוות המשרד מטפלים במלוא ההליכים הנדרשים לצורך מימוש זכויות נפגעים ומבוטחים לקבלת פיצויים בגין פגיעות גוף ונזקי רכוש. עו"ד יניר הראל כותב מאמרים משפטיים ועדכוני חדשות שבועיים מפסיקת בתי המשפט בישראל.  משרד עורכי דין יניר הראל ושות' מתמחה במימוש זכויות מבוטחים ונפגעי תאונות.


עו״ד יניר הראל מומלץ ע״י לקוחות וההמלצות מדברות בעד עצמן:

ענבר היקרה , תודה רבה לך ולצוות על הטיפול המסור , הסבלנות , הזמינות ובסופו של דבר על התוצאה בתביעה שלנו מול חברת הביטוח .
תודה רבה לעו"ד ענבר על השירות המסור והמעולה. יסודית, נעימה וזמינה תמיד. כן ירבו עובדים כמוה.
ברצוני להודות לעו"ד הראל יניר על הטיפול המקצועי והמסור בתביעה נגד חברת הביטוח. תודה על הסובלנות, ההקשבה, האוירה הנינוחה וכמובן על תוצאות התביעה. ממליצה בחום על משרד עורכי דין יניר הראל. המון תודה.
תודה רבה לעו"ד הראל על סיוע מול חברות הביטוח,לאחר ש-3 עורכי דין אחרים לא הצליחו. תותח.
אני ממליץ על עו"ד יניר הראל ושות' בגלל מס סיבות 1. אדיב ומנומס 2. מקצוען עקשן לא מוותר מול כול נתבע ונתבע 3. 100% הצלחה בהוצאת פיצויים מרביים לטובת הלקוח 4. כול צד הנתבע שרואה את עו"ד יניר ושות' מבינים שעומד מולם עו"ד תותח שמבין עיניין ושהם בעמדת קושי מול התובע 5. ממליץ בחום אל תתפשרו
אני רוצה להודות למשרד עו״ד יניר הראל ושות׳ במיוחד לעו״ד יניר עבור הליווי והתמיכה , העבודה שנעשתה ביסודיות ,מקצועיות ביעילות ובמסירות ראויה לשבח. והכי חשוב ,היחס האישי ,האדיב , הבטחון והרצון לעזור בכל עת . יישר כח
אנו מודים למשרד עורכי דין יניר הראל ושות' לעורכת דין ענבר על היחס החם תודה על העזרה ותודה על הסבלנות שירות אישי ואדיב מאוד מומלץ בחום
טופלתי לאחרונה בתיק נזיקין מול חברת ביטוח ע"י המשרד. ברצוני להודות על שירות וטיפול נעים ואדיב. ישר כח !
עורך דין תותח, טיפול מסור ויסודי לאורח כל הדרך עבור תביעת ביטוח סיעודי.
פיניתי לעוד יניר בגין תביעת תשלום סעודי לאימי .התוצאות מדהימות , מעבר למצוופה יש על מי לסמוך ; יחס אישי .אמין ,מקצועי .אל תהססו ,שוווהההההה!!!!!
עו"ד יניר מלווה אותי מרגע שיצאתי לאזרחות מול ביטוח לאומי ומול מגדל מבטחים אני כל כך שמח שנמצא לידי איש מקצוע מהמדרגה הראשון בתחום. אני ממליץ בחום לקהל הרחב להיות שותפים
תודה לעורך דין יניר הראל . על יצוג מוצלח, יחס מצויין, מקצועיות רבה תודה
תודה רבה על השרות המקצועי, הליווי והתמיכה.
יניר היקר, תודה רבה על טיפול מקצועי ומסור. אין ספק שהרגשנו שאנחנו בידיים טובות לכל אורך הדרך והיחס החם והאדיב שלך רק שיפר עוד יותר את החוויה הטובה מלכתחילה. מומלץ בחום!!!
יניר, תודה רבה על שירות מקצועי ואדיב. יצאנו מאוד מרוצים הן מהתהליך והן מהתוצאה. ממליץ בחום.
יש עורך דין ויש עורך דין .. הניסיון של עו"ד יניר הראל בא לידי ביטוי בשטח, הוא ייצג אותי נאמנה ודאג שאקבל את הזכויות המגיעות לי! מעריכה בחום רב! ממליצה בחום והכי חשוב תודה רבה.
עו"ד יניר הראל יישר והגון, בעל ניסיון מרשים, ידע רחב והכי חשוב קבלות בשטח. ממליץ בחום רב!
אפשר לכתוב כאן כמה הוא מקצועי, שירותי וכד. אבל לעניננו הבן אדם סוג של קוסם. מאוד מומלץ.
המון תודה על שירות מקצועי ואדיב. על רגישות וסבלנות אין-קץ. יצאנו מאוד מרוצים הן מהתהליך והן מהתוצאה. ממליצה עליכם בחום. יישר כוחכם.
אין עליו, גם כשאנחנו בחול עם הפרשי שעות בעייתיים יניר מוצא את הזמן והסבלנות עבורנו. מקצועי,מיומן ונחוש. מומלץ בחום רב!
אני רוצה להודות למשרד עו״ד יניר הראל ושות׳ במיוחד לעו״ד יניר עבור הליווי והתמיכה, העבודה שנעשתה ביסודיות, מקצועיות ביעילות ובמסירות ראויה לשבח. והכי חשוב, היחס האישי, האדיב, הבטחון והרצון לעזור בכל עת. יישר כח.
Yanir has handled a range of issues for me in Israel, including litigation and contract work. Yanir is a very adept lawyer with an excellent understanding of Israeli law and it’s practical applications in everyday situations.
רצינו להודות לעו"ד ענבר אביאל ועו"ד יניר הראל על הטיפול המסור בתביעה כנגד חברת הביטוח, על הליווי הצמוד, מאיר הפנים והיעיל והמקצועי, ממליצים בחום, מומחים בתחום, היינו מאוד מרוצים מהתוצאה הסופית ולכל אורך הדרך על האכפתיות והיחס החם מצב עו"ד ענבר!
תודה לעו"ד ענבר על שירות מקצועי ומסור מהמעלה הראשונה. ירבו כמוך בישראל!

ספר דיני הראיות בתביעות ביטוח ופלת

דיני הראיות בתביעות ביטוח ופלת"ד מאת עו"ד יניר הראל

כריכה קשה, 450 עמ' הוצאת "פרלשטיין- גינוסר".
ספרו של עו"ד יניר הראל מוביל בתחומו ונרכש ע"י הנהלת בתי המשפט לספריות בתי המשפט בישראל.

יניר הראל ושות׳ מומלצים בעקביות ע"י לקוחות ובעלי הצלחות מוכחות.
מידע נוסף


קבלו ייעוץ משפטי ראשוני לבירור זכויותיכם:

דלג למרכז העמוד (מקש s) דלג לעמוד יצירת קשר (מקש 7) דלג לעמוד מפת האתר (מקש 8) דלג לעמוד נגישות (מקש 9)
WhatsApp
קבלו ייעוץ ראשוני ללא התחייבות.
פנו אלינו לצורך מימוש זכויותיכם: