עקבו אחרינו ברשתות החברתיות

כתובתינו

רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20 נווטו אלינו
 • ראשון  י"ז סיון התשפ"ד  23.06.2024
 • רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20
 • לתיאום פגישה: 03-7765017
 • מעבר לשפה האנגלית RU
 • מעבר לשפה האנגלית EN
 • FIRM PROFILE PDF
אתר באנגלית אתר ברוסית

אובדן כושר עבודה בשל התמודדות נפשית – האם ניתן לקבל פיצויים על כך?


תמונת נושא עבור אובדן כושר עבודה בשל התמודדות נפשית – האם ניתן לקבל פיצויים על כך?

עודכן לאחרונה ב־15:19, 11 בספטמבר 2023.

נכות הפוגעת בכושר העבודה כאמור יכולה להיות פיזית או נפשית

ביטוח אובדן כושר עבודה נועד לסייע לאדם המתמודד עם נכות שאינה מאפשרת לו לעבוד ולהתפרנס באותו האופן בו היה רגיל לפני כן. במצבים אלה, תגמולי הביטוח מיועדים לסייע למבוטח בתקופה שבה כושר העבודה שלו מוגבל ולהשלים לו, גם אם במידה חלקית, את השכר שאיבד בשל הנכות.

נכות הפוגעת בכושר העבודה כאמור יכולה להיות פיזית או נפשית. עם זאת, ככלל, נכות פיזית, כגון מחלה, פגיעה אורתופדית וכדומה, היא פשוטה יחסית להוכחה, שכן ניתן לראות אותה באופן ברור וממשי (למשל קטיעת יד), ולכל היותר, היא ניתנת לאיתור ולאבחון בבדיקות כלשהן, כדוגמת בדיקת דם או צילום. עם זאת, נכות נפשית לרוב אינה באה לידי ביטוי חיצוני או אובייקטיבי, ולפיכך, מטבע הדברים, קשה יותר להוכיח את קיומה. כמו כן, למרבה הצער, נכות נפשית כרוכה פעמים רבות בסטיגמה חברתית, בבושה ובהסתרה, ולעתים התפיסה היא כי המתמודד עמה "מתעצל" ובוחר שלא לחזור לשוק העבודה. כל זאת, למרות שהלכה למעשה, נכות נפשית עלולה לפגוע ביכולתו של אדם לעבוד במידה שאינה פחותה מפגיעתה של נכות פיזית.

על רקע זה, חברות ביטוח נוטות להקשות על מבוטחים הטוענים לאובדן כושר עבודה בשל התמודדות נפשית – הן בהוכחת הנכות ואובדן כושר העבודה מלכתחילה והן בניסיונות להאיץ במבוטחים אלה שיחזרו לעבודתם בהקדם האפשרי. זאת, גם אם המבוטחים אינם בהכרח מוכנים לחזור לשוק העבודה ומצויים בשלב שבו החזרה לעבודה עמוסה ואינטנסיבית עלולה רק להחמיר את מצבם הנפשי ולפגוע בהליך הריפוי והשיקום.

לפיכך, חשוב מאד כי אדם המתמודד עם נכות נפשית הפוגעת בכושר העבודה שלו יקדים ויתייעץ עם עורך דין אובדן כושר עבודה, המיומן בעבודה מול חברות הביטוח השונות ובקיא באפשרויות למיצוי זכויות המבוטחים מולן.


מהי נכות נפשית המזכה בתגמולי אובדן כושר עבודה?

על מנת לזכות בתגמולי אובדן כושר עבודה, יש להוכיח כי מתמודד הנפש סובל מנכות בשיעור המזכה בקבלת תגמולים, בהתאם לתנאי הפוליסה. כך למשל, מרבית הפוליסות הבסיסיות מזכות בתגמולים עבור אובדן כושר עבודה של 75% ומעלה, אך ישנן גם פוליסות המאפשרות קבלת תגמולים עבור נכות תפקודית העולה על 25%.

יש לדעת כי תגמולים עבור אובדן כושר עבודה לא יינתנו עבור כל תקופת לחץ או מתח, עמה כל אחד מאתנו עשוי להתמודד, כתוצאה מעומס או טרדות החיים. יחד עם זאת, התגמולים גם אינם שמורים רק למחלות הנפש הקשות ביותר, וניתן לקבלן אף עבור הפרעות נפשיות רווחות ומורכבות פחות, כגון דכאון וחרדה, המקשות על המתמודד עמן לתפקד, לצאת מהבית ולבצע את עבודתו.


התקשרו אלינו לקבלת ייעוץ ראשוני והערכת סיכוי:
03-7765017

01

קבלו ייעוץ ראשוני והערכת סיכוי בשיחת טלפון

02

התקדמו לפגישת ייעוץ

03

הגישו תביעה למימוש מלוא זכויותיכם


  פנו אלינו במייל ונחזור אליכם בשעה הנוחה לכם:

  פנו אלינו במייל ונחזור אליכם בהקדם האפשרי:

  ניתן לפנות אלינו גם בוואטסאפ:

  לחצו לפניה בוואטסאפ


  כיצד ניתן לתבוע תגמולי אובדן כושר עבודה בגין התמודדות נפשית?

  הליך התביעה של תגמולי אובדן כושר עבודה עשוי להשתנות בין פוליסה לפוליסה ומשכך חשוב לעיין היטב בפוליסה שברשותכם ובדפי המידע שחברת הביטוח מחויבת להעביר לבקשתכם, על מנת לוודא כי התביעה לא תידחה בשל כשלים בירוקרטיים בלבד.

  ככלל, ניתן לחלק את ביטוחי אובדן כושר העבודה לשני סוגים עיקריים:

  פנסיית נכות – כל קרן פנסיה כוללת גם "ביטוח נכות", שהוא למעשה ביטוח מפני אובדן כושר עבודה בעיסוק שבו עסק המבוטח לפני הנכות ובכל עיסוק סביר אחר. על מנת לקבל תגמולים מקרן הפנסיה, יש להגיש לה תביעה בצירוף מסמכים רפואיים רלוונטיים. התביעה תיבדק על-ידי רופא שקרן הפנסיה מינתה לשם כך, אשר יחליט אם יש הצדקה לקבלה ומהם אחוזי הנכות של המבוטח, מהם ייגזר שיעור התגמולים להם הוא זכאי.

  ביטוח מנהלים – נוסף על ביטוח הנכות המוטמע בקרן הפנסיה, כל אדם יכול להוסיף ולרכוש לעצמו ביטוח אובדן כושר עבודה פרטי, הכולל כיסויים רחבים יותר, כגון ביטוח מפני אובדן כושר עבודה בעיסוק הספציפי שבו עסק המבוטח לפני הנכות. אף לשם קבלת תגמולי ביטוח מפוליסה פרטית, יש להגיש תביעה לחברת הביטוח ממנה רכש המבוטח את הפוליסה, אשר תועבר לבדיקת רופא מטעם החברה, שחוות דעתו תהיה בעלת משקל ניכר בהכרעת החברה בתביעה.


  סובלים מנכות נפשית הפוגעת בכושר העובדה שלכם? אל תתמודדו עם זה לבד. פנו עוד היום אל עורך דין אובדן כושר עבודה לקבלת ייעוץ משפטי וליווי נחוש עד לקבלת התגמולים המיוחלים.


  עו"ד יניר הראל כותב מאמרים משפטיים ועדכוני חדשות שבועיים מפסיקת בתי המשפט בישראל.


  עו"ד יניר הראל מתמחה במימוש זכויות בקשר עם תביעות אובדן כושר עבודה.


  עו"ד יניר הראל הינו מחבר הספר המוביל "דיני הראיות בתביעות ביטוח ופלת"ד".


  משרד יניר הראל ושות' הינו בעל הצלחות מוכחות וניסיון רב בטיפול בתביעות אובדן כושר עבודה.   קבלו ייעוץ משפטי ראשוני לבירור זכויותיכם:

   רוצים לדבר איתנו?

   השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

    סגירת חלון
    דלג למרכז העמוד (מקש s) דלג לעמוד יצירת קשר (מקש 7) דלג לעמוד מפת האתר (מקש 8) דלג לעמוד נגישות (מקש 9)