עקבו אחרינו ברשתות החברתיות

כתובתינו

רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20 נווטו אלינו
 • שני  כ"ד אדר התשפ"א  08.03.2021
 • רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20
 • לתיאום פגישה: 03-7765017
 • מעבר לשפה האנגלית RU
 • מעבר לשפה האנגלית EN
 • FIRM PROFILE PDF
אתר באנגלית אתר ברוסית
תפריט

"כללית" תפצה חולת לב ב-195 אלף ש"ח עקב טיפול רשלני

yanir@yhc-law.co.il · מאמר
25.05.2017, 05:36 · מדור רשלנות רפואית · נקרא 1,227 פעמים

תמונת נושא עבור "כללית" תפצה חולת לב ב-195 אלף ש"ח עקב טיפול רשלני

פיצוי לחולת לב שלא טופלה כנדרש

בשנת 2013 הגישה אישה מבוגרת (68) תביעה נזיקית כנגד קופת החולים כללית בטענה לרשלנות רפואית. האישה, שעוד בצעירותה אובחנו אצלה בעיות במסתמי הלב, עברה בשנת 2007 אירוע לבבי בו חשה בין היתר שיעול חריף ואי סדירות בדופק הלב.

בכתב התביעה שהגישה לבית משפט השלום בתל אביב פירטה המטופלת את הטיפול הכושל שנתן לה רופא המשפחה בעקבות תלונותיה. לטענתה, הרופא לא בדק כלל את עברה הרפואי הבעייתי ובפרט כי אובחנה  עוד בצעירותה כחולת לב, לא הפנה אותה לקרדיולוג ולא נתן לה טיפול מונע בנוגדי קרישה כפי שנדרש.

לוגו המשרדהתייעצות עם עו"ד יכולה לחשוף אפשרויות משפטיות נוספות לקבלת פיצויים

היא תיארה כי במשך מספר חודשים על אף תלונותיה החוזרות, הרופא לא העלה אפשרות שהתלונות עשויות להיות קשורות לבעייתה הלבבית ומשכך לא טופלה כראוי.

היא הסבירה כי האיחור בטיפול גרם ליצירת קרישי דם שנסחפו וגרמו לאוטם בכליה השמאלית ובלבלב ומשכך נאלצה לעבור טיפולים ממושכים.


לקבלת ייעוץ ראשוני בנוגע לפיצוי עקב רשלנות רפואית - שלחו פרטים:


  "כללית" טענה להגנתה כי הרופא לא יכול היה לדעת על בעיית המסתמים שכן התובעת לא סיפרה לו עליה ובתיקה הרפואי לא היו תלונות המחשידות למחלת לב. בחקירותיו הודה הרופא כי לא ידע על הפגיעה במסתמים ולכן לא שקל אפשרות כי מצבה הרפואי ותלונות התובעת, קשורות לבעיות הלב.

  "כללית" הוסיפה וציינה כי הנזקים להם טענה הנתבעת, מקורם במחלה שאובחנה אצלה עוד בצעירותה ואינם קשורים לטיפול.

  רופא סביר היה בודק

  אלא שלאחר בחינת טענות הצדדים, קבע השופט רמי חיימוביץ כי הצדק עם הנתבעת. לדבריו, טענות הנתבעת לפיה הרופא המטפל לא יכל לדעת כאמור על בעיית המסתמים, אינה מתיישבת עם העובדות בתיק וגם לא עם חובותיו ותפקידו של רופא המשפחה שהודה כי עליו להכיר "אבחנות כרוניות" של החולים שבטיפולו.

  "הנתבעת והרופא מטעמה התרשלו" כתב השופט בפסק הדין והוסיף "למרות שהמידע על מחלת המסתמים ועל קיומם של תסמינים נוספים הובאו לידיעת הרופא ונמצאו בתיק הרפואי הרופא לא ייחס להם חשיבות".

  השופט הבהיר כי יש לצפות מרופא סביר לעיין בתיקו האישי של החולה שבפניו כדי להכירו. לדברי השופט, הרופא הבין שעשויה להיות בעיית לב, אך התמקד בחשד לדלקת ריאות ואינו סבר שיש דחיפות בתלונותיה של חולה במצבה של התובעת הנמצאת בסיכון גבוה.

  השופט הדגיש כי רופא סביר היה, לכל הפחות, מפנה את התובעת למיון או לפחות שולח אותה לבדיקת א.ק.ג בסיסית שיכלה לאבחן את מצבה במהירות וללא עלות ניכרת, אך במקרה זה השופט לא עשה כן. בנסיבות אלו קבע השופט כי הנתבעת התרשלה במתן טיפול לתובעת באופן שמחייב אותה בפיצויים.

  נפסקו פיצויים לתובעת

  מכן ניגש השופט לבחון את שאלת הנזק של התובעת. בתוך כך השופט מצא כי אמנם רוב הנזק לו טענה התובעת מקורו במחלתה שאובחנה עוד בצעירותה. אך יחד עם זאת, הוכח כי מאז האירוע התובעת חדלה לעבוד, הוציאה ביתר הוצאות עבור טיפולים נוספים, כמו כן השופט השתכנע כי האירוע  שעברה היה בעבורה אירוע טראומטי ביותר.

  בנסיבות אלו פסק השופט פיצויים בסך של 195 אלף ש"ח, בין היתר עבור הפסדי שכר, הוצאות רפואיות, וכאב וסבל שנגרם לתובעת, כמו כן הטיל על הנתבעת לשלם הוצאות משפט ושכ"ט עו"ד בסך כולל של 70,789 שקלים.

  ת"א 21441-03-13 לב נ' שירותי בריאות כללית מחוז דן

  עורך דין יניר הראל מתמחה בנזיקין ודיני ביטוח ומטפל בתביעות נגד גורמי נזק וחברות ביטוח. עו"ד יניר הראל וצוות המשרד מטפלים במלוא ההליכים הנדרשים לצורך מימוש זכויות נפגעים ומבוטחים לקבלת פיצויים בגין נזקי גוף ורכוש. משרד עורכי דין יניר הראל ושות' מתמחה במימוש זכויות מבוטחים ונפגעי תאונות. עו"ד יניר הראל כותב מאמרים משפטיים ועדכוני חדשות שבועיים מפסיקת בתי המשפט בישראל.


  רשלנות רפואית – רשלנות רופא משפחה – רשלנות קופת חולים כללית – פיצויים  קבלו ייעוץ משפטי ראשוני לבירור זכויותיכם:

   רוצים לדבר איתנו?

   השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

    סגירת חלון
    דלג למרכז העמוד (מקש s) דלג לעמוד יצירת קשר (מקש 7) דלג לעמוד מפת האתר (מקש 8) דלג לעמוד נגישות (מקש 9)