עקבו אחרינו ברשתות החברתיות

כתובתינו

רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20 נווטו אלינו
 • שני  כ"ד אדר התשפ"א  08.03.2021
 • רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20
 • לתיאום פגישה: 03-7765017
 • מעבר לשפה האנגלית RU
 • מעבר לשפה האנגלית EN
 • FIRM PROFILE PDF
אתר באנגלית אתר ברוסית
תפריט

רופא השיניים התרשל במתן טיפול ויפצה ב 185 אלף ש"ח

yanir@yhc-law.co.il · מאמר
26.06.2017, 12:48 · מדור רשלנות רפואית · נקרא 1,705 פעמים

תמונת נושא עבור רופא השיניים התרשל במתן טיפול ויפצה ב 185 אלף ש"ח

רשלנות רופא שיניים

לאחרונה התקבלה תביעת רשלנות רפואית כנגד רופא שיניים לאחר שהוכח כי הרופא טיפל במשך שנים במטופלת בניגוד לפרקטיקה הרפואית המקובלת, לא תיעד ברשומות הרפואיות את הטיפול, וכתוצאה מכך נגרמו לה כאבי שיניים לאורך שנים.

החל משנת 2000 ובמשך 9 שנים, ביצע רופא השיניים הליך שיקומי מורכב במטופלת שכלל בין היתר הוצאת והתקנת שתלים, עקירות שיניים והתקנת שיניים תותבות.

ביולי 2011, כשנתיים לאחר סיום הטיפולים, הגישה המטופלת תביעה נזיקית לבית משפט השלום בחיפה. לטענתה, כתוצאה מהטיפולים אצל הרופא, היא סובלת מדלקת חריפה בחניכיים באופן המצריך טיפולים נוספים לשיקום הנזק שנגרם.

התובעת סיפרה כי במהלך הטיפולים היא דיווחה לרופא על כאבים קשים בלסת אך זה לא פעל למניעתם. מספר שנים לאחר מכן פנתה לרופא שיניים אחר אשר איבחן אצלה בעיות שיניים רבות.

לקבלת ייעוץ ראשוני בנוגע לתביעה נגד רופא שיניים - שלחו פרטים:

  חוות דעת מומחה רפואי שהוגשה מטעמה הצביעה על מספר ליקויים בטיפול השיניים ונקבע כי הטיפול שטיפל הנתבע בתובעת היה טיפול רשלני שבא לידי ביטוי בביצוע טיפולים בניגוד לפרקטיקה המקובלת והנהוגה.

  לטענת התובעת נגרמה לה נכות רפואית בשיעור של 30% בגין פגיעה עצבית קשה, המקשה עליה בתנועות לעיסה ובליעה. בתוך כך צוין כי היא סובלת בשנים האחרונות מהפרעה פיזית ונפשית שהתפתחה כתוצאה מטיפולי השיניים ובשל כך היא נוטלת תרופות באופן קבוע.

  הרופא מנגד ניסה להתנער מכל אחריות והגיש חוות דעת רפואית נגדית אשר שללה כל קשר בין מצבה לטיפול שניתן לה. לטענתו, הנזקים מהם סבלה התובעת עוד קודם הטיפול, הם אלו אשר הובילו למצבה כיום.

  חרג מהפרקטיקה הרפואית המקובלת

  השופט אפרים צ'יזיק העדיף לאמץ את חוות הדעת מטעם התובעת לאחר שמצא כי היא מנומקת ומפורטת בהרבה מחוות דעתו של הנתבע. השופט קבע כי הנתבע לא הרים את הנטל המוטל עליו להוכיח כי נהג בהתאם לפרקטיקה המקובלת.

  השופט הוסיף כי גם אם מדובר היה בפרקטיקה חדשה שהתירה פעולת שיקום באותה העת (למרות שלא כך היה) הרי שהיה על הנתבע לקבל הסכמה מדעת לטיפול. אך השופט מצא כי הרופא ממילא לא מסר מידע שכזה, באופן שיוצר רשלנות רפואית מצד הרופא.

  נקבע כי לא רק שנפל פגם בבחירת סוג הטיפול ואופן הענקתו (שהיו בעייתיים), אלא גם באופן ניהול הרשומות הרפואיות המתעדות את הטיפולים שניתנו למטופלת לאורך שנים.

  "נראה כי ישנה אי הקפדה מספקת מצדו של הנתבע על רישום מסודר וברור בכל הנוגע לטיפול שניתן על ידו לתובעת, ולשיטתי לא עמד כלל בסטנדרט הנדרש ממנו, שכן לא פירט את כל הטיפולים שקיבלה ממנו התובעת בציון תאריכים וכן לא נרשמו התרחשויות שונות שקרו בזמן הטיפול והערות לגבי טיפול זה" כתב השופט בחומרה בפסק הדין.

  טיפול רשלני של רופא השיניים

  השופט שוכנע כי התובעת החלה טיפולי שיניים אצל הנתבע ובמהלך טיפול הרפואי שהוענק לה אירעו לה נזקים וחייה נפגעו באופן שמהלך חייה השתנה בעקבות הטיפול הרשלני שנוגד פרקטיקה רפואית מוקבלת וניהל רישום רפואי בצורה לקויה, כך שאין מחלוקת כי התרשל במילוי תפקידו.

  "בחירת הדרך הטיפולית, והליקויים באופן ניהול הטיפול, קבלת הסכמה מדעת וניהול הרשומה הרפואית, מצביעים בהכרח על רשלנות הנתבע".

  בעקבות הסבל שעברה התובעת, השופט השתכנע כי ישנה הצדקה לייחס חלק מהפגיעה הנפשית לטיפול הרשלני וקבע לה נכות נפשית בשיעור של 15%.

  בין היתר השופט הורה לפצות את התובעת בגין הטיפול הרשלני עבור פגיעה באוטונומיה, הפסדי השתכרות והוצאות רפואיות. משכך, חייב את הרופא לשלם לתובעת 185,665 שקלים (לאחר ניכוי תגמולי מל"ל) וכן לשאת בהוצאות משפט ושכ"ט עו"ד בסך של 47,000 שקלים.

  ת"א 380-07-11 אמויאל נ' סעאבנה

  עורך דין יניר הראל מתמחה בנזיקין ודיני ביטוח ומטפל בתביעות נגד גורמי נזק וחברות ביטוח. עו"ד יניר הראל וצוות המשרד מטפלים במלוא ההליכים הנדרשים לצורך מימוש זכויות נפגעים ומבוטחים לקבלת פיצויים בגין נזקי גוף ורכוש. משרד עורכי דין יניר הראל ושות' מתמחה במימוש זכויות מבוטחים ונפגעי תאונות. עו"ד יניר הראל כותב מאמרים משפטיים ועדכוני חדשות שבועיים מפסיקת בתי המשפט בישראל.


  רשלנות רפואית – רשלנות רופא שיניים – טיפול שיניים רשלני  קבלו ייעוץ משפטי ראשוני לבירור זכויותיכם:

   רוצים לדבר איתנו?

   השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

    סגירת חלון
    דלג למרכז העמוד (מקש s) דלג לעמוד יצירת קשר (מקש 7) דלג לעמוד מפת האתר (מקש 8) דלג לעמוד נגישות (מקש 9)