עקבו אחרינו ברשתות החברתיות

כתובתינו

רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20 נווטו אלינו
 • שני  ל' ניסן התשפ"א  12.04.2021
 • רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20
 • לתיאום פגישה: 03-7765017
 • מעבר לשפה האנגלית RU
 • מעבר לשפה האנגלית EN
 • FIRM PROFILE PDF
אתר באנגלית אתר ברוסית
תפריט

בי"ח "ברזילי" התרשל בניתוח: המטופל יפוצה ב-640 אלף ש"ח

yanir@yhc-law.co.il · מאמר
09.05.2017, 13:14 · מדור רשלנות רפואית · נקרא 1,344 פעמים

תמונת נושא עבור בי"ח "ברזילי" התרשל בניתוח: המטופל יפוצה ב-640 אלף ש"ח

פיצויים עקב רשלנות רפואית

ניתוח של החלפת מפרק שעבר מטופל לפני למעלה מעשור, הותיר נכות קשה ברגלו, ובפסק דין שניתן לפני כשנה נקבע כי בית החולים אכן התרשל בטיפול. באחרונה התקבל ערעור המטופל על פסק הדין שניתן לטובתו והפעם הוגדלו לו סכומי הפיצויים, תוך שנדחה ערעורה של המדינה.

עולה חדש שסבל מבעיות בפרקי הירכיים, נאלץ לעבור ניתוח החלפת ירך. בינואר 2004 לאחר סדרת בדיקות וצילומים, עבר המטופל בן ה-68 ניתוח בבית חולים "ברזילי" שבמהלכו הוחלף המפרק בשתל מלאכותי.

לוגו המשרדהתייעצות עם עו"ד יכולה לחשוף אפשרויות משפטיות נוספות לקבלת פיצויים

ימים ספורים לאחר הניתוח החל המטופל לסבול מבעיות שונות, ובדיקות העלו כי נמצא שבר וקרע עצבי במקום הניתוח. כתוצאה מכך, נאלץ המטופל לעבור ניתוח מורכב נוסף בבית חולים "הדסה" להחלפת השתל.

בתביעה שהגיש המטופל לבית משפט השלום בתל אביב כנגד משרד הבריאות – האחראי על בית החולים – טען לרשלנות מצד המערכת הרפואית, שהובילה לנכות קשה ברגלו. בתביעתו דרש פיצויים  בין היתר בגין כאב והסבל שנגרמו לו, הפגיעה באוטונומיה והוצאות רפואיות.

אלא שלאחר ניהול הליך ממושך, העדיף בית המשפט את טענת המדינה לפיה לא נפל דופי במהלך הניתוח והטיפול הרפואי.


לקבלת ייעוץ ראשוני בנוגע לפיצוי עקב רשלנות רפואית - שלחו פרטים:

  לוגו המשרדקיימים כלים משפטיים שונים המאפשרים קבלת פיצוי בשל רשלנות רפואית


  המטופל  לא השלים עם הפסק ומכאן ניהל הליך ארוך ומתמשך על מנת להוכיח את טענתו. ערעור שהגיש לבית משפט המחוזי בתל אביב התקבל ובית המשפט החזיר את התיק לבית משפט השלום לשם בחינת הנזק.

  בפסק דין שניתן לפני כשנה, הטיל בית המשפט על המדינה פיצויים בהיקף של כ- 490 אלף שקלים. השופטים העדיפו את חוות דעת המומחה מטעם התובע אשר הוכיח כי השבר ברגל נגרם כתוצאה ישירה מביצוע הניתוח בצורה לקויה, באופן שמהווה חריגה מהפרקטיקה המקובלת.

  אלא שהתובע גם הפעם לא השלים עם הקביעה וערער שנית, הפעם על הפיצוי הנמוך. לטענתו, בית המשפט לא התחשב בהוצאות הרפואיות הרבות שעליו היה להוציא כתוצאה מהפגיעה שנגרמה לו, תוך שהדגיש במיוחד את ההוצאות הסיעודיות אותן הוציא.

  המדינה מצידה הגישה אף היא ערעור, אולם שבה וטענה מנגד כי מהלך הניתוח היה תקין וכי גם אם נפל כשל בניתוח, הרי זה "תוקן" בהצלחה בניתוח הנוסף. כמו כן טענה כי סכום הפיצוי שנפסק למערער הוא גבוה ומופרז.

  הערעור התקבל ושולם פיצוי כספי גבוה

  לאחר עיון בטענות הצדדים ובדיקת הראיות שהוגשו, בהרכב של השופטים יהודית שבח, שאול שוחט ויונה אטדגי, נקבע  כי יש לקבל את ערעור המטופל ובתוך כך לדחות  את ערעור המדינה. בית המשפט מצא כי המדינה אכן חבה באחריות על הנזק שנגרם וניגש לבחון את היקף הפיצויים.

  השופטים קבעו בין השאר כי המטופל לא קיבל פיצוי עבור הוצאות שהוציא מיום הניתוח ועד ליום מתן פסק הדין, כלומר במשך 12 שנים תמימות עבור עזרה סיעודית שנזקק, וכן לגבי פיצוי על קושי בניידות.

  "לא ניתן לאפשר מצב בו המדינה תהנה ממלוא סכום הפיצוי וזה יישאר בכיסה" כתבו השופטים בפסק הדין.

  משכך, קיבל כאמור בית המשפט את ערעורו של המערער באופן שהורה למדינה להוסיף לפיצוי שכבר נפסק סך נוסף של 150,000 שקלים, בתוספת שכ"ט עו"ד בסך של 35,100 שקלים וכן הוצאות משפט.


  רשלנות רפואית – פיצוי עקב רשלנות רפואית – פיצוי מבית החולים ברזילי
  קבלו ייעוץ משפטי ראשוני לבירור זכויותיכם:

   רוצים לדבר איתנו?

   השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

    סגירת חלון
    דלג למרכז העמוד (מקש s) דלג לעמוד יצירת קשר (מקש 7) דלג לעמוד מפת האתר (מקש 8) דלג לעמוד נגישות (מקש 9)