עקבו אחרינו ברשתות החברתיות

כתובתינו

רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20 נווטו אלינו
  • שלישי  י"א תשרי התשפ"א  29.09.2020
  • רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20
  • לתיאום פגישה: 03-7765017
חותם אמינות
תפריט
ספר דיני הראיות בתביעות ביטוח ופלת״ד

דיני הראיות בתביעות ביטוח ופלת"ד

מאת: עו"ד יניר הראל
פורסם ע"י הוצאת פרלשטיין – גינוסר 450 עמ', כריכה קשה
ספרו של עו"ד יניר הראל נרכש ע"י הנהלת בתי המשפט לספריות בתי המשפט בישראל


לחצו לרכישת הספר מהוצאת פרלשטיין – גינוסר


עו"ד יניר הראל מתמחה בדיני ביטוח והינו המחבר של הספר: דיני הראיות בתביעות ביטוח ופלת"ד. פורסם ע"י הוצאת פרלשטיין – גינוסר. כריכה קשה, 450 עמ'. ספרו של עו"ד יניר הראל מהווה ספר מוביל בתחום תביעות הביטוח והפיצויים לנפגעי תאונות דרכים ומבטא את הידע המשפטי והניסיון של עו"ד יניר הראל בתחום דיני הביטוח.


ספר ראשון מסוגו אשר דן באופן מקיף בדיני הראיות המחייבים בתביעות מכוח חוק חוזה ביטוח וחוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים (פלת"ד). בספר מתקיים לראשונה דיון מקיף וממוקד בסוגיות השונות של דיני הראיות העולות במהלך ניהולן בבתי המשפט של תביעות ביטוח ופלת"ד. הספר כולל תוכן עניינים מפורט ומפתח חקיקה אשר מאפשרים התמצאות מהירה ואיתור של הנושאים הנדרשים.


חותם אמינות

יניר הראל ושות׳ נושאים את חותם האמינות של דן אנד ברדסטריט.

יניר הראל ושות׳ קיבלו בשנת 2018 את חותם האמינות של dun and bradstreet.

מידע נוסף

הספר בנוי משני שערים: השער הראשון – תביעות ביטוח והשער השני – תביעות מכוח חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים. בכל אחד מהשערים מתקיים דיון מפורט ועצמאי בדיני הראיות הספציפיים אשר מחייבים בתביעות ביטוח ובתביעות פלת"ד.מתוך פרק 1 בספר:

"א. מהות דיני הראיות ומושגי יסוד

דיני הראיות הם קובץ של הוראות הקובעות כיצד מוכיחים עובדות בבית המשפט. רק עניינים עובדתיים הם נושא להבאת ראיות. "החוק או הדין" הם עניינים משפטיים ולא עובדתיים ולפיכך אינם טעונים הוכחה, שכן הם "מן המפורסמות" שאינם צריכים ראיה. "הוכחה" פירושה שכנוע בית המשפט בשאלה עובדתית. "ראיה" פירושה אמצעי הוכחה, ובגדרו של מונח זה בא כל חומר שבית המשפט יקבל כהוכחה של העובדות השנויות במחלוקת. העובדות השנויות במחלוקת הן כל העובדות שהתובע נושא בנטל להוכיחן כדי לזכות במשפט, יחד עם העובדות שעל הנתבע להוכיח כדי לבסס את הגנתו. הפלוגתאות המצריכות הוכחה עובדתית מתבררות בעיקרו של דבר מתוך כתבי הטענות שהצדדים מגישים, ובלבד שהמדובר בפלוגתאות הרלבנטיות לצורך הכרעה בהליך.

ב. מטרת דיני הראיות

2. המטרה העיקרית בדיני הראיות היא לקבוע כללי משחק אובייקטיביים והוגנים להליך המשפטי שבמסגרתם יוכלו בעלי הדין להציג את גרסתם לעובדות, ולתת בכך כלים בידי בית המשפט אשר יסייעו לו בעשיית הצדק …".


מתוך פרק 2 בספר:

"אחד מהסיווגים המקובלים בענף הביטוח הוא סיווג פוליסות הביטוח לשני סוגים על־פי יסוד הסיכון הביטוחי: פוליסה לביטוח מפני "כל הסיכונים" אל מול פוליסה לביטוח מפני סיכונים מוגדרים. בביטוח מפני סיכונים מוגדרים נדרש המבוטח להוכיח, בין היתר, כי הסיכון אשר התממש הוא מן הסיכונים שהפוליסה מכסה וכי הנזק שנגרם אירע, במישור הסיבתי, כתוצאה מהתממשות הסיכון המכוסה. בביטוח מסוג "כל הסיכונים" הכיסוי הוא מפני "אובדן או נזק הנובעים מכל סיבה שהיא". על כן, המבוטח נדרש להוכיח כי נגרמו לו אובדן או נזק. אין הוא נדרש להוכיח את סיבת האובדן או הנזק ואת דרך ההתרחשות שלהם. כך לדוגמה, באחד המקרים שנדונו בפסיקה התברר עניינו של מבוטח שהגיש תביעת ביטוח על יסוד פוליסת "כל הסיכונים", ופירט בכתב התביעה את דרך התרחשותו של הנזק. כאמור, בביטוח מסוג זה די למבוטח כי יוכיח שנגרמו לו אובדן או נזק. אין הוא נדרש להוכיח את סיבת האובדן או הנזק ואת הדרך שבה התרחש הנזק. המבטח הגיש מצדו כתב הגנה שבו הכחיש את האמור בכתב התביעה. השאלה שעמדה בפני בית המשפט היא, האם יש בכך כדי להעביר את נטל ההוכחה בדבר סיבת הנזק לשכמו של המבוטח? המבוטח טען בכתב התביעה כי האובדן נגרם בשל שוד. טענה זו הוכחשה בכתב ההגנה של המבטח. בית המשפט פסק כי אין בכך כדי להטיל את נטל הוכחת השוד על כתפי המבוטח, שכן הנטל היחיד המוטל עליו על־פי ביטוח מפני "כל הסיכונים" הוא הוכחת האובדן. פירוט סיבת הנזק בכתב הטענות אינו יכול לשנות את הכללים הרגילים בנוגע להקצאת נטלי הראיה …".


עו״ד יניר הראל מומלץ ע״י לקוחות וההמלצות מדברות בעד עצמן:

ענבר היקרה , תודה רבה לך ולצוות על הטיפול המסור , הסבלנות , הזמינות ובסופו של דבר על התוצאה בתביעה שלנו מול חברת הביטוח .
תודה רבה לעו"ד ענבר על השירות המסור והמעולה. יסודית, נעימה וזמינה תמיד. כן ירבו עובדים כמוה.
ברצוני להודות לעו"ד הראל יניר על הטיפול המקצועי והמסור בתביעה נגד חברת הביטוח. תודה על הסובלנות, ההקשבה, האוירה הנינוחה וכמובן על תוצאות התביעה. ממליצה בחום על משרד עורכי דין יניר הראל. המון תודה.
תודה רבה לעו"ד הראל על סיוע מול חברות הביטוח,לאחר ש-3 עורכי דין אחרים לא הצליחו. תותח.
אני ממליץ על עו"ד יניר הראל ושות' בגלל מס סיבות 1. אדיב ומנומס 2. מקצוען עקשן לא מוותר מול כול נתבע ונתבע 3. 100% הצלחה בהוצאת פיצויים מרביים לטובת הלקוח 4. כול צד הנתבע שרואה את עו"ד יניר ושות' מבינים שעומד מולם עו"ד תותח שמבין עיניין ושהם בעמדת קושי מול התובע 5. ממליץ בחום אל תתפשרו
אני רוצה להודות למשרד עו״ד יניר הראל ושות׳ במיוחד לעו״ד יניר עבור הליווי והתמיכה , העבודה שנעשתה ביסודיות ,מקצועיות ביעילות ובמסירות ראויה לשבח. והכי חשוב ,היחס האישי ,האדיב , הבטחון והרצון לעזור בכל עת . יישר כח
אנו מודים למשרד עורכי דין יניר הראל ושות' לעורכת דין ענבר על היחס החם תודה על העזרה ותודה על הסבלנות שירות אישי ואדיב מאוד מומלץ בחום
טופלתי לאחרונה בתיק נזיקין מול חברת ביטוח ע"י המשרד. ברצוני להודות על שירות וטיפול נעים ואדיב. ישר כח !
עורך דין תותח, טיפול מסור ויסודי לאורח כל הדרך עבור תביעת ביטוח סיעודי.
פיניתי לעוד יניר בגין תביעת תשלום סעודי לאימי .התוצאות מדהימות , מעבר למצוופה יש על מי לסמוך ; יחס אישי .אמין ,מקצועי .אל תהססו ,שוווהההההה!!!!!
עו"ד יניר מלווה אותי מרגע שיצאתי לאזרחות מול ביטוח לאומי ומול מגדל מבטחים אני כל כך שמח שנמצא לידי איש מקצוע מהמדרגה הראשון בתחום. אני ממליץ בחום לקהל הרחב להיות שותפים
תודה לעורך דין יניר הראל . על יצוג מוצלח, יחס מצויין, מקצועיות רבה תודה
תודה רבה על השרות המקצועי, הליווי והתמיכה.
יניר היקר, תודה רבה על טיפול מקצועי ומסור. אין ספק שהרגשנו שאנחנו בידיים טובות לכל אורך הדרך והיחס החם והאדיב שלך רק שיפר עוד יותר את החוויה הטובה מלכתחילה. מומלץ בחום!!!
יניר, תודה רבה על שירות מקצועי ואדיב. יצאנו מאוד מרוצים הן מהתהליך והן מהתוצאה. ממליץ בחום.
יש עורך דין ויש עורך דין .. הניסיון של עו"ד יניר הראל בא לידי ביטוי בשטח, הוא ייצג אותי נאמנה ודאג שאקבל את הזכויות המגיעות לי! מעריכה בחום רב! ממליצה בחום והכי חשוב תודה רבה.
עו"ד יניר הראל יישר והגון, בעל ניסיון מרשים, ידע רחב והכי חשוב קבלות בשטח. ממליץ בחום רב!
אפשר לכתוב כאן כמה הוא מקצועי, שירותי וכד. אבל לעניננו הבן אדם סוג של קוסם. מאוד מומלץ.
המון תודה על שירות מקצועי ואדיב. על רגישות וסבלנות אין-קץ. יצאנו מאוד מרוצים הן מהתהליך והן מהתוצאה. ממליצה עליכם בחום. יישר כוחכם.
אין עליו, גם כשאנחנו בחול עם הפרשי שעות בעייתיים יניר מוצא את הזמן והסבלנות עבורנו. מקצועי,מיומן ונחוש. מומלץ בחום רב!
אני רוצה להודות למשרד עו״ד יניר הראל ושות׳ במיוחד לעו״ד יניר עבור הליווי והתמיכה, העבודה שנעשתה ביסודיות, מקצועיות ביעילות ובמסירות ראויה לשבח. והכי חשוב, היחס האישי, האדיב, הבטחון והרצון לעזור בכל עת. יישר כח.
Yanir has handled a range of issues for me in Israel, including litigation and contract work. Yanir is a very adept lawyer with an excellent understanding of Israeli law and it’s practical applications in everyday situations.
רצינו להודות לעו"ד ענבר אביאל ועו"ד יניר הראל על הטיפול המסור בתביעה כנגד חברת הביטוח, על הליווי הצמוד, מאיר הפנים והיעיל והמקצועי, ממליצים בחום, מומחים בתחום, היינו מאוד מרוצים מהתוצאה הסופית ולכל אורך הדרך על האכפתיות והיחס החם מצב עו"ד ענבר!
תודה לעו"ד ענבר על שירות מקצועי ומסור מהמעלה הראשונה. ירבו כמוך בישראל!


דלג למרכז העמוד (מקש s) דלג לעמוד יצירת קשר (מקש 7) דלג לעמוד מפת האתר (מקש 8) דלג לעמוד נגישות (מקש 9)
WhatsApp
קבלו ייעוץ ראשוני ללא התחייבות.
פנו אלינו לצורך מימוש זכויותיכם: