• ראשון  י' אב התשע"ח  22.07.2018
  • רחוב ז׳בוטינסקי 2 רמת גן 5250501 מגדל אמות אטריום קומה 35
  • לתיאום פגישה: 03-7765017

איך מגישים תביעת רשלנות רפואית ב 4 צעדים ברורים

yanir@yhc-law.co.il
18.09.2016, 16:02 · מדריכים משפטיים · נקרא 1,105 פעמים

תמונת נושא עבור איך מגישים תביעת רשלנות רפואית ב 4 צעדים ברורים

תביעת רשלנות רפואית

הליך ההוכחה של תביעה בגין רשלנות רפואית הוא מורכב וכרוך בכמה מבחנים משפטיים. כדי שהתביעה תצליח, התובע צריך להוכיח כי קיים קשר סיבתי בין הטיפול הרשלני לבין הנזק שנגרם לו, והוכחה כזו, גם כשהנזק הפיזי הוא חד-משמעי, אינה פשוטה. כדי לתעל את כל התהליך הזה לטובתכם, וכדי להגדיל את סיכויי ההצלחה של תביעת הרשלנות הרפואית, הנה כל מה שאתם צריכים לעשות צעד אחרי צעד.

צעד ראשון: תיעוד הנזק

הצעד הראשון שצריך לעשות בדרך אל הגשת התביעה הוא לתעד את הנזק שנגרם בזמן אמת. הימנעות מתיעוד של הנזק כמה שיותר קרוב לרגע היווצרותו או במהלך התפתחותו יכול להוביל לכך, שתתקשו להוכיח את קיומו או היקפו בהמשך הדרך. אפשר לתעד את הנזק באמצעות צילום תמונות, ווידאו וכן הלאה. ברגע שתיעדתם את הנזק שנגרם לכם אתם יכולים להיות בטוחים שבהמשך הדרך לא יוכלו לשלול את טענותיכם בדבר התרחשותו והיקפו של הנזק.


פנו אלינו לקבלת ייעוץ מקצועי ואישי ללא התחייבות:

משרד ראשי: רח' ז'בוטינסקי 2 רמת גן.
סניף פ"ת: הסיבים 13 פ"תסניף חיפה: רח' סוקולוב 18 חיפה | סניף ירושלים: רח' רשב"א 15 ירושלים.

משרד עו"ד יניר הראל ושות' מתמחה במתן ייעוץ משפטי מקצועי ואישי בקשר עם רשלנות רפואיתתביעות נזיקיןביטוח חיים, ביטוח נכות מתאונה, ביטוח אובדן כושר עבודה, ביטוח תאונות אישיות, ביטוח מחלות קשות, ביטוח נכות או מוות כתוצאה מתאונה, ביטוח בריאות וביטוחי מנהלים.


צעד שני: תיעוד רשומות רפואיות

חשוב מאוד שתשמרו כל רישום רפואי או מסמך שנמסרו לכם במסגרת הטיפול הרפואי שקיבלתם. מסמכים אלו יספקו מידע נדרש לגבי ההתרחשויות השונות שקשורות למעשה הרשלני. היות שיש לצרף לתביעה מסמכים רפואיים, ומאחר שבדיעבד, כשהמסמכים לא נשמרים כראוי, קשה לעיתים לשחזור, רצוי להקדים את המאוחר ולאסוף ולשמור את כל המסמכים בצורה מסודרת כבר מההתחלה.

צעד שלישי: פנייה לעורך דין

תיעדתם את הנזק ויש לכם מסמכים רפואיים – מצוין. אתם בדרך הנכונה. ממש עכשיו, זה הזמן הטוב ביותר להיוועץ עם עורך דין רשלנות רפואית  אשר מתמחה בתחום זה. הצטיידו בכל המסמכים שאספתם וגשו לפגישת ייעוץ ראשונית. שוחחו עם עורך הדין, הציגו בפניו את המקרה שלכם וקבלו את חוות דעתו לגבי סיכויי ההצלחה של התביעה שלכם. במידה וישנו בסיס טוב לתביעת רשלנות רפואית, תצטרכו להחליט אם אתם רוצים שעורך הדין ייצג אתכם במשפט. בהנחה שהייתה לכם כימיה טובה עמו ושהתרשמתם ממנו מבחינה מקצועית ואישית כאחד – אין סיבה שלא תמשיכו איתו הלאה. כפי שכבר ציינו, הליך ההוכחה של תביעת רשלנות רפואית אינו קל, והוא תלוי במידה רבה במקצועיות של עורך הדין שלכם. לכן, חשוב שתהיו בטוחים שאתם עובדים עם עורך דין מקצועי שבקיא בתחום הנזיקין ובתחום הרשלנות הרפואית.

צעד רביעי: הכנת כתב התביעה והגשתו לבית המשפט

ברגע שבו אתם ועורך הדין שלכם קיבלתם החלטה להתקדם עם הליך תביעה, מתחיל תהליך ניסוח כתב התביעה. אחד מהשלבים הראשונים בתהליך הזה הוא קבלת חוות דעת רפואית של רופא מומחה אשר תקבע שהטיפול שניתן לכם אכן היה רשלני. כאשר כתב התביעה וחוות הדעת של הרופא יהיו מוכנים, הם יוגשו על ידי עורך הדין לערכאה הרלוונטית בבית המשפט. ההכרעה בתיק תתקבל על ידי בית המשפט על בסיס כתבי הטענות והראיות שתוגשנה בתיק.

לוגו המשרדהתייעצות עם עו"ד יכולה למנוע טעויות נפוצות בתחילת הדרך

עורך דין יניר הראל מתמחה בתביעות נזיקין ודיני ביטוח ומטפל בתביעות נגד גורמי נזק וחברות ביטוח. עו"ד יניר הראל וצוות המשרד מטפלים במלוא ההליכים הנדרשים לצורך מימוש זכויות נפגעים ומבוטחים לקבלת פיצויים בגין פגיעות גוף ונזקי רכוש. עו"ד יניר הראל כותב מאמרים משפטיים ועדכוני חדשות שבועיים מפסיקת בתי המשפט בישראל.  משרד עורכי דין יניר הראל ושות' מתמחה במימוש זכויות מבוטחים ונפגעי תאונות.קבלו ייעוץ משפטי ראשוני לבירור זכויותיכם:

דלג למרכז העמוד (מקש s) דלג לעמוד יצירת קשר (מקש 7) דלג לעמוד מפת האתר (מקש 8) דלג לעמוד נגישות (מקש 9)