עקבו אחרינו ברשתות החברתיות

כתובתינו

רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20 נווטו אלינו
  • רביעי  ד' סיון התש"פ  27.05.2020
  • רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20
  • לתיאום פגישה: 03-7765017
חותם אמינות
תפריט

3 דברים שלא ידעתם על תביעת נזקי גוף

yanir@yhc-law.co.il · מאמר
03.10.2016, 07:26 · מדריכים משפטיים · נקרא 3,751 פעמים

תמונת נושא עבור 3  דברים שלא ידעתם על תביעת נזקי גוף

שלושה דברים חשובים על תביעות נזקי גוף

תביעות נזקי גוף הן מהתביעות הנפוצות ביותר, היות שנזקי גוף נגרמים באירועים יומיומיים ושגרתיים שיכולים לקרות לכל אחד מאיתנו. אם נגרמו לכם נזקי גוף אתם וודאי רוצים שהמזיק ייקח על כך אחריות וישלם לכם את הפיצוי שמגיע לכם.

תביעה בבית המשפט או תביעה נגד חברת הביטוח? 

כדי לתבוע פיצוי עקב נזקי גוף קיימים שני מסלולי תביעה אפשריים: הגשת תביעה ישירות לחברת הביטוח (בהנחה כי קיים כיסוי ביטוחי) או הגשת תביעת נזיקין לבית המשפט. הגשת תביעה לחברת הביטוח יכולה לגרור אחריה דחייה מצד חברת הביטוח, שלעיתים נוקטת בפרשנויות משפטיות שנוחות לה וכך להימנע מתשלום תגמולי הביטוח, כפי שקורה למבוטחים רבים. במקרים אחרים, ניתן להגיע לפשרה עם חברת הביטוח, אך הפשרה הזו לא תמיד משחקת לטובת המבוטח, היות שהמשמעות שלה הינה בדרך כלל ויתור של הנפגע על חלק מהסכומים להם זכאי. מאידך תביעה בבית המשפט יכולה אומנם להוביל לסכומי פיצוי משמעותיים יותר, אך לא תמיד סיכויי הצלחתה גבוהים וזאת בשל הצורך להוכיח את אחריות המזיק לנזק. במצב דברים זה כדאי להסתייע בעורך דין המתמחה בתביעות בגין נזקי גוף, ולבדוק דרך איזה מסלול ניתן יהיה למצות את זכויות הנפגע באופן מרבי.


ייעוץ משפטי ראשוני לבירור זכויות

התחלה נכונה של תביעת נזיקין בגין נזקי גוף מחייבת קבלת ייעוץ מקצועי מעורך דין לצורך בירור הזכויות המשפטיות, סיכויי התביעה והתשלום אותו ניתן לקבל. ייעוץ ראשוני אינו כרוך בתשלום.

פנו אלינו לקבלת ייעוץ ראשוני לגבי זכויותיכם:

משרדנו מתמחה במתן ייעוץ מקצועי בקשר עם תביעות נזיקין עקב נזקי גוף מתאונה.

לוגו המשרדייעוץ מקצועי בתחילת הדרך הוא המפתח להצלחה בהליך התביעה.


על תביעת נזקי גוף חלה התיישנות 

למרות שכדאי להמתין להתגבשות הנזק, צריך גם לזכור שעל האפשרות להגיש תביעה קיימת הגבלת זמן הנקראת "תקופת ההתיישנות". תקופת ההתיישנות לתביעות בבית המשפט עומדת על 7 שנים ואילו הגשת תביעה נגד חברת הביטוח יכולה להיעשות 3 שנים בלבד מיום התרחשות המקרה הביטוחי. עוד חשוב לשים לב לכך, שתקופת ההתיישנות הזו, בעולם הביטוח, יכולה להשתנות מתחום ביטוחי אחד למשנהו, ולכן כדאי לברר את הנושא היטב עם עורך דין טרם קבלת החלטה.

חישוב פיצויים בהתייחס לעבר ולנזקים עתידיים 

חישוב הפיצויים בתביעות על רקע נזקי גוף נעשה בהתבסס על מה שנקרא בשפה משפטית "ראשי נזק", הנוגעים לעבר ולהווה. ראש נזק בעבר מתייחס לנזק שהתגבש עד למועד הגשת התביעה ומתן פסק הדין וראש נזק המתייחס לנזקי העתיד, מציין את הנזקים שיתגבשו ממועד פסק הדין ועד תום חייו של הנפגע (למשל נזקים עתידיים שיגרמו עקב אובדן כושר עבודה). תחום הפיצויים מוסדר בפסיקת בתי המשפט והוא מתבסס על עקרונות הקבועים בחוקים כגון חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים ובפקודת הנזיקין.


עו״ד יניר הראל מומלץ ע״י לקוחות וההמלצות מדברות בעד עצמן:

5.0
אני ממליץ על עו"ד יניר הראל ושות' בגלל מס סיבות 1. אדיב ומנומס 2. מקצוען עקשן לא מוותר מול כול נתבע ונתבע 3. 100% הצלחה בהוצאת פיצויים מרביים לטובת הלקוח 4. כול צד הנתבע שרואה את עו"ד יניר ושות' מבינים שעומד מולם עו"ד תותח שמבין עיניין ושהם בעמדת קושי מול התובע 5. ממליץ בחום אל תתפשרו
5.0
אני רוצה להודות למשרד עו״ד יניר הראל ושות׳ במיוחד לעו״ד יניר עבור הליווי והתמיכה , העבודה שנעשתה ביסודיות ,מקצועיות ביעילות ובמסירות ראויה לשבח. והכי חשוב ,היחס האישי ,האדיב , הבטחון והרצון לעזור בכל עת . יישר כח
5.0
אנו מודים למשרד עורכי דין יניר הראל ושות' לעורכת דין ענבר על היחס החם תודה על העזרה ותודה על הסבלנות שירות אישי ואדיב מאוד מומלץ בחום
5.0
טופלתי לאחרונה בתיק נזיקין מול חברת ביטוח ע"י המשרד. ברצוני להודות על שירות וטיפול נעים ואדיב. ישר כח !
5.0
עורך דין תותח, טיפול מסור ויסודי לאורח כל הדרך עבור תביעת ביטוח סיעודי.
5.0
פיניתי לעוד יניר בגין תביעת תשלום סעודי לאימי .התוצאות מדהימות , מעבר למצוופה יש על מי לסמוך ; יחס אישי .אמין ,מקצועי .אל תהססו ,שוווהההההה!!!!!
5.0
עו"ד יניר מלווה אותי מרגע שיצאתי לאזרחות מול ביטוח לאומי ומול מגדל מבטחים אני כל כך שמח שנמצא לידי איש מקצוע מהמדרגה הראשון בתחום. אני ממליץ בחום לקהל הרחב להיות שותפים
5.0
תודה לעורך דין יניר הראל . על יצוג מוצלח, יחס מצויין, מקצועיות רבה תודה
5.0
תודה רבה על השרות המקצועי, הליווי והתמיכה.
5.0
יניר היקר, תודה רבה על טיפול מקצועי ומסור. אין ספק שהרגשנו שאנחנו בידיים טובות לכל אורך הדרך והיחס החם והאדיב שלך רק שיפר עוד יותר את החוויה הטובה מלכתחילה. מומלץ בחום!!!
5.0
יניר, תודה רבה על שירות מקצועי ואדיב. יצאנו מאוד מרוצים הן מהתהליך והן מהתוצאה. ממליץ בחום.
5.0
יש עורך דין ויש עורך דין .. הניסיון של עו"ד יניר הראל בא לידי ביטוי בשטח, הוא ייצג אותי נאמנה ודאג שאקבל את הזכויות המגיעות לי! מעריכה בחום רב! ממליצה בחום והכי חשוב תודה רבה.
5.0
עו"ד יניר הראל יישר והגון, בעל ניסיון מרשים, ידע רחב והכי חשוב קבלות בשטח. ממליץ בחום רב!
5.0
אפשר לכתוב כאן כמה הוא מקצועי, שירותי וכד. אבל לעניננו הבן אדם סוג של קוסם. מאוד מומלץ.
5.0
המון תודה על שירות מקצועי ואדיב. על רגישות וסבלנות אין-קץ. יצאנו מאוד מרוצים הן מהתהליך והן מהתוצאה. ממליצה עליכם בחום. יישר כוחכם.
5.0
אין עליו, גם כשאנחנו בחול עם הפרשי שעות בעייתיים יניר מוצא את הזמן והסבלנות עבורנו. מקצועי,מיומן ונחוש. מומלץ בחום רב!
5.0
אני רוצה להודות למשרד עו״ד יניר הראל ושות׳ במיוחד לעו״ד יניר עבור הליווי והתמיכה, העבודה שנעשתה ביסודיות, מקצועיות ביעילות ובמסירות ראויה לשבח. והכי חשוב, היחס האישי, האדיב, הבטחון והרצון לעזור בכל עת. יישר כח.
5.0
Yanir has handled a range of issues for me in Israel, including litigation and contract work. Yanir is a very adept lawyer with an excellent understanding of Israeli law and it’s practical applications in everyday situations.

ספר דיני הראיות בתביעות ביטוח ופלת

דיני הראיות בתביעות ביטוח ופלת"ד מאת עו"ד יניר הראל

כריכה קשה, 450 עמ' הוצאת "פרלשטיין- גינוסר".
ספרו של עו"ד יניר הראל מוביל בתחומו ונרכש ע"י הנהלת בתי המשפט לספריות בתי המשפט בישראל.

יניר הראל ושות׳ מומלצים בעקביות ע"י לקוחות ובעלי הצלחות מוכחות.
מידע נוסף


קבלו ייעוץ משפטי ראשוני לבירור זכויותיכם:

דלג למרכז העמוד (מקש s) דלג לעמוד יצירת קשר (מקש 7) דלג לעמוד מפת האתר (מקש 8) דלג לעמוד נגישות (מקש 9)
WhatsApp
פנו אלינו לקבלת ייעוץ מקצועי.
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.