עקבו אחרינו ברשתות החברתיות

כתובתינו

רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20 נווטו אלינו
 • חמישי  י"ז תשרי התשפ"ב  23.09.2021
 • רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20
 • לתיאום פגישה: 03-7765017
 • מעבר לשפה האנגלית RU
 • מעבר לשפה האנגלית EN
 • FIRM PROFILE PDF
אתר באנגלית אתר ברוסית
תפריט

איך מגישים תביעת ביטוח בכמה צעדים פשוטים

yanir@yhc-law.co.il · מאמר
28.09.2016, 16:10 · מדריכים משפטיים · נקרא 3,479 פעמים

תמונת נושא עבור איך מגישים תביעת ביטוח בכמה צעדים פשוטים

כך תגישו תביעת ביטוח צעד אחר צעד

מבוטחים רוכשים פוליסות ביטוח כדי שבעת התרחשותו של מקרה ביטוחי יוכלו לקבל פיצוי הולם ולא יצטרכו לשאת בהוצאות הכספיות בעצמם. לא משנה באיזה מקרה ביטוחי מדובר ובאיזה תחום ביטוח, קבלת הפיצוי המבוקש כרוכה בדרך כלל בהגשת תביעת ביטוח, תהליך שאינו פשוט ומחייב ידע מקצועי ואורך רוח. אז כדי שתוכלו לנקוט בפעולות הנכונות ולמקסם את התהליך הזה לתועלת האישית שלכם, הנה כמה דברים שכדאי לכם לדעת על הצעדים שתצטרכו לעבור בדרך להגשת תביעת ביטוח תקינה.צעד ראשון

השלב הראשון שתצטרכו לעבור הוא מילוי של טופס הודעה על תביעת ביטוח. את טופס ההודעה ניתן לקבל מסוכן הביטוח או להוריד מאתר האינטרנט של החברה המבטחת. קראו היטב את הדרישות בטופס, לכל חברת ביטוח יש דרישות משלה ויש למלא את כל הנדרש.


צעד שני

לצד מילוי טופס ההודעה הנידון, תידרשו לצרף מסמכים, שבלעדיהם חברת הביטוח לא תהיה מוכנה לבחון את התביעה שלכם. סוג המסמכים יכול להשתנות ממקרה ביטוחי אחד לאחר ומתחום ביטוחי אחד למשנהו. כך למשל, כדי להגיש תביעה לקבלת פיצוי חודשי בגין אובדן כושר העבודה, תידרשו להראות מסמכים רפואיים ואישורים מפורטים ומעודכנים מהרופא המטפל ומרופא תעסוקתי, ואם אתם מעוניינים לקבל פיצוי על נזקי גוף בגין תאונת דרכים, חשוב שתצרפו בנוסף למסמכים הרפואיים גם אישור משטרתי, צילום רישיון, דיווח המפרט את נסיבות האירוע ועוד. היות, שכאמור, ללא המסמכים הללו להגשת התביעה שלכם לא יהיה תוקף ממשי, חשוב לברר עם סוכן הביטוח או באתר חברת הביטוח, אילו מסמכים צריך לצרף בהתאם למקרה הביטוחי שלכם.


פנו אלינו לקבלת ייעוץ מקצועי ואישי לגבי זכויותיכם:

  משרד עו"ד יניר הראל ושות' מתמחה במתן ייעוץ משפטי מקצועי ואישי בקשר עם ביטוח חיים, ביטוח נכות מתאונה, ביטוח אובדן כושר עבודה, ביטוח תאונות אישיות, ביטוח מחלות קשות, ביטוח נכות או מוות כתוצאה מתאונה, ביטוח בריאות, ביטוח עבודות קבלניות וביטוחי מנהלים.


  חותם אמינות

  יניר הראל ושות׳ נושאים את חותם האמינות של דן אנד ברדסטריט.

  יניר הראל ושות׳ קיבלו בשנת 2018 את חותם האמינות של dun and bradstreet.

  מידע נוסף

  צעד שלישי

  חשוב לדעת, שבנוסף למסמכים שחובה לצרף, לעיתים תידרשו להבהרות נוספות מעבר וכן להתייצב לבדיקה אצל רופאים מומחים מטעם חברת הביטוח. לצורך מימוש הזכויות שלכם רצוי לשתף פעולה, בגבולות הסביר, עם חברת הביטוח. מובהר שלא כל דרישה של חברת ביטוח היא בגדר חובה ולכן יש לשקול היטב את דרישותיה של חברת הביטוח ואת המשמעות המשפטית שלה.


  צעד רביעי

  לאחר הגשת תביעת הביטוח, חברת הביטוח תבחן אותה, ובסיום הליך הבדיקה תודיע לכם בכתב על עמדתה. שימו לב לכך, שעל אף שחברות הביטוח מתחייבות לשלם את סכום הביטוח בהתאם לתנאי הפוליסה בהתרחש מקרה הביטוח, שאלת הזכאות שלכם פעמים רבות מוטלת בספק על ידי חברות הביטוח. מה זה אומר? זה אומר בפועל, שהתביעה שלכם, מפורטת ונתמכת בכל המסמכים הדרושים ככל שתהיה, עלולה להידחות. חברות הביטוח, הפועלות כגוף כלכלי, עשויות להשתמש בפרשנויות משפטיות המאפשרות להן לדחות בקשות של מבוטחים לקבל פיצוי, והן אכן עושות זאת כאשר הן יכולות.


  ספר דיני הראיות בתביעות ביטוח ופלת

  דיני הראיות בתביעות ביטוח ופלת"ד מאת עו"ד יניר הראל

  ספרו של עו"ד יניר הראל מוביל בתחומו ונרכש ע"י הנהלת בתי המשפט לספריות בתי המשפט בישראל.
  450 עמ', כריכה קשה, בהוצאת "פרלשטיין- גינוסר".

  מידע נוסף

  אל תנחשו – קבלו ייעוץ מקצועי

  לאור תמונת מצב זו, רצוי להתייעץ עם עורך דין המתמחה בהגשת תביעות לחברות הביטוח. על אף שהצעד הזה מוצג כאחרון ברשימה, ולמרות שתוכלו להתייעץ עם עורך דין גם לאחר שחברת הביטוח סירבה לשלם לכם, למעשה, מוטב כי זה יהיה הצעד הראשון שלכם. עם ליווי משפטי של עורך דין בעל ניסיון בתחום הביטוחי הרלוונטי, תוכלו לעמוד איתנים וחכמים יותר מול חברת הביטוח, והסיכויים שתיענו בחיוב, יגדלו. אל תנחשו – קחו ייעוץ מקצועי.


  לוגו המשרדהתייעצות עם עו"ד יכולה למנוע טעויות נפוצות בתחילת הדרך: 03-7765017.


  עורך דין יניר הראל מתמחה בתביעות ביטוח, תאונות דרכים ונזיקין, בעל הצלחות מוכחות וניסיון רב. עו"ד יניר הראל וצוות המשרד מטפלים במלוא ההליכים הנדרשים לצורך מימוש זכויות נפגעים ומבוטחים. עו"ד יניר הראל כותב מאמרים משפטיים ועדכוני חדשות שבועיים מפסיקת בתי המשפט בישראל. משרד עורכי דין יניר הראל ושות' מתמחה במימוש מלוא זכויותיהם של מבוטחים ונפגעי תאונות.


  יניר הראל ושות' מומלצים בעקביות:  קבלו ייעוץ משפטי ראשוני לבירור זכויותיכם:

   רוצים לדבר איתנו?

   השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

    סגירת חלון
    דלג למרכז העמוד (מקש s) דלג לעמוד יצירת קשר (מקש 7) דלג לעמוד מפת האתר (מקש 8) דלג לעמוד נגישות (מקש 9)