• שלישי  ד' ניסן התשע"ח  20.03.2018
  • רחוב ז׳בוטינסקי 2 רמת גן 5250501 מגדל אמות אטריום קומה 35
  • לתיאום פגישה: 072-3311434

איך מגישים תביעת ביטוח בכמה צעדים פשוטים

yanir@yhc-law.co.il
28.09.2016, 16:10 · מדריכים משפטיים · נקרא 987 פעמים

תמונת נושא עבור איך מגישים תביעת ביטוח בכמה צעדים פשוטים

כך תגישו תביעת ביטוח צעד אחר צעד

כולנו רוכשים פוליסות ביטוח כדי שבעת התרחשותו של מקרה ביטוחי נוכל לקבל פיצוי הולם ולא נצטרך לשאת בהוצאות הכספיות בעצמנו. לא משנה באיזה מקרה ביטוחי מדובר ובאיזה תחום ביטוח, קבלת הפיצוי המיוחל כרוכה בדרך כלל בהגשת תביעה, תהליך שאינו פשוט ומחייב סבלנות, אורך רוח ומספר פעולות שצריך לבצע בצורה נכונה. אז כדי שתוכלו לנקוט בפעולות הנכונות ולמקסם את התהליך הזה לתועלת האישית שלכם, הנה כמה דברים שכדאי לכם לדעת על הצעדים שתצטרכו לעבור בדרך להגשת תביעת ביטוח תקינה.

צעד ראשון

השלב הראשון שתצטרכו לעבור הוא מילוי של טופס הודעה על תביעה. את טופס ההודעה ניתן לקבל מסוכן הביטוח או להוריד מאתר האינטרנט של החברה המבטחת. קראו היטב את הדרישות בטופס, לכל חברת ביטוח יש דרישות משלה ויש למלא את כל הנדרש.

צעד שני

לצד מילוי טופס ההודעה הנידון, תידרשו לצרף מסמכים, שבלעדיהם חברת הביטוח לא תהיה מוכנה לבחון את התביעה שלכם. סוג המסמכים יכול להשתנות ממקרה ביטוחי אחד לאחר ומתחום ביטוחי אחד למשנהו. כך למשל, כדי להגיש תביעה לקבלת פיצוי חודשי בגין אובדן כושר העבודה, תידרשו להראות מסמכים רפואיים ואישורים מפורטים ומעודכנים מהרופא המטפל ומרופא תעסוקתי, ואם אתם מעוניינים לקבל פיצוי על נזקי גוף בגין תאונת דרכים, חשוב שתצרפו בנוסף למסמכים הרפואיים גם אישור משטרתי, צילום רישיון, דיווח המפרט את נסיבות האירוע ועוד. היות, שכאמור, ללא המסמכים הללו להגשת התביעה שלכם לא יהיה תוקף ממשי, חשוב לברר עם סוכן הביטוח או באתר חברת הביטוח, אילו מסמכים צריך לצרף בהתאם למקרה הביטוחי שלכם.


יעוץ ראשוני לבירור זכויות

התחלה נכונה של הליך התביעה מחייבת קבלת ייעוץ מקצועי לצורך בירור הזכויות המשפטיות, סיכויי התביעה וסכום הפיצוי אותו ניתן לקבל.

שלחו פרטים לקבלת ייעוץ ראשוני לבירור זכויותיכם:

משרדנו מתמחה במתן ייעוץ משפטי מקצועי בקשר עם ביטוח חיים, ביטוח נכות מתאונה, ביטוח אובדן כושר עבודה, ביטוח תאונות אישיות, ביטוח מחלות קשות, נכות או מוות כתוצאה מתאונה, ביטוח רכוש, ביטוח עבודות קבלניות וביטוחי מנהלים.

לוגו המשרדייעוץ מקצועי בתחילת הדרך הוא המפתח להצלחה בהליך התביעה

הידעתם: שכר הטרחה המקובל של עו"ד בתביעות ביטוח נקבע באחוזים מסכום הפיצוי שיתקבל וזאת על בסיס הצלחה. שכר הטרחה של עוה"ד מתווסף בד"כ לסכום הפיצוי שמשלמת חברת הביטוח כך שהלקוח של עוה"ד אינו זה שנושא בתשלום שכר הטרחה של עוה"ד שלו.


צעד שלישי

חשוב לדעת, שבנוסף למסמכים שחובה לצרף, לעיתים תידרשו להבהרות נוספות מעבר וכן להתייצב לבדיקה אצל רופאים מומחים מטעם חברת הביטוח. לצורך מימוש הזכויות שלכם רצוי לשתף פעולה, בגבולות הסביר, עם חברת הביטוח. מובהר שלא כל דרישה של חברת ביטוח היא בגדר חובה ולכן יש לשקול היטב את דרישותיה של חברת הביטוח ואת המשמעות המשפטית שלה.

צעד רביעי

לאחר הגשת התביעה, חברת הביטוח תבחן אותה, ובסיום הליך הבדיקה תודיע לכם בכתב על עמדתה. שימו לב לכך, שעל אף שחברות הביטוח מתחייבות לשלם את סכום הביטוח בהתאם לתנאי הפוליסה בהתרחש מקרה הביטוחי, שאלת הזכאות שלכם פעמים רבות מוטלת בספק על ידי חברות הביטוח. מה זה אומר? זה אומר בפועל, שהתביעה שלכם, מפורטת ונתמכת בכל המסמכים הדרושים ככל שתהיה, עלולה להידחות. חברות הביטוח, הפועלות כגוף כלכלי, עשויות להשתמש בפרשנויות משפטיות המאפשרות להן לדחות בקשות של מבוטחים לקבל פיצוי, והן אכן עושות זאת כאשר הן יכולות.

אל תנחשו – קבלו ייעוץ מקצועי

לאור תמונת מצב זו, רצוי להתייעץ עם עורך דין המתמחה בהגשת תביעות לחברות הביטוח. על אף שהצעד הזה מוצג כאחרון ברשימה, ולמרות שתוכלו להתייעץ עם עורך דין גם לאחר שחברת הביטוח סירבה לשלם לכם, למעשה, מוטב כי זה יהיה הצעד הראשוני ביותר שלכם. עם ליווי משפטי של עורך דין בעל ניסיון בתחום הביטוחי הרלוונטי, תוכלו לעמוד איתנים וחכמים יותר מול חברת הביטוח, והסיכויים שתיענו בחיוב, יגדלו. אל תנחשו – קחו ייעוץ מקצועי.קבלו ייעוץ משפטי ראשוני לבירור זכויותיכם:

דלג למרכז העמוד (מקש s) דלג לעמוד יצירת קשר (מקש 7) דלג לעמוד מפת האתר (מקש 8) דלג לעמוד נגישות (מקש 9)