עקבו אחרינו ברשתות החברתיות

כתובתינו

רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20 נווטו אלינו
  • רביעי  ד' סיון התש"פ  27.05.2020
  • רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20
  • לתיאום פגישה: 03-7765017
חותם אמינות
תפריט

כיסוי עלות שיקום נזקי שרפה בעסק

yanir@yhc-law.co.il · מאמר
19.09.2016, 06:51 · מדור תביעות ביטוח · נקרא 1,203 פעמים

תמונת נושא עבור כיסוי עלות שיקום נזקי שרפה בעסק

שריפה בבית העסק

בפרשת שפיר שיקום נזקים בע"מ נ' רות ושרה אחזקות בע"מ ואח' התגלתה מחלוקת בין התובעת, חברה לשיקום נזקים מבנים, לנתבעות בעלות עסק לספא אשר נשרף. המחלוקת בין הצדדים הייתה באם נכרת חוזה מחייב ביניהם והאם קיימת גמירות דעת בחתימה על החוזה מצד בית העסק.

בבית העסק של הנתבעות פרצה שריפה. התובעת ביצעה עבודות שיקום שונות של תיקון ופירוק במבנה על בסיס כתב כמויות שנקבע מטעם חברת הביטוח וזאת כדי לתקן את נזקי השרפה במבנה.


לקבלת ייעוץ ראשוני בנוגע לביטוח נזקי שריפה - שלחו פרטים:


תשלום עלויות השיקום

המבוטחת (בית העסק) ובעלי העסק התפשרו עם חברת הביטוח, תוך שוויתרו על סכומים שחברת הביטוח אישרה לתשלום בגין עבודת שביצעה חברת השיקום. בין בית העסק לחברת השיקום נחתם מסמך שכותרתו "הזמנת עבודה והמחאת זכויות". בית העסק ובעליו טענו, כי לא נערך הסכם מחייב בינם לבין חברת השיקום מאחר שמסמך הזמנת העבודה לא היה מסוים דיו כדי להעיד על גמירות דעת להתקשרות בהסכם.

בית המשפט קיבל את התביעה וקבע כי מסמך הזמנת העבודה מחברת שיקום המבנים אינו הסכם רגיל בין לקוח לקבלן שיפוצים אשר מעביר הצעת מחיר ללקוח לאישורו. לאחר הצעות המחיר עורכים נציגי חברת הביטוח מו"מ מול הקבלנים ומסכמים את עלות עבודות השיקום. התחייבות הלקוח לתשלום מוגבלת בסכום שיאשר השמאי מטעם חברת הביטוח.

הכרת חברת הביטוח בחבות

בית המשפט הוסיף כי כאשר חברת ביטוח מזמנת חברות שיקום מעיד הדבר כי היא מכירה, ולו באופן עקרוני, בחבותה לכיסוי הנזק. אם בוחר המבוטח להתפשר עם חברת הביטוח, הפשרה לא יכולה להיות על חשבון סכומים שאושרו לתשלום בגין עבודות שהועברו לביצוע לתובעת ושבוצעו בפועל על ידה לשיקום הנכס.

ת"א 19027-01-14 שפיר שיקום נזקים בע"מ נ' רות ושרה אחזקות בע"מ ואח'


נזקי שרפה בעסק – חברת שיקום – כיסוי עלות השיקום
קבלו ייעוץ משפטי ראשוני לבירור זכויותיכם:

דלג למרכז העמוד (מקש s) דלג לעמוד יצירת קשר (מקש 7) דלג לעמוד מפת האתר (מקש 8) דלג לעמוד נגישות (מקש 9)
WhatsApp
פנו אלינו לקבלת ייעוץ מקצועי.
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.