עקבו אחרינו ברשתות החברתיות

כתובתינו

רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20 נווטו אלינו
  • שלישי  י"א תשרי התשפ"א  29.09.2020
  • רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20
  • לתיאום פגישה: 03-7765017
חותם אמינות
תפריט

היזהרו מהתיישנות מקוצרת בתביעות ביטוח

yanir@yhc-law.co.il · מאמר
28.09.2016, 16:02 · מדריכים משפטיים · נקרא 2,232 פעמים

תמונת נושא עבור היזהרו מהתיישנות מקוצרת בתביעות ביטוח

בתביעות ביטוח יש התיישנות קצרה 

רובינו מכירים את המונח "התיישנות" ויודעים שכאשר תקופת ההתיישנות מסתיימת, הדלתות נסגרות ולא ניתן עוד לבקש סעד מבית המשפט. אותו הדבר קורה גם בענף הביטוח, אלא ששם תקופת ההתיישנות היא קצרה בהרבה. מבוטחים רבים אינם מודעים לכך שקיימת התיישנות מקוצרת בתביעות ביטוח ומוצאים את עצמם במצב בו אינם יכולים להגיש תביעת ביטוח מאחר שחלפה תקופת ההתיישנות. במאמר זה ניתן לקבל את המידע הנדרש בנוגע לתקופת ההתיישנות בתביעות ביטוח:מהי תקופת התיישנות?

נתחיל מהתחלה. כאשר גורם כלשהו חייב לנו תשלום, עומדת לנו הזכות להגיש תביעה לבית המשפט כדי לדרוש את המגיע לנו. כאן נכנסת לתמונה תקופת ההתיישנות שמצמצמת את חלון הזמן שבו ניתן לפנות לבית המשפט. בעולם המשפטי תקופת ההתיישנות עומדת על 7 שנים, ומשמעותה, כי בחלוף 7 שנים ממועד התרחשות האירוע המשפטי, דלתות בית המשפט נסגרות ולא ניתן עוד להגיש את התביעה. בתחום הביטוח תקופת ההתיישנות הזו קצרה הרבה יותר ועומדת על 3 שנים בלבד ובמקרים מסוימים אף פחות מכך.


פנו אלינו לקבלת ייעוץ ראשוני ללא התחייבות:


חשוב לדעת שהתכתבות עם חברת הביטוח אינה עוצרת את מירוץ ההתיישנות ורק הגשת תביעה לביהמ"ש יכולה לעשות זאת. אם תקופת ההתיישנות מתקרבת יש להגיש תביעה לביהמ"ש או להגיע להסדר בכתב עם חברת הביטוח על הארכת תקופת ההתיישנות. סוגיית ההתיישנות חשובה במיוחד בקשר עם תביעות ביטוח חיים, ביטוח נכות מתאונה, ביטוח מחלות קשות, ביטוח תאונות אישיות, ביטוח בריאות וביטוח אובדן כושר עבודה ובמידה ותקופת ההתיישנות חולפת מבוטח יהיה חסום מהגשת תביעת הביטוח נגד חברת הביטוח והוא יאבד את זכותו לקבלת תגמולי הביטוח.


בנוגע לקטינים מתחת לגיל 18, תקופת ההתיישנות מתחילה לגביהם מהיום שבו הם הגיעו לגיל 18. זה אומר שאם המבוטח הוא קטין, הוא רשאי להגיש תביעה נגד חברת הביטוח שלו עד הגיעו לגיל 21. יחד עם זאת, כדאי לדעת שהוראת חוק זו איננה חד משמעית, וכי במקרים רבים, חברת הביטוח יכולה לטעון כי זכות התביעה היא של ההורים, ומשהם לא עשו זאת תוך 3 שנים ממועד התרחשות המקרה הביטוחי, הזכות להגיש תביעה כבר אבדה.


אל תנחשו – התייעצו עם עורך דין

יחד עם זאת חשוב לדעת, כי בכל תחום ביטוחי תקופת ההתיישנות יכולה להשתנות. ישנם תחומים שבהם מדובר בפרק זמן קצר מאוד ובתחומים אחרים הוא ארוך יותר עד ל 3 שנים מקסימום. זה אומר, שכדאי להתייעץ עם עורך דין כדי לקבל את ההכוונה המשפטית המתאימה לגבי מסגרת הזמן המחייבת להגשת התביעה. היות שההתארגנות להגשת התביעה ולאיסוף המסמכים הנדרשים לוקחת זמן, חשוב להיות מודעים היטב לתקופת ההתיישנות ויש לתכנן היטב את הצעדים הנדרשים כדי שלא לפספס את חלון הזמן העומד לרשות המבוטח כדי לקבל את הפיצוי שמגיע לו.


הארכת תקופת ההתיישנות

במקרים רבים, התרחשות המקרה הביטוחי יוצרת שינוי קיצוני בחייו של המבוטח, ודורשת ממנו להסתגל לאורח חיים חדש ולעבור תקופת התאוששות לא פשוטה. באופן טבעי, היערכות להגשת תביעה בתקופה כה מורכבת איננה עניין של מה בכך. מה שניתן לעשות במקרה כזה הוא לקבל את הסכמתה של חברת הביטוח, בכתב ולא בעל פה, להאריך את תקופת ההתיישנות. במידה וחברת הביטוח לא תיענה לבקשה, לא יהיה מנוס מלהתארגן להגשת התביעה לפני תום תקופת ההתיישנות. חשוב להבין הסדרים אלו בנוגע להארכת תקופת התיישנות מחייבות מכתב ברור מחברת הביטוח המאשר את הארכת תקופת ההתיישנות ואשר מציין כי חל בקשר עם פוליסת המבוטח למשל במסגרת ביטוח חיים, ביטוח נכות מתאונה, ביטוח מחלות קשות, ביטוח תאונות אישיות, ביטוח רכוש ועסק וביטוח אובדן כושר עבודה.


לוגו המשרדהתייעצות עם עו"ד יכולה למנוע טעויות נפוצות בתחילת הדרך.


עורך דין יניר הראל מתמחה בנזיקין ודיני ביטוח ומטפל בתביעות נגד גורמי נזק וחברות ביטוח. עו"ד יניר הראל וצוות המשרד מטפלים במלוא ההליכים הנדרשים לצורך מימוש זכויות נפגעים ומבוטחים לקבלת פיצויים בגין פגיעות גוף ונזקי רכוש. עו"ד יניר הראל כותב מאמרים משפטיים ועדכוני חדשות שבועיים מפסיקת בתי המשפט בישראל.  משרד עורכי דין יניר הראל ושות' מתמחה במימוש זכויות מבוטחים ונפגעי תאונות.


עו״ד יניר הראל מומלץ ע״י לקוחות וההמלצות מדברות בעד עצמן:

ענבר היקרה , תודה רבה לך ולצוות על הטיפול המסור , הסבלנות , הזמינות ובסופו של דבר על התוצאה בתביעה שלנו מול חברת הביטוח .
תודה רבה לעו"ד ענבר על השירות המסור והמעולה. יסודית, נעימה וזמינה תמיד. כן ירבו עובדים כמוה.
ברצוני להודות לעו"ד הראל יניר על הטיפול המקצועי והמסור בתביעה נגד חברת הביטוח. תודה על הסובלנות, ההקשבה, האוירה הנינוחה וכמובן על תוצאות התביעה. ממליצה בחום על משרד עורכי דין יניר הראל. המון תודה.
תודה רבה לעו"ד הראל על סיוע מול חברות הביטוח,לאחר ש-3 עורכי דין אחרים לא הצליחו. תותח.
אני ממליץ על עו"ד יניר הראל ושות' בגלל מס סיבות 1. אדיב ומנומס 2. מקצוען עקשן לא מוותר מול כול נתבע ונתבע 3. 100% הצלחה בהוצאת פיצויים מרביים לטובת הלקוח 4. כול צד הנתבע שרואה את עו"ד יניר ושות' מבינים שעומד מולם עו"ד תותח שמבין עיניין ושהם בעמדת קושי מול התובע 5. ממליץ בחום אל תתפשרו
אני רוצה להודות למשרד עו״ד יניר הראל ושות׳ במיוחד לעו״ד יניר עבור הליווי והתמיכה , העבודה שנעשתה ביסודיות ,מקצועיות ביעילות ובמסירות ראויה לשבח. והכי חשוב ,היחס האישי ,האדיב , הבטחון והרצון לעזור בכל עת . יישר כח
אנו מודים למשרד עורכי דין יניר הראל ושות' לעורכת דין ענבר על היחס החם תודה על העזרה ותודה על הסבלנות שירות אישי ואדיב מאוד מומלץ בחום
טופלתי לאחרונה בתיק נזיקין מול חברת ביטוח ע"י המשרד. ברצוני להודות על שירות וטיפול נעים ואדיב. ישר כח !
עורך דין תותח, טיפול מסור ויסודי לאורח כל הדרך עבור תביעת ביטוח סיעודי.
פיניתי לעוד יניר בגין תביעת תשלום סעודי לאימי .התוצאות מדהימות , מעבר למצוופה יש על מי לסמוך ; יחס אישי .אמין ,מקצועי .אל תהססו ,שוווהההההה!!!!!
עו"ד יניר מלווה אותי מרגע שיצאתי לאזרחות מול ביטוח לאומי ומול מגדל מבטחים אני כל כך שמח שנמצא לידי איש מקצוע מהמדרגה הראשון בתחום. אני ממליץ בחום לקהל הרחב להיות שותפים
תודה לעורך דין יניר הראל . על יצוג מוצלח, יחס מצויין, מקצועיות רבה תודה
תודה רבה על השרות המקצועי, הליווי והתמיכה.
יניר היקר, תודה רבה על טיפול מקצועי ומסור. אין ספק שהרגשנו שאנחנו בידיים טובות לכל אורך הדרך והיחס החם והאדיב שלך רק שיפר עוד יותר את החוויה הטובה מלכתחילה. מומלץ בחום!!!
יניר, תודה רבה על שירות מקצועי ואדיב. יצאנו מאוד מרוצים הן מהתהליך והן מהתוצאה. ממליץ בחום.
יש עורך דין ויש עורך דין .. הניסיון של עו"ד יניר הראל בא לידי ביטוי בשטח, הוא ייצג אותי נאמנה ודאג שאקבל את הזכויות המגיעות לי! מעריכה בחום רב! ממליצה בחום והכי חשוב תודה רבה.
עו"ד יניר הראל יישר והגון, בעל ניסיון מרשים, ידע רחב והכי חשוב קבלות בשטח. ממליץ בחום רב!
אפשר לכתוב כאן כמה הוא מקצועי, שירותי וכד. אבל לעניננו הבן אדם סוג של קוסם. מאוד מומלץ.
המון תודה על שירות מקצועי ואדיב. על רגישות וסבלנות אין-קץ. יצאנו מאוד מרוצים הן מהתהליך והן מהתוצאה. ממליצה עליכם בחום. יישר כוחכם.
אין עליו, גם כשאנחנו בחול עם הפרשי שעות בעייתיים יניר מוצא את הזמן והסבלנות עבורנו. מקצועי,מיומן ונחוש. מומלץ בחום רב!
אני רוצה להודות למשרד עו״ד יניר הראל ושות׳ במיוחד לעו״ד יניר עבור הליווי והתמיכה, העבודה שנעשתה ביסודיות, מקצועיות ביעילות ובמסירות ראויה לשבח. והכי חשוב, היחס האישי, האדיב, הבטחון והרצון לעזור בכל עת. יישר כח.
Yanir has handled a range of issues for me in Israel, including litigation and contract work. Yanir is a very adept lawyer with an excellent understanding of Israeli law and it’s practical applications in everyday situations.
רצינו להודות לעו"ד ענבר אביאל ועו"ד יניר הראל על הטיפול המסור בתביעה כנגד חברת הביטוח, על הליווי הצמוד, מאיר הפנים והיעיל והמקצועי, ממליצים בחום, מומחים בתחום, היינו מאוד מרוצים מהתוצאה הסופית ולכל אורך הדרך על האכפתיות והיחס החם מצב עו"ד ענבר!
תודה לעו"ד ענבר על שירות מקצועי ומסור מהמעלה הראשונה. ירבו כמוך בישראל!

ספר דיני הראיות בתביעות ביטוח ופלת

דיני הראיות בתביעות ביטוח ופלת"ד מאת עו"ד יניר הראל

כריכה קשה, 450 עמ' הוצאת "פרלשטיין- גינוסר".
ספרו של עו"ד יניר הראל מוביל בתחומו ונרכש ע"י הנהלת בתי המשפט לספריות בתי המשפט בישראל.

יניר הראל ושות׳ מומלצים בעקביות ע"י לקוחות ובעלי הצלחות מוכחות.
מידע נוסף


קבלו ייעוץ משפטי ראשוני לבירור זכויותיכם:

דלג למרכז העמוד (מקש s) דלג לעמוד יצירת קשר (מקש 7) דלג לעמוד מפת האתר (מקש 8) דלג לעמוד נגישות (מקש 9)
WhatsApp
קבלו ייעוץ ראשוני ללא התחייבות.
פנו אלינו לצורך מימוש זכויותיכם: