עקבו אחרינו ברשתות החברתיות

כתובתינו

רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20 נווטו אלינו
 • ראשון  ו' ניסן התשפ"ד  14.04.2024
 • רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20
 • לתיאום פגישה: 03-7765017
 • מעבר לשפה האנגלית RU
 • מעבר לשפה האנגלית EN
 • FIRM PROFILE PDF
אתר באנגלית אתר ברוסית

תביעת ביטוח תאונות אישיות – איך מתמודדים במקרה של קבלת מכתב דחיה?


תמונת נושא עבור תביעת ביטוח תאונות אישיות – איך מתמודדים במקרה של קבלת מכתב דחיה?

עודכן לאחרונה ב־14:43, 05 באוקטובר 2023.

היקף הכיסוי הביטוחי בביטוח תאונות אישיות

ביטוח תאונות אישיות נועד לפצות את המבוטח על מוות, נכות או נזקים אחרים שנגרמו לו עקב אירוע פתאומי, שלא תוכנן על-ידו, ואשר בעקבותיו הוא סובל מנזק גופני. תאונה יכולה להיות אירוע אלים, דלקה, פציעה, החלקה וכיוצא באלה. לעומת זאת, מחלה איננה נחשבת לתאונה ולכן הפוליסה אינה מכסה נזקים מהם סובל המבוטח כתוצאה מהתפרצות מחלה.

פוליסות ביטוח תאונות אישיות כוללות בדרך כלל חריגים, המתייחסים לתאונות שלא תהיינה מבוטחות מכוחן. כך למשל, חברות ביטוח שונות מחריגות מהפוליסות שלהן תאונות שנגרמו עקב שימוש בסמים, נהיגה על רכב דו-גלגלי ממונע (כגון אופנוע), פעילות ביטחונית במסגרת השירות הצבאי, השתתפות בפעילות פלילית ועוד.

פוליסה בסיסית תזכה, ככלל, את המבוטח בפיצויים בגין נכות קבועה, מוות, ימי אשפוז, שברים וכוויות. מעבר לכך, חברות הביטוח מציעות כיסויים נוספים, לרוב בכפוף לתוספת פרמיה.


שיווק ביטוח תאונות אישיות

החל מה-1 במאי 2021 נכנסו לתוקף הוראות של המפקח על הביטוח, אשר נועדו לשפר את ההגנה על המבוטחים בביטוח תאונות אישיות. הוראות אלה עוסקות גם בשיווק ומכירה של ביטוחי תאונות אישיות, שכן חברות ביטוח נהגו לשווק פוליסות מסוג זה כ"הרחבה" בלבד של פוליסות קיימות, מבלי שהמבוטחים הבינו כי מדובר בכיסוי העומד בפני עצמו.

לפיכך, המפקח קבע כי אין לשווק עוד ביטוח תאונות אישיות אגב מכירת ביטוח אחר או פנייה למבוטח בעניין שונה, אלא כפוליסה נפרדת (למעט הרחבות לביטוח חיים), וכי כבר בתחילת השיחה יש להבהיר כי היא מיועדת למכירת ביטוח תאונות אישיות. בנוסף, יש להסביר באופן ברור למבוטח הפוטנציאלי כי הפוליסה אינה מכסה נזקים כתוצאה ממחלות; וכי היא לא שוות ערך לביטוח חיים או לביטוח אובדן כושר עבודה.

הפרה של הוראות המפקח עשויה להביא לעיצומים כספיים נגד חברת הביטוח, ובמקרים המתאימים, גם לפסיקת פיצויים לטובת המבוטחים.


הגשת תביעת תגמולי ביטוח תאונות אישיות

במקרה שבו המבוטח נקלע לתאונה שכתוצאה ממנה נגרם לו נזק המכוסה מכוח הפוליסה, עליו להגיש לחברת הביטוח תביעה אשר כוללת את כל המידע והמסמכים הרלוונטיים.
ככל שהמבוטח תבע פיצויים בגין אותה התאונה מהביטוח הלאומי, והגיש לחברת הביטוח חוות דעת של הביטוח הלאומי לגבי שיעור הנכות שלו, חוות דעת זו תחייב את חברת הביטוח, אלא אם היא תציג ראיות הסותרות את הממצאים של הביטוח הלאומי.
כמו כן, במקרה שבו טענות המבוטח מגובות בחוות דעת רפואית של הביטוח הלאומי או של רופא מומחה בתחום שבו הוא ניזוק, חברת הביטוח תוכל לדחות את התביעה או לקבוע אחוזי נכות נמוכים מאלה שנתבעו, רק אם רופא מטעמה יבדוק את המבוטח ויגיע למסקנה כי חוות הדעת שגויה.

לפיכך, חשוב מאד לצרף לתביעת הביטוח חוות דעת רפואית המבססת את הטענות המועלות בה. עורך דין תאונות אישיות ידע לסייע לכם בהפניה למומחים מתאימים, בהעלאת הטענות המשפטיות הנכונות ובאיסוף כל המידע הרלוונטי לשם הגדלת סיכויי ההצלחה של התביעה.


התקשרו אלינו לקבלת ייעוץ ראשוני והערכת סיכוי:
03-7765017

01

קבלו ייעוץ ראשוני והערכת סיכוי בשיחת טלפון

02

התקדמו לפגישת ייעוץ

03

הגישו תביעה למימוש מלוא זכויותיכם


  פנו אלינו במייל ונחזור אליכם בשעה הנוחה לכם:

  פנו אלינו במייל ונחזור אליכם בהקדם האפשרי:

  ניתן לפנות אלינו גם בוואטסאפ:

  לחצו לפניה בוואטסאפ


  מה עושים אם חברת ביטוח החליטה לדחות תביעת ביטוח תאונות אישיות

  חברת ביטוח אשר החליטה לדחות תביעה, מחויבת לשלוח למבוטח מכתב מנומק ומפורט, המכיל את כל הטעמים לדחייה, לרבות טעמים רפואיים, עובדתיים ומשפטיים. חברת הביטוח לא תוכל להעלות בהמשך, לפני בית המשפט או בכל הליך אחר, טענות שלא הופיעו במכתב הדחייה, אלא אם כן המבוטח תובע פיצויים שלא מכוסים כלל מכוח הפוליסה.

  על החלטה לדחות את תביעת המבוטח או לקבל אותה באופן חלקי בלבד, ניתן להשיג בהליך פנימי של חברת הביטוח, כאשר במרבית החברות ישנם גורמים האחראים על בירור השגות או פניות מהציבור. בנוסף, ניתן להגיש תלונה ליחידה לפניות הציבור שברשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון (בראשה עומד המפקח על הביטוח) ואם יתברר שהתלונה מוצדקת, המפקח יהיה רשאי לתת לחברת הביטוח הוראות לתיקון ליקויים בהתנהלותה.

  לצד זאת, ניתן כמובן להגיש גם לבית המשפט תביעה נגד חברת הביטוח, ולבקש כי בית המשפט יורה לה לקיים את תנאי הפוליסה ולשלם למבוטח את התגמולים להם הוא זכאי.


  עורך דין ביטוח תאונות אישיות

  לסיום, הליכים מול חברת הביטוח הם לרוב מורכבים ודורשים מומחיות ייחודית. כדי להצליח בתביעת ביטוח תאונות אישיות – פנו עוד היום לעורך דין המתמחה בתאונות אישיות, לקבלת ייעוץ משפטי מקצועי.

  עורך דין ביטוח תאונות אישיות ידע לעזור לכם בהכנת התביעה, ולייצג אתכם בהליכים מול חברת הביטוח ובכל הליך אחר שתבחרו לנקוט נגדה. אל תוותרו על ייצוג משפטי מיומן לשם מיצוי זכויותיכם.


  עו"ד יניר הראל כותב מאמרים משפטיים ועדכוני חדשות שבועיים מפסיקת בתי המשפט בישראל.


  עו"ד יניר הראל מתמחה במימוש זכויות בקשר עם תביעות ביטוח תאונות אישיות.


  עו"ד יניר הראל הינו מחבר הספר המוביל "דיני הראיות בתביעות ביטוח ופלת"ד".


  משרד יניר הראל ושות' הינו בעל הצלחות מוכחות וניסיון רב בטיפול בתביעות ביטוח תאונות אישיות. 


  חשוב להתייעץ עם עורך דין תאונות אישיות.  קבלו ייעוץ משפטי ראשוני לבירור זכויותיכם:

   רוצים לדבר איתנו?

   השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

    סגירת חלון
    דלג למרכז העמוד (מקש s) דלג לעמוד יצירת קשר (מקש 7) דלג לעמוד מפת האתר (מקש 8) דלג לעמוד נגישות (מקש 9)