עקבו אחרינו ברשתות החברתיות

כתובתינו

רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20 נווטו אלינו
  • רביעי  ד' סיון התש"פ  27.05.2020
  • רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20
  • לתיאום פגישה: 03-7765017
חותם אמינות
תפריט

זכאות לאובדן כושר עבודה

yanir@yhc-law.co.il · מאמר
08.09.2016, 09:11 · מדור אובדן כושר עבודה · נקרא 1,032 פעמים

תמונת נושא עבור זכאות לאובדן כושר עבודה

קבלן שיפוצים נפגע בתאונה

בפרשת סופר רפי נ' מעוז בע"מ – חברה לבטוח ואח' התובע עבד כקבלן שיפוצים, נפגע בתאונה ובהמשך חלה בדלקת פרקים. בית המשפט נדרש לשתי מחלוקות: האחת, בשאלה האם התובע איבד את כושר עבודתו, ואם כן – מתי? והשניה, בשאלת שכרו של התובע לפני התאונה, שכן עבד כעצמאי.

התובע רכש מחברות ביטוח פוליסת ביטוח המזכה אותו בתגמול חודשי ובפטור מתשלום פרמיות במקרה של אבדן כושר עבודתו. בפוליסה צוין כי התובע יהא זכאי לפיצוי אם "עקב מחלה או תאונה נשלל ממנו בשיעור של 75% לפחות … הכושר לעבוד במקצוע שבו עבד או לעסוק בעיסוק שבו עסק עד אותה מחלה או תאונה ושבעקבותיהן נבצר ממנו לעסוק בעיסוק סביר אחר המתאים לניסיונו, להשכלתו ולהכשרתו". בהיותו כבן 28 ארעה לתובע תאונת עבודה כשנפל כתוצאה מהסתבכות רגליו בכבל.


שלחו פרטים לקבלת ייעוץ ראשוני בנוגע לאובדן כושר עבודה:


זכאות לתשלום מכוח הפוליסה

במחלוקת הראשונה בית המשפט בדק את מצבו הבריאותי של התובע וציין כי הוא שימש כעובד כפיים אשר אינו יכול להמשיך בעבודתו ולפיכך נשללה ממנו הכושר לעבוד בשיעור של למעלה מ- 75% ועל כן כן זכאי לתגמולי הביטוח.

במחלוקת השנייה הביא התובע ראיות לכך שהכנסותיו עמדו על ממוצע של כ- 24 אלף ₪ בממוצע בחודש. חברת הביטוח התנגדה וטענה כי התובע אינו זכאי לפיצוי המקסימלי בפוליסה מכיוון שהתובע ניהל עסק ולא הוכיח מה שיעור הוצאותיו.

הוכחת שיעור ההכנסות

בית המשפט קבע כי  התובע הוכיח כי הכנסותיו היו גבוהות באופן ניכר מהשכר המבוטח וציין שסביר, ואף למעלה מכך, כי מהכנסה חודשית של 24,218 ₪ הפיק התובע רווח של 3,766 ₪ לפחות (כ-15% מההכנסה). בית המשפט קבע כי די בראיות אלו, בתוספת עדותו של התובע, כדי להוכיח כי עמד בדרישות הפוליסה לקבלת מלוא הסכום המבוטח שעמד על סך של כ- 4,300 ₪ לחודש.


אולי יענין אותכם גם: שירותי עו"ד לענייני ביטוח שירותי עו"ד תאונות דרכים


ת"א 14383-06 סופר רפי נ' מעוז בע"מ – חברה לבטוח ואח'


עו"ד יניר הראל מתמחה בייצוג מבוטחים במסגרת תביעות ביטוח ומוביל בטיפול במימוש זכויות מבוטחים בקשר עם תביעות אובדן כושר עבודה. עו"ד יניר הראל וצוות המשרד מטפלים במלוא ההליכים המשפטיים הנדרשים לצורך מימוש זכויות מבוטחים המצויים באובדן כושר עבודה.
עו"ד יניר הראל הינו מחבר הספר "דיני הראיות בתביעות ביטוח ופלת"ד" וכותב מאמרים משפטיים ועדכוני חדשות שבועיים מפסיקת בתי המשפט בישראל. משרד עורכי דין יניר הראל ושות' מוביל בטיפול בתביעות ביטוח ומומלץ ע"י לקוחות לטיפול בהגשת תביעת אובדן כושר עבודה. הצטרפו גם אתם לקהל הלקוחות המרוצה של משרדנו. 
קבלו ייעוץ משפטי ראשוני לבירור זכויותיכם:

דלג למרכז העמוד (מקש s) דלג לעמוד יצירת קשר (מקש 7) דלג לעמוד מפת האתר (מקש 8) דלג לעמוד נגישות (מקש 9)
WhatsApp
פנו אלינו לקבלת ייעוץ מקצועי.
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.