עקבו אחרינו ברשתות החברתיות

כתובתינו

רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20 נווטו אלינו
 • ראשון  ו' ניסן התשפ"ד  14.04.2024
 • רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20
 • לתיאום פגישה: 03-7765017
 • מעבר לשפה האנגלית RU
 • מעבר לשפה האנגלית EN
 • FIRM PROFILE PDF
אתר באנגלית אתר ברוסית

כל מה שרציתם לדעת על פנסיית נכות


תמונת נושא עבור כל מה שרציתם לדעת על פנסיית נכות

עודכן לאחרונה ב־14:26, 15 ביוני 2023.

מהי פנסיית נכות אובדן כושר עבודה?

כל עובד בישראל מעל גיל 21 וכל עובדת מעל גיל 20, זכאים וחייבים להפריש מידי חודש אחוז מסוים ממשכורתם לחסכון פנסיוני. שלושת הכלים העיקריים לחסכון פנסיוני הם קרן פנסיה, ביטוח מנהלים וקופת גמל לתגמולים, כאשר קרן הפנסיה היא הכלי הבסיסי והרווח ביותר, ומשכך יוקדש לה מאמר זה.

קרן הפנסיה כוללת שלושה רכיבים:

 1. חסכון פנסיוני – העובד והמעסיק (או העובד בלבד, ככל שמדובר בעצמאי) מפרישים לקרן מידי חודש סכומי כסף שנצברים ונחסכים לטובת העובד (המכונה "עמית"), עד להגעתו לגיל פרישה. עם היציאה לפנסיה, מחלקת הקרן את החיסכון שנצבר במספר החודשים אשר נותרו לעמית, בהתאם לנתונים סטטיסטיים על תוחלת החיים, ובהתאם נקבע גובה הקצבה הפנסיונית שהוא יקבל מידי חודש עד מותו.
 2. ביטוח שארים – רכיב זה הוא סוג של ביטוח חיים, המיועד להבטיח את פרנסתם של בני משפחתו הקרובה של העמית, אשר היו תלויים בו מבחינה כלכלית, אם הוא ימות חלילה לפני הפרישה לפנסיה.
 3. פנסיית נכות – רכיב ביטוחי נוסף אשר תכליתו לבטח את העמית מפני אובדן (מלא או חלקי) של היכולת לעבוד ולהשתכר כתוצאה מנכות. פנסיית הנכות מזכה את העמית העומד בתנאים שיפורטו להלן בקצבה חודשית, אשר תאפשר לו להתקיים למרות הפגיעה בפרנסתו.

התקשרו אלינו לקבלת ייעוץ ראשוני והערכת סיכוי:
03-7765017

01

קבלו ייעוץ ראשוני והערכת סיכוי בשיחת טלפון

02

התקדמו לפגישת ייעוץ

03

הגישו תביעה למימוש מלוא זכויותיכם


  פנו אלינו במייל ונחזור אליכם בשעה הנוחה לכם:

  פנו אלינו במייל ונחזור אליכם בהקדם האפשרי:

  ניתן לפנות אלינו גם בוואטסאפ:

  לחצו לפניה בוואטסאפ


  לקבלת ייעוץ משפטי מעורך דין אובדן כושר עבודה לחצו על הלינק הבא:
  עורך דין אובדן כושר עבודה


  מי זכאי לפנסיית נכות?

  על מנת שעמית ייחשב כזכאי לקצבה מפנסיית הנכות שלו, עליו לעמוד בתנאים הבאים:

  • עד לנכות הוא היה עמית פעיל בקרן הפנסיה והפריש לה כספים מידי חודש.
  • הוא טרם הגיע לגיל הפרישה לפנסיה.
  • הוא חלה או נקלע לתאונה או לאירוע אחר, שבגינו הוא סובל מנכות הפוגעת ביכולתו להמשיך בעבודה בה עבד לפני כן ובכל עבודה סבירה אחרת התואמת את יכולותיו, הכשרתו וניסיונו.
  • כושר העבודה שלו נפגע בשיעור של 25% לפחות.
  • הפגיעה בכושר העבודה נמשכת מעל ל-90 ימים ממועד האירוע שגרם לנכות (תקופה זו מכונה "תקופת המתנה", והיא עשויה להיות קצרה יותר).
  • אם הנכות נובעת ממצב רפואי עמו התמודד העמית לפני שהצטרף לקרן הפנסיה, הוא יהיה זכאי לקצבה רק בחלוף תקופת האכשרה, הנמשכת ככלל 5 שנים ממועד ההצטרפות לקרן.
  • התביעה הוגשה בתוך 3 שנים מהמועד בו התרחש האירוע שגרם לנכות.

  מהו ההליך לקבלת פנסיית נכות?

  עמית העומד בתנאים לקבלת פנסיית נכות, רשאי להגיש תביעה לקרן הפנסיה, על גבי טופס ייעודי שניתן למצוא באתר הקרן, ובצירוף מסמכים רפואיים המוכיחים את הנכות שלו ואת פגיעתה בכושר העבודה, טופס ויתור על סודיות רפואית ומסמכים נוספים לפי דרישת הקרן.

  התביעה תועבר לרופא מטעם קרן הפנסיה ("רופא הקרן"), אשר יחליט אם לקבל או לדחות אותה. אם יוחלט לקבל את התביעה, יקבע רופא הקרן גם את אחוזי הנכות של העמית ואת התקופה שבמהלכה הוא יהיה זכאי לתגמולים (ככל שמדובר בנכות זמנית). רופא הקרן יכול לזמן את העמית לבדיקה בפניו או לשלוח אותו לבדיקות נוספות.

  העמית זכאי לערער על החלטת רופא הקרן בתוך 90 ימים ממועד קבלתה, בפני ועדה רפואית של קרן הפנסיה. הוועדה מורכבת משני רופאים מטעם קרן הפנסיה והעמית יכול לבקש למנות לה רופא שלישי מטעמו, על חשבון הקרן.

  החלטתה של הוועדה הרפואית נתונה גם היא לערעור בפני ועדה רפואית לערעורים. החלטת הוועדה לערעורים נחשבת סופית בנוגע לעניינים רפואיים, אך ניתן לערער עליה בפני בית הדין האזורי לעבודה, ככל שנפלו בה פגמים משפטיים.


  האם ניתן לעבוד במקביל לקבלת פנסיית נכות?

  בהחלט כן. עם זאת, קצבת הנכות תשולם במלואה רק כל עוד כלל הכנסותיו של העמית (מקרן הפנסיה וממקורות נוספים) אינן עולות על משכורתו החודשית הממוצעת ב-12 החודשים שקדמו לאירוע הנכות. ככל שסך הכנסות העמית עולה על השכר הממוצע כאמור, תופחת הקצבה הפנסיונית בשיעור הקבוע בתקנון הקרן.


  עורך דין לטיפול בתביעת נכות אובדן כושר עבודה

  הנתונים המפורטים במאמר זה נוגעים למקובל ולנהוג בקרנות הפנסיה, אך יש לדעת כי קרנות שונות עשויות לקבוע תנאים והליכים שונים לקבלת פנסיית הנכות. לפיכך, חשוב לקרוא בעיון את תקנון קרן הפנסיה שלכם לפני הגשת תביעה, על מנת להימנע מטעויות ומהליכים מיותרים. חשוב עוד יותר להקדים ולהתייעץ עם עורך דין פנסיית נכות אובדן כושר עבודה, המנוסה ומיומן בתחום מורכב זה, ואשר יסייע לכם במיצוי זכויותיכם לכל אורך הדרך.

  לקבלת ייעוץ משפטי והערכת סיכוי מעורך דין אובדן כושר עבודה לחצו על הלינק הבא:
  עורך דין אובדן כושר עבודה


  עו"ד יניר הראל כותב מאמרים משפטיים ועדכוני חדשות שבועיים מפסיקת בתי המשפט בישראל.


  עו"ד יניר הראל מתמחה במימוש זכויות בקשר עם תביעות אובדן כושר עבודה.


  עו"ד יניר הראל הינו מחבר הספר המוביל "דיני הראיות בתביעות ביטוח ופלת"ד".


  משרד יניר הראל ושות' הינו בעל הצלחות מוכחות וניסיון רב בטיפול בתביעות אובדן כושר עבודה.   קבלו ייעוץ משפטי ראשוני לבירור זכויותיכם:

   רוצים לדבר איתנו?

   השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

    סגירת חלון
    דלג למרכז העמוד (מקש s) דלג לעמוד יצירת קשר (מקש 7) דלג לעמוד מפת האתר (מקש 8) דלג לעמוד נגישות (מקש 9)