עקבו אחרינו ברשתות החברתיות

כתובתינו

רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20 נווטו אלינו
 • רביעי  י"ח תמוז התשפ"ד  24.07.2024
 • רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20
 • לתיאום פגישה: 03-7765017
 • מעבר לשפה האנגלית RU
 • מעבר לשפה האנגלית EN
 • FIRM PROFILE PDF
אתר באנגלית אתר ברוסית

אובדן כושר עבודה בשל פיברומיאלגיה


תמונת נושא עבור אובדן כושר עבודה בשל פיברומיאלגיה

עודכן לאחרונה ב־07:49, 12 ביוני 2023.

תביעת אובדן כושר עבודה בשל פיברומיאלגיה

אם אתם סובלים ממחלת הפיברומיאלגיה, סביר להניח שעברתם דרך ארוכה עד שקיבלתם אבחון מלא מצבכם, למרות הפגיעה הקשה שלה בתפקוד היומיומי שלכם בעבודה, בבית ובכל היבט אחר. כעת חשוב שתדעו כי אתם עשויים להיות זכאים לתגמולים מחברת הביטוח או קרן הפנסיה עבור אובדן כושר עבודה.

כידוע, כיסוי בגין אובדן כושר עבודה הוא אחד הרכיבים בכל קרן פנסיה אליה אנו מפרישים כספים מידי חודש, וכן קיים כפוליסת ביטוח אובדן כושר עבודה, עבור עובדים אשר רכשו ביטוח מסוג זה מחברת ביטוח. מטרתו של כיסוי בגין אובדן כושר עבודה הינה להבטיח את פרנסתו של העובד-המבוטח אם הוא יחלה במחלה כלשהי או יפגע בתאונה, אשר יגרמו לו למגבלה שאיננה מאפשרת לעבוד ולהתפרנס. בין המחלות אשר עשויות לזכות עובד בקבלת תגמולי אובדן כושר עבודה נמצאת גם הפיברומיאלגיה.


מהי פיברומיאלגיה?

פיברומיאלגיה היא תסמונת ראומטולוגית אשר באה לידי ביטוי בכאבים כרוניים בשרירים ובמפרקים בכל חלקי הגוף, ברגישות ייחודית לכאב, בעייפות, בקשיי ריכוז, בירידה בזיכרון, בפגיעה קוגניטיבית וגם בדיכאון ובחרדה.

פיברומיאלגיה יכולה להיגרם כתוצאה מטראומה פיזית (מחלה, תאונה, פגיעה בעמוד השדרה הצווארי, ניתוח ועוד); או כתוצאה מטראומה נפשית או ממתח נפשי מתמשך.

אנשים המתמודדים עם פיברומיאלגיה מתקשים מאד בתפקוד היומיומי, והתסמונת פוגעת באופן משמעותי גם ביכולתם לעבוד. מאחר שהתסמונת מתבטאת בתסמינים כרוניים רבים ומגוונים – פיזיים, קוגניטיביים ונפשיים – היא משפיעה למעשה על האפשרות לעבוד בכל עבודה שהיא, ולפיכך בתי המשפט נוטים לקבוע לסובלים ממנה אחוזי נכות תפקודית גבוהים למדי.


התקשרו אלינו לקבלת ייעוץ ראשוני והערכת סיכוי:
03-7765017

01

קבלו ייעוץ ראשוני והערכת סיכוי בשיחת טלפון

02

התקדמו לפגישת ייעוץ

03

הגישו תביעה למימוש מלוא זכויותיכם


  פנו אלינו במייל ונחזור אליכם בשעה הנוחה לכם:

  פנו אלינו במייל ונחזור אליכם בהקדם האפשרי:

  ניתן לפנות אלינו גם בוואטסאפ:

  לחצו לפניה בוואטסאפ


  לקבלת מידע נוסף בנוגע לייעוץ משפטי מעו"ד אובדן כושר עבודה לחצו על הלינק הבא:
  עו"ד לאובדן כושר עבודה


  הקשיים בהוכחת תביעת אובדן כושר עבודה בגין פיברומיאלגיה

  למרות שתסמונת הפיברומיאלגיה משפיעה באופן ישיר וממשי על כושר העבודה של המתמודדים עמה, הרי שהם מתקשים פעמים רבות לקבל תגמולים מחברות הביטוח, וזאת במספר היבטים:

  אבחון התסמונת – תסמונת הפיברומיאלגיה איננה ניתנת לאבחון באמצעות בדיקות אובייקטיביות כלשהן, כגון בדיקות דם או צילומים, וגם אין לה ביטוי פיזי-חיצוני כלשהו, אלא היא מאובחנת בעיקר על בסיס תיאור של המטופל את תחושותיו הסובייקטיביות. כך למשל, הקריטריונים הנפוצים לאבחון פיברומיאלגיה הם נקודות רגישות רבות באזורים שונים של הגוף, עייפות, כאבי ראש, שכחה, דכאון ועוד, בעוד שהוא איננו סובל ממחלה אחרת שעשויה להוביל לתסמינים דומים.

  מאחר שכאמור, אבחון פיברומיאלגיה מתבסס בעיקר על תחושותיו הסובייקטיביות של המטופל, קרנות פנסיה וחברות הביטוח דוחות פעמים רבות תביעות אובדן כושר עבודה בטענה שהמטופל-המבוטח מתחזה לחולה פיברומיאלגיה רק על מנת לקבל את תגמולי אובדן כושר עבודה. עם זאת, חשוב לדעת כי מומחים רפואיים רבים טוענים כי הבדיקות הנעשות לאבחון פיברומיאלגיה מאפשרות להבחין בין מתחזים ובין אנשים שאכן סובלים מהתסמונת, ולכן חוות דעת של מומחה רפואי, שגם ייחקר בבית המשפט, יכולה לסייע משמעותית להוכחת תביעה נגד חברת הביטוח.

  קשר סיבתי – אחד התנאים לקבלת תגמולים עבור אובדן כושר עבודה, בהתאם לתחולה של הגדרות מסוימות, הוא שהנכות ממנה סובל המבוטח נובעת ממחלה או מתאונה כלשהן, וכי קיים קשר של סיבה ותוצאה בין הנכות ובין אירוע המחלה או התאונה.
  מבוטחים רבים החולים בפיברומיאלגיה מתקשים להוכיח קשר סיבתי בין התסמונת ובין אירוע קונקרטי כלשהו, מאחר שככלל, אבחון המחלה לוקח זמן רב. בתוך כך, ומכיוון שתסמונת הפיברומיאלגיה באה לידי ביטוי במגוון רחב של תסמינים, אנשים המתמודדים עמה נבדקים לרוב אצל מומחים רבים ממגוון תחומי התמחות (אורתופדים, נוירולוגים, פסיכיאטרים ועוד), ורק אחרי שמומחים אלה אינם מצליחים למצוא את האבחנה המדויקת עבורם, הם מופנים לראומטולוג שמאבחן כי כלל התסמינים נובעים מפיברומיאלגיה.

  בנוסף, לפעמים פגיעות אחרות שסובל המבוטח בסמוך לתאונה או למחלה "מכסות" על תסמיני הפיברומיאלגיה, ורק לאחר שהוא מחלים מפגיעות אלה, מתברר שהוא ממשיך לסבול מכאבים ומעייפות, המאובחנים לאחר זמן מה כפיברומיאלגיה.

  במקרים אלה, הוכחת הקשר הסיבתי בין המחלה או התאונה ובין פיברומיאלגיה יכולה להיעשות בעיקר על-ידי מסמכים רפואיים המעידים כי המבוטח סבל מתסמיני פיברומיאלגיה כבר בסמוך לפגיעה (גם אם באותה עת התסמינים לא קושרו לתסמונת), וכן על-ידי מסמכים המלמדים על כך שהוא לא סבל מתסמינים אלה לפני כן. לפיכך, חשוב מאד לשמור בכל מקרה של מחלה או תאונה את כלל המסמכים הרפואיים מאשפוזים, טיפולים או בדיקות שבוצעו.


  קבלת ייעוץ משפטי מעורך דין המתמחה בתביעות בגין פיברומיאלגיה

  אם אתם מתמודדים עם פיברומיאלגיה, ונאלצים להתמודד עם קרן פנסיה או חברת הביטוח המסרבות להכיר בזכאותכם לתגמולי אובדן כושר עבודה, פנו אלינו לקבלת ייעוץ משפטי מעורך דין אובדן כושר עבודה בעל ניסיון אשר יסייע לכם בהוכחת התביעה ובמיצוי כלל זכויותיכם.
  קבלו מידע מלא בנוגע לייעוץ משפטי של עורך דין אובדן כושר עבודה בלינק הבא:
  עורך דין אובדן כושר עבודה פיברומיאלגיה


  עו"ד יניר הראל כותב מאמרים משפטיים ועדכוני חדשות שבועיים מפסיקת בתי המשפט בישראל.


  עו"ד יניר הראל מתמחה במימוש זכויות בקשר עם תביעות אובדן כושר עבודה.


  עו"ד יניר הראל הינו מחבר הספר המוביל "דיני הראיות בתביעות ביטוח ופלת"ד".


  משרד יניר הראל ושות' הינו בעל הצלחות מוכחות וניסיון רב בטיפול בתביעות אובדן כושר עבודה.   קבלו ייעוץ משפטי ראשוני לבירור זכויותיכם:

   רוצים לדבר איתנו?

   השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

    סגירת חלון
    דלג למרכז העמוד (מקש s) דלג לעמוד יצירת קשר (מקש 7) דלג לעמוד מפת האתר (מקש 8) דלג לעמוד נגישות (מקש 9)