עקבו אחרינו ברשתות החברתיות

כתובתינו

רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20 נווטו אלינו
 • ראשון  ו' ניסן התשפ"ד  14.04.2024
 • רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20
 • לתיאום פגישה: 03-7765017
 • מעבר לשפה האנגלית RU
 • מעבר לשפה האנגלית EN
 • FIRM PROFILE PDF
אתר באנגלית אתר ברוסית

אובדן כושר עבודה בשל מחלת הסרטן – מדריך למיצוי זכויות


תמונת נושא עבור אובדן כושר עבודה בשל מחלת הסרטן – מדריך למיצוי זכויות

עודכן לאחרונה ב־07:40, 08 ביוני 2023.

מחלת הסרטן היא למעשה שם כולל לקבוצה גדולה של מחלות ממאירות, שיכולות לבוא לידי ביטוי במגוון דרכים ובאיברי גוף שונים. בכל מקרה, מחלת הסרטן עלולה לפגוע באופן משמעותי ביכולתו של החולה לעבוד ולהתפרנס.
כך, לעתים המחלה עצמה והסימפטומים שלה משפיעים על יכולת התפקוד של החולה, ולעתים כושר העבודה נפגע דווקא בשל הטיפולים הנדרשים למחלה זו, אשר מצריכים תקופות אשפוז ממושכות, גורמים לכאבים ולחולשה, או מקשים על החולה במישור הנפשי, באופן שאינו מאפשר לו להמשיך את שגרת העבודה שלו כפי שהיה רגיל לפני המחלה.
על כן, חשוב כי אנשים המתמודדים עם מחלת הסרטן יכירו את זכויותיהם לתשלומים שונים בשל הפגיעה בכושר העבודה שלהם. תשלומים אלה עשויים להקל במידה מסוימת על ההתמודדות הקשה ממילא עם המחלה ולאפשר לחולים להניח מעט לדאגות הכלכליות ולהפנות את כוחותיהם להחלמה ולשיקום.


קצבאות נכות מהביטוח הלאומי

קבלת קצבה מהביטוח הלאומי בגין אובדן כושר עבודה אפשרית באחד משני המסלולים הבאים:

נכות כללית

אדם אשר סובל, כתוצאה ממחלת הסרטן, מנכות רפואית העולה על 60% ושבגינה נפגע כושר העבודה שלו בשיעור של 50% או יותר, זכאי לקצבת נכות כללית מהביטוח הלאומי.
יתר על כן, חולי סרטן זכאים לקבלת קצבת נכות כללית במסלול מהיר וייחודי, אשר מיועד לחולים המקבלים טיפול אקטיבי או מצויים חלילה במצב סופני. התביעות המוגשות במסגרת מסלול זה נבדקות רק על בסיס המסמכים שהוגשו על-ידי החולה, בלא דרישה להתייצבות בפני ועדה רפואית של הביטוח הלאומי.

עוד חשוב לדעת כי קצבת נכות כללית משולמת רק לאחר שלושה חודשים ממועד תחילת הנכות (או לאחר חודש, במקרים בהם מדובר בנכות של 100%).

נכות מעבודה

במקרים מסוימים, אדם החולה בסרטן עשוי להיות זכאי לקצבת נכות מעבודה, וזאת כאשר ניתן להוכיח כי המחלה נגרמה כתוצאה מעבודתו. ככלל, ישנן מספר אפשרויות להוכחת נכות מעבודה, אך דומה כי הרלוונטיות למחלת הסרטן הן בעיקר האפשרויות הבאות:

 • מחלת מקצוע – תקנות הביטוח הלאומי מגדירות רשימה סגורה של מחלות שניתן לראות בהן מחלות הנובעות מעבודה, והיא כוללת, לדוגמה, סרטן ריאות הנגרם לעובדים הנחשפים לאבק סיבי אסבסט במשך 10 שנים לפחות לפני אבחון המחלה, או מחלות קרינה מהן סובלים עובדי רנטגן.
 • מיקרו-טראומה – ניתן להכיר במחלת סרטן כנכות מעבודה גם אם אינה מופיעה ברשימה שבתקנות הביטוח הלאומי, אך היא נובעת מפגיעות מזעריות שנגרמו לעבוד בעקבות פעולות זהות שהוא נדרש לבצע שוב ושוב במסגרת עבודתו, כאשר ההצטברות של אותן פגיעות היא שהביאה לבסוף למחלה. בהקשר זה, למשל, הוכרה הזכות לקבל גמלת נכות מעבודה בשל סרטן עור שנגרם לעובד ריתוך אשר עבד בחשיפה מתמשכת לשמש ובנשיאת משאות על הגב או בשל סרטן השפה ממנו סבל עובד שעסק בחומרים מסרטנים.

חולה המצליח להוכיח שהסרטן אכן נגרם מעבודה, זכאי לקבל דמי פגיעה כבר בסמוך להתפרצות המחלה. כמו כן, קצבת נכות מעבודה היא ככלל גבוהה יותר.


התקשרו אלינו לקבלת ייעוץ ראשוני והערכת סיכוי:
03-7765017

01

קבלו ייעוץ ראשוני והערכת סיכוי בשיחת טלפון

02

התקדמו לפגישת ייעוץ

03

הגישו תביעה למימוש מלוא זכויותיכם


  פנו אלינו במייל ונחזור אליכם בשעה הנוחה לכם:

  פנו אלינו במייל ונחזור אליכם בהקדם האפשרי:

  ניתן לפנות אלינו גם בוואטסאפ:

  לחצו לפניה בוואטסאפ


  לקבלת מידע נוסף על קבלת ייעוץ משפטי מעורך דין אובדן כושר עבודה לחצו על הלינק הבא:
  עורך דין לאובדן כושר עבודה


  ביטוח אובדן כושר עבודה – קרן פנסיה וביטוח פרטי

  כל אדם בגיר, העובד בעבודה מסודרת, מבוטח בכיסוי מפני אובדן כושר עבודה במסגרת קרן הפנסיה שלו ולפעמים גם בביטוח מנהלים, אם רכש ביטוח מסוג זה נוסף על הביטוח הפנסיוני.

  מאחר שמחלת הסרטן משפיעה פעמים רבות באופן ניכר על תפקודו היומיומי של החולה, לפחות בתקופת הטיפולים, יש להניח כי במקרים רבים אחוזי הנכות התפקודית בגינה יהיו גבוהים, ואף יגיעו לכדי אובדן כושר עבודה מלאה (75% ומעלה). מכל מקום, יש לדעת כי ביטוח אובדן כושר עבודה בביטוח מנהלים עשוי לאפשר קבלת תגמולים גם עבור נכות חלקית (החל מ-25%), ולכן חשוב לבדוק מהם בדיוק תנאי הביטוחים העומדים לרשותכם.

  בדומה לגמלת נכות מעבודה, גם ביטוח אובדן כושר עבודה ישולם בדרך כלל רק לאחר שלושה חודשים ממועד התפרצות המחלה וככל שהנכות נמשכת מעבר לתקופה זו, הנקראת "תקופת המתנה". לצד זאת, ביטוחי מנהלים כוללים לעתים תקופת המתנה קצרה יותר או תגמולים רטרואקטיביים עבור שלושת חודשי המחלה הראשונים.


  עורך דין אובדן כושר עבודה לקבלת ייעוץ משפטי

  לסיכום, אם אתם מצויים במצב של אובדן כושר עבודה ומעוניינים לקבל ייעוץ משפטי מקצועי – פנו עוד היום לעורך דין אובדן כושר עבודה מקצועי.

  לקבלת פרטים נוספים בדבר קבלת ייעוץ משפטי מעורך דין אובדן כושר עבודה לחצו על הלינק הבא:
  עורך דין אובדן כושר עבודה


  עו"ד יניר הראל כותב מאמרים משפטיים ועדכוני חדשות שבועיים מפסיקת בתי המשפט בישראל.


  עו"ד יניר הראל מתמחה במימוש זכויות בקשר עם תביעות אובדן כושר עבודה.


  עו"ד יניר הראל הינו מחבר הספר המוביל "דיני הראיות בתביעות ביטוח ופלת"ד".


  משרד יניר הראל ושות' הינו בעל הצלחות מוכחות וניסיון רב בטיפול בתביעות אובדן כושר עבודה.    

  קבלו ייעוץ משפטי ראשוני לבירור זכויותיכם:

   רוצים לדבר איתנו?

   השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

    סגירת חלון
    דלג למרכז העמוד (מקש s) דלג לעמוד יצירת קשר (מקש 7) דלג לעמוד מפת האתר (מקש 8) דלג לעמוד נגישות (מקש 9)