עקבו אחרינו ברשתות החברתיות

כתובתינו

רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20 נווטו אלינו
 • ראשון  ו' ניסן התשפ"ד  14.04.2024
 • רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20
 • לתיאום פגישה: 03-7765017
 • מעבר לשפה האנגלית RU
 • מעבר לשפה האנגלית EN
 • FIRM PROFILE PDF
אתר באנגלית אתר ברוסית

טיפים לקבלת תגמולים מקסימליים עבור אובדן כושר עבודה


תמונת נושא עבור טיפים לקבלת תגמולים מקסימליים עבור אובדן כושר עבודה

עודכן לאחרונה ב־09:27, 09 ביוני 2023.

ביטוח אובדן כושר עבודה נועד לסייע לכם במקרה של נכות הנגרמת כתוצאה מתאונה או ממחלה ופוגעת בתפקוד היומיומי, באופן שאינו מאפשר למתמודד עמה לעבוד ולקבל שכר כפי שהיה מורגל לפני הנכות. תגמולי אובדן כושר עבודה מעניקים למתמודד עם הנכות מעין "רשת ביטחון" כלכלית המאפשרת לו להתמקד בטיפול ובשיקום.

על מנת שתוכלו למצות את זכויותיכם לקבלת תגמולי אובדן כושר עבודה מקרן הפנסיה או מפוליסת הביטוח שלכם, ריכזנו עבורכם חמישה טיפים חשובים להתנהלות נכונה החל ממועד התאונה והמחלה ולכל אורך הדרך, עד לקבלת התגמולים.


מסמכים רפואיים

הקפידו לשמור את כל המסמכים הרפואיים המעידים על מהלך האבחון של הנכות ממנה אתם סובלים, שינויים שחלו בה במשך הזמן וטיפולים שונים שעברתם. מסמכים אלה יסייעו להוכיח את המועד המדויק בו נפגע כושר העבודה שלכם, את אופי הנכות הרפואית והתפקודית ממנה אתם סובלים ואת הצפי למשך תקופת הטיפול והשיקום שאתם עתידים לעבור עד (ובתקווה) שתחזרו לתפקוד מלא.
במידת האפשר, בקשו מהרופאים המטפלים כי יתייחסו בסיכומי הביקור ובחוות הדעת להשפעות הנכות על התפקוד היומיומי שלכם, כך שניתן יהיה להסתייע במסמכים אלה כעדות לפגיעה בכושר העבודה. בכל מקרה, לקראת הגשת תביעה לחברת הביטוח, חשוב להצטייד גם בחוות דעת של רופא תעסוקתי, המעידה על היקף הנזק שנגרם ליכולתכם לעבוד ולהתפרנס בעקבות הנכות הרפואית.


כיסויים ביטוחיים לתשלום בגין אובדן כושר עבודה

בדקו מהם הכיסויים הביטוחיים הקיימים בידיכם (כגון פנסיית נכות, ביטוחי מנהלים וכדומה), ומהם ההיקף והתנאים של כל אחד מהם. לשם כך, יש לקרוא בעיון את התקנונים והפוליסות השונות ולהבין, לדוגמה, אם הם מכסים אתכם מפני אובדן כושר עבודה מלא בלבד (75% ומעלה) או שמא גם מפני אובדן כושר עבודה חלקי (מעל 25%); אם אתם מבוטחים רק מפני אובדן כושר עבודה בכל עיסוק סביר או שמא רכשתם ביטוח מנהלים רחב יותר, המכסה גם מפני אובדן כושר עבודה בעיסוק הספציפי בו עסקתם לפני התאונה או המחלה, כפי שהוא מוגדר בפוליסה; מהם החריגים הכלליים והייחודיים שנקבעו בחוזה הביטוח עליו חתמתם; מהו "השכר הקובע", ממנו ייגזר גובה התגמולים שיינתנו לכם עבור אובדן כושר העבודה; בתוך כמה זמן ממועד התאונה או המחלה תהיו זכאים לקבלת תגמולי אובדן כושר עבודה (תקופת המתנה); ועוד פרטים ותנאים שונים שיסייעו לכם בהבנת האפשרויות העומדות לרשותכם ובהיערכות מושכלת להגשת התביעה.

גם אם רכשתם מספר ביטוחי אובדן כושר עבודה, דעו כי לא תוכלו לקבל תגמולים העולים על 100% מהשכר הקובע, ובמקרה של כיסויים "עודפים", יבצעו חברות הביטוח קיזוזים מהתגמולים המגיעים לכם.


התקשרו אלינו לקבלת ייעוץ ראשוני והערכת סיכוי:
03-7765017

01

קבלו ייעוץ ראשוני והערכת סיכוי בשיחת טלפון

02

התקדמו לפגישת ייעוץ

03

הגישו תביעה למימוש מלוא זכויותיכם


  פנו אלינו במייל ונחזור אליכם בשעה הנוחה לכם:

  פנו אלינו במייל ונחזור אליכם בהקדם האפשרי:

  ניתן לפנות אלינו גם בוואטסאפ:

  לחצו לפניה בוואטסאפ


  לקבלת מידע נוסף בנוגע לייעוץ משפטי מעורך דין אובדן כושר עבודה לחצו על הלינק הבא:
  עורך דין לאובדן כושר עבודה


  קיזוז ביטוח לאומי מגמולי אובדן כושר עבודה

  ודאו כיצד קרן הפנסיה או פוליסת הביטוח שלכם מתייחסת לפיצויים שאתם זכאים לקבל מהביטוח הלאומי בגין התאונה או המחלה. כך למשל, במרבית ביטוחי אובדן כושר העבודה מתבצע קיזוז כלשהו מהתגמולים, ככל שהמבוטח מקבל מהביטוח הלאומי פיצויים בשל אותה הנכות. כמו כן, בתקנונים של קרנות פנסיה מקובל להתנות את הזכאות למלוא התגמולים בכך שהמבוטח יגיש וינהל תביעה לקבלת פיצויים מהביטוח הלאומי (אם הוא זכאי לכך כמובן).


  התיישנות בתביעות ביטוח

  למרות שתקופות הטיפולים והשיקום הן תקופות קשות ועמוסות, הקפידו שלא להתמהמה יתר על המידה והזדרזו להגיש את תביעת הביטוח לפני תום תקופת ההתיישנות. בדרך כלל, תקופת ההתיישנות בתביעות ביטוח עומדת על שלוש שנים ממועד התאונה או המחלה וספירתה של תקופה זו תיעצר רק עם הגשת תביעה לבית המשפט. אם כך, חשוב להספיק ולמצות לפני סיומה של תקופה זו את כל ההליכים הנדרשים מול חברת הביטוח, שכן התיישנות התביעה עלולה להביא לכך שבית המשפט ידחה אותה על הסף, מוצדקת ככל שתהיה.


  עורך דין אובדן כושר עבודה

  ולסיום, הטיפ החשוב מכולם – תחום אובדן כושר העבודה הוא תחום מורכב ומסועף, המצריך היכרות מיטבית עם סוגי הביטוחים השונים; ניסיון בעבודה מול חברות הביטוח וקרנות הפנסיה; והבנה מעמיקה של הממשקים המתקיימים בתחום זה בין משפט ורפואה. לפיכך, חיוני ביותר להתייעץ בהקדם האפשרי עם עורך דין מיומן בתחום אובדן כושר העבודה, אשר יסייע לכם באיסוף כל המסמכים הרלוונטיים, בהכנת התביעה, בהתנהלות מול חברת הביטוח, ובמידת הצורך, גם בניהול תביעה בבית המשפט, עד למיצוי כלל זכויותיכם.

  לקבלת ייעוץ משפטי והערכת סיכוי מעורך דין לאובדן כושר עבודה לחצו על הלינק הבא:
  עורך דין לענייני אובדן כושר עבודה


  עו"ד יניר הראל כותב מאמרים משפטיים ועדכוני חדשות שבועיים מפסיקת בתי המשפט בישראל.


  עו"ד יניר הראל מתמחה במימוש זכויות בקשר עם תביעות אובדן כושר עבודה.


  עו"ד יניר הראל הינו מחבר הספר המוביל "דיני הראיות בתביעות ביטוח ופלת"ד".


  משרד יניר הראל ושות' הינו בעל הצלחות מוכחות וניסיון רב בטיפול בתביעות אובדן כושר עבודה.   קבלו ייעוץ משפטי ראשוני לבירור זכויותיכם:

   רוצים לדבר איתנו?

   השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

    סגירת חלון
    דלג למרכז העמוד (מקש s) דלג לעמוד יצירת קשר (מקש 7) דלג לעמוד מפת האתר (מקש 8) דלג לעמוד נגישות (מקש 9)