עקבו אחרינו ברשתות החברתיות

כתובתינו

רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20 נווטו אלינו
  • רביעי  ג' שבט התש"פ  29.01.2020
  • רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20
  • לתיאום פגישה: 03-7765017
חותם אמינות
תפריט

היד נמחצה בתאונת דרכים וחברת הביטוח תפצה ב-455 אלף ש"ח


תמונת נושא עבור היד נמחצה בתאונת דרכים וחברת הביטוח תפצה ב-455 אלף ש"ח

פיצוי לילדה עקב פגיעה ביד בתאונת דרכים

לפני כחמש שנים נפגעה ילדה בת 8 מרכב של אמה בשעה שזו האחרונה חנתה בהילוך אחורי ומבלי משים פגעה ביד הבת. באחרונה בית המשפט השלום בצפת חייב את מבטחת הרכב "הכשרה לביטוח" לשלם פיצויים בגין הנזק שנגרם שהוכר כבר בעבר כתאונת דרכים.

בדצמבר 2012 נפגעה בת ה-8 בעת שיצאה מהרכב בעוד אמה המשיכה בנסיעה ב"רוורס" לצורך חנייה, משסברה כי בתה נכנסה כבר לבית. אלא שלרוע המזל, במהלך נסיעת האם בהילוך אחורי כאמור, נמחצה כף ידה של הבת בין הרכב לבין הקיר הגובל בחנייה.

כתוצאה מן התאונה נגרמו לילדה חבלות קשות בכף ידה השמאלית, וזו נאלצה לעבור מספר ניתוחים לצורך השתלת אצבע. בהמשך, למשך תקופה ארוכה נדרשה הנפגעת לעבור טיפולים שונים ונזקקה לסיוע בתפקודה היום-יומי.


לקבלת ייעוץ ראשוני בנוגע לתאונת דרכים - שלחו פרטים:

משרד ראשי: רח' ז'בוטינסקי 2 רמת גן  סניף חיפה: רח' סוקולוב 18 חיפה.


חברת הביטוח חלקה על הנכות התפקודית

כ-3 שנים לאחר האירוע הגישה התובעת באמצעות עורך דינה תביעת תאונת דרכים לבית משפט השלום בצפת כנגד מבטחת הרכב "הכשרה חברה לביטוח". לא הייתה מחלוקת בין הצדדים כי מדובר בתאונת דרכים כמשמעותה בחוק ולכן התאונה הינה באחריות  המבטחת, והדיון התמקד בשאלת היקף הנזק שנגרם.

בתביעת הפיצויים בגין תאונת הדרכים דרשה התובעת בין היתר פיצויים עבור הנכות שנותרה בידה, פיצויי עבור ימי אשפוז, הוצאות רפואיות ואובדן כושר השתכרות.

בכתב התביעה תיארה התובעת את התהליך השיקומי הארוך שעברה ועודנה עוברת. לטענתה, מאז התאונה היא סובלת מכאבים קשים, מצלקות מכוערות ומהגבלה בכף יד. לטענתה, תפקודה ויכולתה לבצע פעולות יומיומיות נפגעו. את נכותה התפקודית והרפואית העמידה בשיעור זהה של 27%, בהתבסס על חוות דעת מומחה מטעמה.

אלא שמנגד חלקה חברת הביטוח על האמור וטענה כי לנכותה של התובעת אין כל השפעה על יכולתה התפקודית. מחוות דעת מטעמה עולה כי לתאונה לא הייתה השפעה משמעותית על תיפקודה, על חיי החברה ועל הישגיה הלימודיים.

לטענת חברת הביטוח, מדובר בנכות קלה ביד שמאל שאיננה היד הדומיננטית, כשהנכות בגין הפגיעה בעצב הינה בכל מקרה תחושתית בלבד.

גם עניין בסיס השכר היה שנוי במחלוקת בין הצדדים. כך למשל התובעת טענה כי למרות  שקיימת חזקה לצעירים לפיה יש להעמיד את בסיס השכר על השכר הממוצע במשק, לטענתו, המקרה הנוכחי מצדיק לחרוג מחזקה זו וזאת לאור הנסיבות. בהקשר זה טען עורך הדין כי מדובר בצעירה שהישגיה בלימודים הם מעל הממוצע, והיא צפויה להשתכר שכר גבוה מן הממוצע במשק.

לעומת זאת חברת הביטוח התנגדה לכך וטענה כי אין לסתור מהחזקה יש להעמיד את בסיס השכר על גובה השכר הממוצע במשק העומד על 9,116 ש"ח.

נפסק פיצוי עקב הפגיעה ביד

לאחר ששקלה השופטת מיכל ברלינר-לוי את טענות הצדדים, מצאה כי יש לקבל את חוות דעת התובעת באשר לנכות הרפואית והעמידה אותה כאמור על 27%.

בנוסף, דחתה השופטת את טענת חברת הביטוח לפיה לא קיימת כלל נכות תפקודית תוך שהעמידה את גובה הנכות התפקודית בשיעור של  14.5%. לדבריה, "העובדה כי התובעת משתדלת לנהל חיים מלאים הכוללים לימודים, ריקוד, חיי חברה וכדומה, אין בה כדי לאיין קיומה של נכות תפקודית, בכל הקשור ליד שמאל".

השופטת הסכימה  כי התובעת יכולה להשתמש ביד שמאל באופן חלקי אלא שלדבריה "היא רחוקה מלהיות יד בריאה", וזאת לאור העובדה כי היא נמנעת מביצוע תנועות מסוימות אותן אין באפשרותה לבצע נוכח מוגבלותה.

בעניין בסיס השכר קבעה השופטת כי משלא הוגשו נתונים עובדתיים שיש בהם כדי להצדיק סטייה מחזקת השכר הממוצע במשק, הרי שיש להותיר את השכר הממוצע, וזאת על אף הישגיה הלימודיים הטובים של התובעת.

לבסוף, קבעה השופטת כי על חברת הביטוח לפצות את התובעת בין היתר בגין הפסדי השתכרות, הפסדי פנסיה, הוצאות רפואיות וכאב וסבל בסך של 455 אלף ש"ח. בהקשר זה צויין כי היות שמדובר בקטינה, 85% מהפיצויים ישמרו בנאמנות לטובתה עד הגיעה לגיל 20. כמו כן חויבה המבטחת בתשלום שכ"ט עו"ד בסך של 59,150 שקלים וכן בהוצאות משפט.

ת"א 17710-11-15 פלונית נגד הכשרה חברה לביטוח בע"מ

עורך דין יניר הראל מתמחה בנזיקין ודיני ביטוח ומטפל בתביעות נגד גורמי נזק וחברות ביטוח. עו"ד יניר הראל וצוות המשרד מטפלים במלוא ההליכים הנדרשים לצורך מימוש זכויות נפגעים ומבוטחים לקבלת פיצויים בגין נזקי גוף ורכוש. עו"ד יניר הראל כותב מאמרים משפטיים ועדכוני חדשות שבועיים מפסיקת בתי המשפט בישראל.


תאונת דרכים – פיצויים לילדה – נכות תפקודית – חזרת השכר הממוצע במשק



קבלו ייעוץ משפטי ראשוני לבירור זכויותיכם:

דלג למרכז העמוד (מקש s) דלג לעמוד יצירת קשר (מקש 7) דלג לעמוד מפת האתר (מקש 8) דלג לעמוד נגישות (מקש 9)