עקבו אחרינו ברשתות החברתיות

כתובתינו

רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20 נווטו אלינו
 • רביעי  כ"ד אייר התשפ"ב  25.05.2022
 • רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20
 • לתיאום פגישה: 03-7765017
 • מעבר לשפה האנגלית RU
 • מעבר לשפה האנגלית EN
 • FIRM PROFILE PDF
אתר באנגלית אתר ברוסית
תפריט

תאונת דרכים בדרך אל העבודה או בחזרה מן העבודה

yanir@yhc-law.co.il · מאמר
21.02.2019, 17:20 · מדור תאונות דרכים · נקרא 1,879 פעמים

תמונת נושא עבור תאונת דרכים בדרך אל העבודה או בחזרה מן העבודה

עודכן לאחרונה ב־07:02, 06 בדצמבר 2019.

תאונת דרכים עבודה

תאונת דרכים בדרך אל העבודה או בחזרה ממנה יכולה במקרים מסוימים להיחשב גם כתאונת עבודה. המשמעות של הכרה כתאונת עבודה הינה קבלת פיצוי מהמוסד לביטוח לאומי וכן פיצוי נוסף מחברת הביטוח. במקרה של תאונת עבודה על המבוטח למצות את זכויותיו בביטוח לאומי במלואן ובמקביל לתבוע את היתרה מחברת הביטוח המבטחת את הרכב בביטוח חובה.


מתי תאונת דרכים תחשב לתאונת עבודה?
בסעיפים 79-80 בפרק ה' לחוק הביטוח הלאומי נקבעה ההגדרה של תאונת עבודה. תאונת דרכים תוגדר כתאונת עבודה אם תתרחש במהלך העבודה או במסגרת פעילות הקשורה בעבודה, לרבות תאונת דרכים בדרך אל העבודה או בדרך הביתה מהעבודה. התנאי לכך הוא שתאונת הדרכים צריכה להיות קשורה לעבודה. כלומר, כל נסיעה שאינה קשורה לעבודה או מהווה סטייה מהמסלול הרגיל של העובד לא תחשב כתאונת עבודה.
חשוב לציין כי לסטייה מן המסלול הרגיל אל העבודה וחזרה ישנם חריגים אשר אם מתקיימים כן יחשבו כתאונת עבודה. בחוק ובפסיקה ישנם חריגים אשר מוכרים כתאונת עבודה אף על פי שהעובד סטה מן המסלול הרגיל או עצר עצירת ביניים בדרכו הרגילה. למשל, עובד אשר הוריד את ילדו במסגרת חינוכית בדרכו מן העבודה, עובד שעצר לקיים תפילת בוקר בדרכו לעבודה, עובד שהמעסיק ביקש ממנו לעשות עצירה לבקשתו (לאסוף מסמכים/לקנות דברים למשרד וכו').


שלחו פרטים לקבלת ייעוץ ראשוני בנוגע לתביעה בגין תאונת דרכים:


  קבלו ייעוץ ללא התחייבות: עורך דין פיצויים תאונות דרכים


  איך יש להתנהל בקרות תאונת הדרכים?
  על הנפגע בתאונה לפנות בהקדם האפשרי לקבלת טיפול רפואי ללא דיחוי ופנייה בסמוך לתאונה עוזרת לתעד במסגרת הרפואית את הבעיות הרפואיות בזמן אמת וכן את תיאור התאונה ונסיבותיה. נפגעים רבים משתהים בקבלת טיפול רפואי ובכך פוגעים משמעותית בסיכויי ההכרה בתאונה כתאונת עבודה. יש לזכור כי חשוב לתעד היטב את אירוע התאונה ולשמור את המסמכים המעידים על כך כגון קבלות, תצלומים מאירוע התאונה, דו"ח משטרתי, מסמכים רפואיים וכל מסמך אשר יוכל לעזור לתעד את קרות התאונה.

  בדרך כלל הצוות הרפואי ישאל את הנפגע אם המדובר בתאונת עבודה וזאת מכיוון שרוב האנשים אינם יודעים מה עשוי להיות מוכר כתאונת עבודה ומה לא ולכן יש לפרט בצורה מלאה את נסיבות התאונה. במידת הצורך יש לבקש תיקון של תיאור התאונה על ידי איש הצוות הרפואי אם לא נכתב כי מדובר בתאונת עבודה.

  עורך דין יניר הראל מתמחה בדיני ביטוח ותאונות דרכים ומייצג מבוטחים ונפגעים בתביעות פיצויים עקב תאונות דרכים. עו"ד יניר הראל וצוות המשרד מטפלים במלוא ההליכים הנדרשים לצורך מימוש זכויות מבוטחים ונפגעים לקבלת פיצויים בגין נזקי גוף. עו"ד יניר הראל כותב מאמרים משפטיים ועדכוני חדשות שבועיים מפסיקת בתי המשפט בישראל. משרד עורכי דין יניר הראל ושות' מתמחה במימוש זכויות מבוטחים ונפגעי תאונות.  קבלו ייעוץ משפטי ראשוני לבירור זכויותיכם:

   רוצים לדבר איתנו?

   השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

    סגירת חלון
    דלג למרכז העמוד (מקש s) דלג לעמוד יצירת קשר (מקש 7) דלג לעמוד מפת האתר (מקש 8) דלג לעמוד נגישות (מקש 9)