עקבו אחרינו ברשתות החברתיות

כתובתינו

רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20 נווטו אלינו
 • ראשון  י"ז סיון התשפ"ד  23.06.2024
 • רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20
 • לתיאום פגישה: 03-7765017
 • מעבר לשפה האנגלית RU
 • מעבר לשפה האנגלית EN
 • FIRM PROFILE PDF
אתר באנגלית אתר ברוסית

רוכב אופנוע שנפגע פגיעה רב מערכתית בתאונת דרכים

Avatar photo
yanir@yhc-law.co.il · מאמר
27.02.2022, 17:49 · מדור תאונות דרכים · נקרא 1,973 פעמים

תמונת נושא עבור רוכב אופנוע שנפגע פגיעה רב מערכתית בתאונת דרכים

עודכן לאחרונה ב־11:55, 09 במרץ 2022.

תאונת דרכים בזמן שנהג בקטנוע


סקירת חדשות משפטיות מפסיקת בתי המשפט בישראל • YHC-LAW 27.02.2022


פסה"ד דן בתביעת תאונת דרכים שהוגשה על ידי נהג אופנוע, יליד 1996, אשר נפגע בתאונת דרכים בזמן שנהג בקטנוע שהיה ברשותו במהלך בשנת 2013 ונגרמו לו פגיעות בכל חלקי גופו, לרבות חבלת ראש ושברים בכל הגפיים ובחוליות עמ"ש, כל זה בזמן שהיה תלמיד כיתה י"ב. חברת הביטוח לא חלקה על חבותה ועיקר המחלוקת בין הצדדים נסובה סביב שאלת הנכות וגובה הפיצוי שיש לפסוק לתובע בגין הנזקים שנגרמו לו כתוצאה מהתאונה.

התובע, אשר היה קטין בזמן התאונה, אושפז מיד לאחר התאונה בגין פגיעותיו למשך כשבועיים ולאחר מכן אושפז שוב מספר פעמים נוספות לצורך ביצוע טיפולים ניתוחיים.

ביהמ"ש מינה מומחים ב-3 תחומים שונים, אורתופדיה, נוירולוגיה ופסיכיאטריה.

המומחה שמונה מטעם ביהמ"ש בתחום האורתופדיה, קבע כי לתובע נותרה נכות צמיתה בגין פגיעתו בתאונה, בשיעור של 50.26% הכוללת 5% בגין שבר בחוליות עמ"ש צווארי, 15% הגבלה במפרק ירך ימין, 5% בגין עצם הירך הימנית וכיפוף ברך ימין, 10% שורש כף יד שמאל, 20% שורש כף יד ימין ו-10% בגין צלקות.

המומחה שמונה בתחום הנוירולוגי, קבע כי לתובע נותרה נכות צמיתה בשיעור של 17.5% בגין חבלות ראש, הפרעות ריכוז וזיכרון, מצב רוח ירוד וכאבי ראש וכן, היעדר תחושה בחלק מאצבעות יד ימין והפחתת תחושה ברגל ימין.

ואילו המומחה שמונה מטעם ביהמ"ש בתחום הפסיכיאטריה, העריך את נכותו הצמיתה של התובע בשיעור של 7% בגין תסמונת פוסט טראומתית ודיכאון.

בסך הכל, נקבעה לתובע נכות רפואית משוקללת בשיעור של 61.86% בגין פגיעותיו החמורות כתוצאה מהתאונה.

התובע טען, כי נכותו התפקודית הינה בשיעור של 100% מאחר ומאז התאונה הוא לא מסוגל לתפקד כרגיל, לרכוש ידע מקצועי ו/או להתפרנס. מנגד, חברת הביטוח טענה כי הנכויות שנקבעו לתובע אינן משפיעות על תפקודו וכי ממעקב אחריו נראה כי הוא מתפקד באופן רגיל ולפיכך יש להעמיד את נכותו התפקודית בשיעור של 30% לכל היותר.

קביעת נכות בתאונת דרכים – נכות רפואית ונכות תפקודית

ביהמ"ש דן בטענות הצדדים ופסק, כי אין לסטות מן הכלל לפיו הנכות הרפואית משמשת להערכה תפקודית ועל כן קבע כי נכותו התפקודית של התובע בגין הפגיעות שנגמרו לו כתוצאה מהתאונה, הינה בשיעור של 55%.

לאחר שנקבעה הנכות התפקודית של התובע, ביהמ"ש דן בתחשיב הנזק לפיו יש לחשב את הפיצוי לו זכאי התובע. חברת הביטוח טענה, כי יש להפחית מהשכר הממוצע במשק, בין היתר, בגין טענה שהתובע בחר לא להשתקם בזמן שיכול היה לעשות כן. ביהמ"ש התייחס לטענות ובחר לפסוק לפי השכר הממוצע במשק.

בסופו של דבר, ביהמ"ש קיבל את תביעתו של התובע ופסק לו פיצוי בגין מספר ראשי נזק, ביניכם בגין רכיב כאב וסבל, הפסדי השתכרות לעבר ולעתיד, הפסדי פנסיה, הוצאות עבור עזרת צד ג' והוצאות רפואיות ונסיעות וזאת בסך של כ-3 מיליון ₪. מסכום הפיצוי, ביהמ"ש ציין, כי יש
לנכות את תגמולי הביטוח הלאומי אותם התובע קיבל בסך של כ-550,000 ₪ וכן את התשלומים התכופים אשר שולמו לתובע בסך של כ-290,000 ₪.

לסיכום, ביהמ"ש פסק לתובע פיצוי בסכום של כ-2.2 מיליון ₪ בתוספת שכ"ט עו"ד ומע"מ.

ת.א. (ת"א) 47650-07-15 פלוני נ' התאגיד המנהל של המאגר לביטוח רכב חובה בע"מ


עו"ד יניר הראל כותב מאמרים משפטיים ועדכוני חדשות שבועיים מפסיקת בתי המשפט בישראל.


עו"ד יניר הראל מתמחה במימוש זכויות בקשר עם תביעות נפגעי תאונות דרכים.


עו"ד יניר הראל הינו מחבר הספר המוביל "דיני הראיות בתביעות ביטוח ופלת"ד".


משרד יניר הראל ושות' הינו בעל הצלחות מוכחות וניסיון רב בטיפול בתביעות נפגעי תאונות דרכים. קבלו ייעוץ משפטי ראשוני לבירור זכויותיכם:

  רוצים לדבר איתנו?

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

   סגירת חלון
   דלג למרכז העמוד (מקש s) דלג לעמוד יצירת קשר (מקש 7) דלג לעמוד מפת האתר (מקש 8) דלג לעמוד נגישות (מקש 9)