עקבו אחרינו ברשתות החברתיות

כתובתינו

רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20 נווטו אלינו
 • רביעי  י"ח תמוז התשפ"ד  24.07.2024
 • רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20
 • לתיאום פגישה: 03-7765017
 • מעבר לשפה האנגלית RU
 • מעבר לשפה האנגלית EN
 • FIRM PROFILE PDF
אתר באנגלית אתר ברוסית

איך מחשבים פיצויים עבור כאב וסבל בתאונת דרכים?


תמונת נושא עבור איך מחשבים פיצויים עבור כאב וסבל בתאונת דרכים?

עודכן לאחרונה ב־15:00, 09 ביוני 2023.

מדריך משפטי: חישוב כאב וסבל בתביעת תאונת דרכים

אם הייתם מעורבים בתאונת דרכים ונגרמו לכם נזקי גוף (פיזיים או נפשיים), חשוב שתדעו כי חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים (ובקיצור, חוק הפלת"ד) קובע הליך מיוחד ופשוט יחסית לקבלת פיצויים עבור נזקים מסוג זה. בפועל, החוק מאפשר לנפגע בתאונת דרכים לקבל פיצויים מחברת הביטוח שביטחה אותו בביטוח חובה (ואם הוא נפגע כהולך רגל, מחברת הביטוח של נהג הרכב שפגע בו), אם רק יוכיח כי נגרמו לו נזקים כתוצאה מתאונת דרכים, ומבלי שיידרש להוכיח אשמה של גורם כלשהו בתאונה.


סוגי הנזקים לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים

נפגע שהוכיח כי הוא זכאי לפיצוי לפי חוק הפלת"ד, יכול לתבוע פיצויים עבור נזקים משני סוגים:

נזקים ממוניים – נזקים הבאים לידי ביטוי בהפסדים כלכליים שהנפגע ספג בעקבות התאונה, כגון פגיעה ביכולתו לעבוד ולקבל משכורת כפי שקיבל לפני התאונה או הוצאות שהוא נדרש להוציא לשם טיפולים, אביזרים רפואיים וכדומה.

נזקים לא ממוניים – נזקים בלתי מוחשיים, שאינם ניתנים לתרגום ישיר בכסף, כגון כאב וסבל, קיצור תוחלת החיים של הנפגע בשל הנכות, אובדן הנאות החיים, פגיעה באוטונומיה וכיוצא באלה. במאמר זה ארחיב על חישוב הפיצויים עבור נזקים אלה.


תקרות פיצוי בגין כאב וסבך בתאונת דרכים

ההסדר הייחודי שבחוק הפלת"ד נובע בעיקר מריבוי תאונות הדרכים, ועל מנת לאפשר לנפגעים הרבים לקבל פיצוי במהירות ובקלות. ההנחה העומדת בבסיס החוק היא כי כולנו מעוניינים לקחת את הסיכון הכרוך בשימוש בכלי רכב, ולכן נדרשים "לשלם" על כך באמצעות רכישת ביטוח חובה, כאשר הפרמיות שאנו משלמים לחברות הביטוח מממנות את הפיצויים שהן מעניקות לנפגעי תאונות הדרכים.
לאור הקלות היחסית שבקבלת הפיצויים, וכדי למנוע תמחור גבוה מידי של פרמיות ביטוח החובה, חוק הפלת"ד כולל גם הגבלות על סכומי הפיצויים שניתן לקבל לפיו. בתוך כך, נקבעה "תקרה" (צמודת מדד) לפיצויים שניתן להעניק עבור נזקים לא ממוניים, העומדת כיום על סכום של כ-180,000 ש"ח. בכל מקרה, בית המשפט אינו רשאי לחרוג מתקרת הפיצוי הקבועה בחוק, גם אם בפועל נגרמו לנפגע נזקים לא ממוניים משמעותיים, ובתביעה נזיקית "רגילה" הוא יכול היה להשיג פיצויים גבוהים יותר. לחישוב מדויק של סכום הפיצוי חשוב להתייעץ עם עורך דין תאונות דרכים אשר מתמחה בחישוב פיצויים לנפגעים.


התקשרו אלינו לקבלת ייעוץ ראשוני והערכת סיכוי:
03-7765017

01

קבלו ייעוץ ראשוני והערכת סיכוי בשיחת טלפון

02

התקדמו לפגישת ייעוץ

03

הגישו תביעה למימוש מלוא זכויותיכם


  פנו אלינו במייל ונחזור אליכם בשעה הנוחה לכם:

  פנו אלינו במייל ונחזור אליכם בהקדם האפשרי:

  ניתן לפנות אלינו גם בוואטסאפ:

  לחצו לפניה בוואטסאפ


  למידע בנוגע לייעוץ משפטי מעורך דין מומחה לתאונות דרכים לחצו על הלינק הבא:
  עורך דין מומחה לתאונות דרכים


  נוסחת חישוב הפיצויים עבור נזקים לא ממוניים בתאונת דרכים

  בנוסף, שר המשפטים קבע בתקנות נוסחה לחישוב הפיצויים שיינתנו עבור נזקים לא ממוניים, שלפיה סכום הפיצויים עבור נזקים אלה יהיה סך של שני הרכיבים הבאים:

  1. חמישית אחוז מסכום הפיצויים המקסימלי כפול מספר הימים שבמהלכם היה הנפגע מאושפז עד למתן פסק הדין. למעשה, מדובר על כ-380 ש"ח ליום אשפוז. ימי האשפוז שיחושבו בנוסחה זו יכולים לכלול כל אשפוז בבית חולים או במוסד רפואי אחר לשם טיפול בנזקים שנגרמו לנפגע בעקבות התאונה, כולל אשפוז לצורך שיקום ואשפוז יום, אך לא כולל שהייה בבית אבות או בבית הנפגע, גם אם הוא מרותק למיטה כתוצאה מהפגיעה.
  2. שיעור אחוזי הנכות הקבועה ממנה סובל הנפגע עקב התאונה מתוך סכום הפיצויים המקסימלי, כך שלמשל, נפגע שנקבעו לו 60% נכות קבועה, יהיה זכאי לפיצויים בסכום המשקף את מכפלת הסכום המקסימלי ב-0.6. אם במועד התאונה היה הנפגע בן מעל ל-30, יופחת מפיצויים אלה אחוז אחד לכל שנה מלאה שחלפה מאז שמלאו לו 30 שנים.

  התקנות משאירות לבית המשפט שיקול דעת להגדיל את הפיצויים שיקבל הנפגע עבור נזקים לא ממוניים עד ל-10% מהסכום המקסימלי, אם הוא מתרשם שהנפגע לא קיבל פיצויים מספקים לפי הנוסחה. כך לדוגמה, אם הנפגע אושפז רק יום אחד או שנגרמה לו נכות זמנית בלבד, אך הוא עדיין סבל מכאבים קשים.


  פיצויים לנפגע שמת בעקבות תאונת דרכים

  אם הנפגע מת כתוצאה מנזקי התאונה, יורשיו יהיו זכאים לפיצויים עבור הנזקים הלא ממוניים שנגרמו לו בסך של 25% מהסכום המקסימלי. כלל זה יחול גם אם לפני מותו הנפגע סבל מייסורים קשים ויכול היה לקבל את מלוא הפיצוי המקסימלי אם היה נותר בחיים במועד מתן פסק הדין. כמו כן, אם נפסקו לנפגע פיצויים נמוכים יחסית, והוא מת לאחר מתן פסק הדין, יורשיו כבר לא יוכלו לתבוע פיצויים נוספים על מנת להגיע ל-25%.

  אם נפגעתם בתאונת דרכים ואתם סובלים מנכות – זמנית או קבועה, חשוב שתפנו בהקדם לעורך דין תאונות דרכים, הבקיא בכל הוראות החוק והפסיקה, ויסייע לכם במיצוי כל זכויותיכם.


  עורך דין המתמחה בתאונות דרכים 

  לסיכום, אם עברתם תאונת דרכים עם נזקי גוף ואתם מעוניינים לקבל ייעוץ משפטי מקצועי – פנו עוד היום לעורך דין תאונת דרכים מקצועי.

  לקבלת פרטים נוספים בדבר ייעוץ משפטי מעורך דין המתמחה בתאונת דרכים לחצו על הלינק הבא:
  עורך דין המתמחה בתאונת דרכים


  עו"ד יניר הראל כותב מאמרים משפטיים ועדכוני חדשות שבועיים מפסיקת בתי המשפט בישראל.


  עו"ד יניר הראל מתמחה במימוש זכויות בקשר עם תביעות נפגעי תאונות דרכים.


  עו"ד יניר הראל הינו מחבר הספר המוביל "דיני הראיות בתביעות ביטוח ופלת"ד".


  משרד יניר הראל ושות' הינו בעל הצלחות מוכחות וניסיון רב בטיפול בתביעות נפגעי תאונות דרכים. 


  חשוב להתייעץ עם עו"ד לתאונות דרכים.  קבלו ייעוץ משפטי ראשוני לבירור זכויותיכם:

   רוצים לדבר איתנו?

   השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

    סגירת חלון
    דלג למרכז העמוד (מקש s) דלג לעמוד יצירת קשר (מקש 7) דלג לעמוד מפת האתר (מקש 8) דלג לעמוד נגישות (מקש 9)