עקבו אחרינו ברשתות החברתיות

כתובתינו

רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20 נווטו אלינו
 • רביעי  י"ח תמוז התשפ"ד  24.07.2024
 • רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20
 • לתיאום פגישה: 03-7765017
 • מעבר לשפה האנגלית RU
 • מעבר לשפה האנגלית EN
 • FIRM PROFILE PDF
אתר באנגלית אתר ברוסית

למעלה ממיליון ש"ח לצעיר שנפגע קשות בתאונת דרכים

Avatar photo
yanir@yhc-law.co.il · מאמר
10.12.2017, 10:18 · מדור תאונות דרכים · נקרא 3,056 פעמים

תמונת נושא עבור למעלה ממיליון ש"ח לצעיר שנפגע קשות בתאונת דרכים

עודכן לאחרונה ב־10:33, 28 ביולי 2018.

פיצויים לאחר תאונת דרכים קשה

באחרונה קיבל בית המשפט בקריות את תביעתו של צעיר שנפצע קשות לפני כארבע שנים בהיותו מעורב בתאונת דרכים. בית משפט התרשם כי מדובר בפגיעות מערכתיות שהותירו בצעיר נכויות גבוהות וחייב את מבטחת הרכב בתשלום פיצויים גבוהים.


באוקטובר 2012, נפגע צעיר בן 27 בתאונת דרכים קשה בעת שהיה נוסע ברכב. בעקבות התאונה, הוא נפצע בפגיעות רבות בכל חלקי גופו והוא הועבר לבית החולים רמב"ם במצב של ערפול הכרה, ושברים בלסת ובקרקפת. במהלך אשפוזו הוא נותח ובוצעו לו תפרים.

כשבועיים לאחר התאונה, חזר הצעיר להכרה מלאה ומספר שבועות לאחר מכן הוא שוחרר לביתו. עם שחרורו שהה הפצוע במעקב רפואי ממושך והחל בטיפולי פיזיותרפיה. אלא שכשלושה חודשים לאחר תאונת הדרכים המשיך להתלונן על כאבי ראש ,סחרחורת והתעלפויות שגרמו לו לנפילות.

בתביעת תאונת דרכים שהגיש הצעיר בפברואר 2013  לבית משפט השלום בקריות כנגד הנהג וכנגד המבטחת שלו, חברת הביטוח  "כלל", עתר התובע לקבלת פיצויים בגין מכלול הנזקים שנגרמו לו. בין היתר בשל הנכויות שהובילו לפגיעה ביכולת השתכרותו, הוצאות רפואיות וכן כאב וסבל.

כבר בשלב ההתחלתי של הדיון, לא הייתה מחלוקת לעניין חובתה של חברת הביטוח לשאת באחריות, אלא שהוויכוח נסוב סביב שאלת היקף הנזק. בשל כך ועקב פערים בין צדדים לעניין גובה הנכות, מינה בית המשפט מספר מומחים רפואיים לבדיקת התובע בין היתר בתחום הנוירולוגי, האורתופדי והפסיכיאטרי.


שלחו פרטים לקבלת ייעוץ ראשוני בנוגע לתביעת תאונת דרכים:

  משרד ראשי: רח' ז'בוטינסקי 2 רמת גן  סניף חיפה: רח' סוקולוב 18 חיפה.


  לאחר שקלול סך הנכויות בין היתר בשל חבלת ראש עם זעזוע מוח, ושינויים אישיותיים-קוגניטיביים קלים על רקע חבלת הראש, כמו גם השברים בלסת והצלקות הקשות, העמידו המומחים את נכותו המשוקללת של התובע בגין התאונה בשיעור 57.83%.

  נכות תפקודית לא תמיד זהה לנכות רפואית

  השופט דאוד מאזן קיבל את המלצתם של המומחים שמונו מטעמו לעניין גובה הנכות הרפואית,  ופנה לבחון את שאלת הנכות התפקודית של התובע מתאונת הדרכים. בעניין זה הסביר השופט כי הנכות התפקודית, הנקבעת ע"י בית המשפט, אינה זהה בהכרח לנכות הרפואית, ויש להעריך נכות זו בשים לב לשיעור הנכות הרפואית, לנתונים האישיים, גיל  התובע וההיסטוריה התעסוקתית שלו.

  במקרה זה ציין השופט כי מדובר בתובע שסיים 12 שנות לימוד ללא תעודת בגרות, וכי בתקופה שקדמה לתאונת הדרכים עבד בעבודות פיזיות בתחום האלומיניום והבניה, כך שללא ספק עבודתו מחייבת הפעלת מאמצים גופניים ניכרים, אך נכויותיו יקשו לו בכך.

  "לאחר שנתתי את דעתי למכלול הנסיבות לרבות: הנכויות, ההגבלות הקשורות לתאונה ולאלו שאין בהם השפעה תפקודית מלאה, לגילו של התובע, למקצועות בהן עבד אני סבור כי גריעה בשיעור 40% משקפת את הירידה שחלה ביכולתו ובכושרו של התובע לעבוד ולהשתכר בעקבות התאונה" כתב השופט בפסק הדין.

  לעניין הערכת גובה שכרו של התובע לצורך חישוב הפיצויים, קבע השופט כי תוך התחשבות בין היתר בשכר הממוצע בענף הבניה, בגיל התובע , שכרו לפני התאונה, יש להעמיד את שכרו לחישוב הפסדי המשכורת עד מועד פסק הדין  על סך 6,000 ש"ח ולגבי העתיד על סך 7,000 שקלים.

  לבסוף, תוך התבססות בנכויות שנקבעו כאמור וחישוב של הפסדי השכר לעבר והעתיד, הוצאות רפואיות וכאב וסבל, העמיד השופט את סך הפיצויים על 1,256,582 ש"ח, בתוספת 13% עבור שכ"ט עו"ד (לאחר ניכוי תשלומים תכופים).

  חובת נפגע תאונת דרכים למצות זכויותיו במוסד לביטוח לאומי

  יחד עם זאת השופט הבהיר כי מסכום הפיצוי הכולל המגיע לתובע יש לנכות את התגמולים שהוא עשוי לקבל מטעם המוסד לביטוח לאומי בעקבות התאונה. השופט הדגיש כי הנפגע אינו רשאי לוותר על זכאותו לקבל גמלאות זו וכאשר בית המשפט משוכנע כי קמה לנפגע זכותו לגמלאות והוא אינו מממש זכותו זו, התובע צפוי לכך שהגמלאות שעשוי היה לקבל תנוכה מן הפיצויים שיפסקו.

  במקרה זה השופט שוכנע כי קיים סיכויי גדול כי התובע יקבל מהביטוח לאומי קצבת נכות כללית בדרגת אי כושר בשיעור 60% וקבע כי בשלב זה ועד מיצוי זכויותיו, יוקפא חלק מהפיצוי בסך 266,776 ש"ח (סכום המשקף לכאורה את התגמולים שעשוי לקבל התובע בשל נכותו).

  ת"א 47352-02-13 א. א. ה. נ' אבו אלהיג'א ואח'

  עורך דין יניר הראל מתמחה בדיני ביטוח, נזיקין ותאונות דרכים ומייצג מבוטחים ונפגעים בתביעות נגד חברות ביטוח וגורמי נזק. עו"ד יניר הראל וצוות המשרד מטפלים במלוא ההליכים הנדרשים לצורך מימוש זכויות מבוטחים ונפגעים לקבלת פיצויים בגין נזקי גוף ורכוש. עו"ד יניר הראל כותב מאמרים משפטיים ועדכוני חדשות שבועיים מפסיקת בתי המשפט בישראל.  משרד עורכי דין יניר הראל ושות' מתמחה במימוש זכויות מבוטחים ונפגעי תאונות.  קבלו ייעוץ משפטי ראשוני לבירור זכויותיכם:

   רוצים לדבר איתנו?

   השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

    סגירת חלון
    דלג למרכז העמוד (מקש s) דלג לעמוד יצירת קשר (מקש 7) דלג לעמוד מפת האתר (מקש 8) דלג לעמוד נגישות (מקש 9)