עקבו אחרינו ברשתות החברתיות

כתובתינו

רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20 נווטו אלינו
 • רביעי  י"ח תמוז התשפ"ד  24.07.2024
 • רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20
 • לתיאום פגישה: 03-7765017
 • מעבר לשפה האנגלית RU
 • מעבר לשפה האנגלית EN
 • FIRM PROFILE PDF
אתר באנגלית אתר ברוסית

החליק על סולר בכביש, חברת הביטוח תפצה בכ- 552 אלף ש"ח

Avatar photo
yanir@yhc-law.co.il · מאמר
23.08.2017, 08:32 · מדור תאונות דרכים · נקרא 3,620 פעמים

תמונת נושא עבור החליק על סולר בכביש, חברת הביטוח תפצה בכ- 552 אלף ש"ח

עודכן לאחרונה ב־09:59, 28 ביולי 2018.

רוכב קטנוע נפצע תוך כדי עבודה

רוכב קטנוע נפצע קשה בעת שהחליק על הכביש כתוצאה מסולר. במשך למעלה מחצי שנה נאלץ לשהות בבית חולים לצורך הליך שיקומי ותביעה שהגיש כנגד המבטחת "הפול", לקבלת פיצויים התקבלה באחרונה.

ביוני 2010 החליק העובד (בן 50) על גבי סולר שנשפך על הכביש, כתוצאה מכך הוא פונה לבית החולים "אסף הרופא" שם אובחנו אצלו חבלות בגפיים ובפנים, ושברים בכל חלק גופו.

במשך למעלה מחצי שנה שהה התובע בבתי חולים לצרכי טיפול ושיקום ונאלץ לעבור מספר ניתוחים ברגלו, אף לאחר שחרורו לביתו היה מוגבל באופן משמעותי.

תביעה נגד "הפול"

מכיוון שהתאונה ארעה תוך כדי עבודה היא הוכרה ע"י המוסד לביטוח לאומי כתאונת עבודה שזו העמידה את נכותו הרפואית הצמיתה על 55%. בין היתר בגין פגיעה אורטופדית ברגלו ופגיעה נפשית.

בתביעת רוכב אופנוע שהגיש באוקטובר 2013 כנגד המבטחת "המאגר הישראלי לביטוחי רכב – הפול" לבית משפט המחוזי בלוד, עתר לפיצויים בגין הנזקים שנגרמו לו. לטענתו מאז שחרורו מבית החולים הוא אינו מסוגל לעבוד בעבודות מכונאות להן הוכשר. בנוסף, הוא סובל מכאבים עזים ונדרש בשל כך לתרופות נרקוטיות במינונים גבוהים וכן נזקק לשימוש בקנאביס רפואי.


לקבלת ייעוץ ראשוני בנוגע לתאונת דרכים - שלחו פרטים:

  משרד ראשי: רח' ז'בוטינסקי 2 רמת גן  סניף חיפה: רח' סוקולוב 18 חיפה.


  חברת הביטוח מצדה טענה כי הנזק שנגרם לתובע נמוך מהרבה מהנטען. בנוסף, לטענתם, בחישוב נכותו התפקודית של התובע יש לקחת בחשבון את העובדה כי עוד בטרם התאונה היה התובע חולה במחלת הסוכרת.

  נכות תפקודית בשיעור 100%

  לאחר עיון מעמיק בראיות שהוצגו מצא השופט  צבי ויצמן כי נוכח הנכויות שיש לתובע , הוא מוגבל בניידות ובגין הכאבים מהם הוא סובל, הוא נדרש לטיפול תרופתי קבוע.

  "אני סבור כי יש להעמיד את נכותו התפקודית של התובע בשנתיים הראשונות לאחר התאונה על נכות תפקודית מלאה בשיעור של 100% ואילו לאחרי כן בשיעור העולה במידת מה על נכותו הרפואית הצמיתה –  65%" קבע השופט בפסק הדין.

  השופט התייחס לנכותו הרפואית של התובע טרם התאונה בשל מחלת הלב והסכרת (אשר עומדת על 23.05%) והדגיש כי על אף נכות זו, תיפקד התובע באופן מלא לפני התאונה, עבד  כשליח הנעזר בקטנוע ולא נזקק לכל עזרת צד ג', כך שהפגיעה בתיפקודו נפגעה כתוצאה מהתאונה בלבד.

  השופט מצא להעמיד את בסיס השתכרותו בסך העולה מעט על הסך הנקוב בתלושי ההשתכרות שהוצגו על ידו ולהעמידו על סך של 7000 ש"ח לחודש לאחר שיערוך, וזאת נוכח התרשמות מעדותו של התובע שמעת לעת היה מקבל תשלומי אש"ל כאלה ואחרים אלא שתשלומים אלו לא היו סדירים וקבועים.

  לאחר חישוב בין היתר של הוצאות רפואיות ושיקום, אובדן כושר השתכרות והנזק הלא ממנוי שנגרם לתובע, השופט העמיד את סך הפיצוי על 2,289,000  ש"ח ולאחר ניכוי תגמולים מהמוסד לביטוח לאומי נקבע כי הנתבעת תשלם לתובע סך של 552,000 ש"ח וכן תישא בהוצאות שכ"ט עו"ד בסך של 71,7360 ש"ח וכן בהוצאות משפט.

  ת"א 67154-10-13 ט. נ' המאגר הישראלי לביטוחי רכב הפול.

  עורך דין יניר הראל מתמחה בדיני ביטוח, נזיקין ותאונות דרכים ומייצג מבוטחים ונפגעים בתביעות נגד חברות ביטוח וגורמי נזק. עו"ד יניר הראל וצוות המשרד מטפלים במלוא ההליכים הנדרשים לצורך מימוש זכויות מבוטחים ונפגעים לקבלת פיצויים בגין נזקי גוף ורכוש.


  תאונת רוכב אופנוע – החליק על כתם סולר – נכות תפקודית 100% – תאונת דרכים אופנוע  קבלו ייעוץ משפטי ראשוני לבירור זכויותיכם:

   רוצים לדבר איתנו?

   השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

    סגירת חלון
    דלג למרכז העמוד (מקש s) דלג לעמוד יצירת קשר (מקש 7) דלג לעמוד מפת האתר (מקש 8) דלג לעמוד נגישות (מקש 9)