עקבו אחרינו ברשתות החברתיות

כתובתינו

רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20 נווטו אלינו
  • רביעי  ד' סיון התש"פ  27.05.2020
  • רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20
  • לתיאום פגישה: 03-7765017
חותם אמינות
תפריט

פרשנות המילה אכילה בביטוח סיעודי

yanir@yhc-law.co.il · מאמר
22.09.2016, 07:14 · מדור תביעות סיעוד · נקרא 1,054 פעמים

תמונת נושא עבור פרשנות המילה אכילה בביטוח סיעודי

זכות לתשלום עקב מצב סיעודי

בפרשת קרמר לאה נ' סהר חברה לביטוח נדרש בית המשפט לבחון את סוגיית פעולת האכילה והאם התובעת מסוגלת לבצע פעולה זו בעצמה.

התובעת רכשה פוליסת ביטוח סיעודי פרטי אצל חברת ביטוח. התובעת הפכה לסיעודית כתוצאה ממפרצת מוחית ואף הייתה תקופה מסוימת במסגרת סיעודית בבית אבות. לאחר שהמוסד לביטוח לאומי דחה את בקשת התובעת לשלם לה גמלת סיעוד, פנתה התובעת אל חברת הביטוח בדרישה לשלם לה תגמולי ביטוח על פי הפוליסה שרכשה. חברת הביטוח דחתה את בקשתה ולפיכך הגישה התובעת תביעת ביטוח סיעודי, בה עתרה למתן פסק דין הצהרתי בו יצהיר ביהמ"ש שהיא זכאית לתגמולי הביטוח על פי הפוליסה.


שלחו פרטים לקבלת ייעוץ ראשוני בנוגע לתביעת ביטוח סיעודי:

תביעות ביטוח סיעודי ראשי: תביעת ביטוח סיעודי.


פרשנות המונח "אכילה"

בית המשפט מצא כי לתובעת קיים רעד בידיים ואוכל היה נשפך בזמן שהייתה מנסה להכניסו לפיה. השאלה שניצבה בפני בית המשפט הייתה מה כוללת המילה "אכילה" ומהו היקף המוגבלות באכילה הנדרש לצורך תחולת פוליסת הביטוח על המקרה.

משמעות רגילה של פוליסת הביטוח

בית המשפט ציין כי המשמעות הרגילה של אכילה איננה יכולה לכלול בחובה גם בישול והכנת האוכל. בית המשפט קבע כי כאשר אדם אינו מסוגל לאכול מאכלים בסיסיים (כגון מרק) מבלי שחלק מהאוכל יישפך עליו, יש לאמר שתפקודו ירוד והוא זקוק לעזרת אדם אחר בביצוע הפעולה. לאור זאת החליט בית המשפט כי התובעת תהיה זכאית לתגמולים בהתאם לפוליסה.

ת"א 24335/01 קרמר לאה נ' סהר חברה לביטוח


עו"ד יניר הראל מתמחה בייצוג מבוטחים במסגרת תביעות ביטוח ומוביל בטיפול במימוש זכויות מבוטחים בקשר עם תביעות ביטוח סיעודי. עו"ד יניר הראל וצוות המשרד מטפלים במלוא ההליכים המשפטיים הנדרשים לצורך מימוש זכויות מבוטחים בקשר עם ביטוח סיעודי.
עו"ד יניר הראל הינו מחבר הספר "דיני הראיות בתביעות ביטוח ופלת"ד" וכותב מאמרים משפטיים ועדכוני חדשות שבועיים מפסיקת בתי המשפט בישראל. משרד עורכי דין יניר הראל ושות' מוביל בטיפול בתביעות ביטוח ומומלץ ע"י לקוחות לטיפול בהגשת תביעת ביטוח סיעודי. הצטרפו גם אתם לקהל הלקוחות המרוצה של משרדנו. קבלו ייעוץ משפטי ראשוני לבירור זכויותיכם:

דלג למרכז העמוד (מקש s) דלג לעמוד יצירת קשר (מקש 7) דלג לעמוד מפת האתר (מקש 8) דלג לעמוד נגישות (מקש 9)
WhatsApp
פנו אלינו לקבלת ייעוץ מקצועי.
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.