עקבו אחרינו ברשתות החברתיות

כתובתינו

רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20 נווטו אלינו
 • שלישי  כ"ו כסלו התשפ"ב  30.11.2021
 • רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20
 • לתיאום פגישה: 03-7765017
 • מעבר לשפה האנגלית RU
 • מעבר לשפה האנגלית EN
 • FIRM PROFILE PDF
אתר באנגלית אתר ברוסית
תפריט

מבחן כושר ההשתכרות של נגר שנפגע בתאונת עבודה

yanir@yhc-law.co.il · מאמר
29.09.2016, 08:11 · מדור אובדן כושר עבודה · נקרא 1,588 פעמים

תמונת נושא עבור מבחן כושר ההשתכרות של נגר שנפגע בתאונת עבודה

שיעור הפיצוי המגיע לנפגע

בפרשת מנאסרה נ' נגר בכפר בע"מ התובע, נגר במקצועו, נפגע בתאונת עבודה עת עבד בנגריה. כתוצאה מהתאונה נחבל התובע ב-4 אצבעות כף ידו. התובע והנתבעת (הנגריה) הגיעו להסכמה בדבר החבות והאחריות של הנתבעת בניכוי אשם תורם בשיעור 10%. בין הצדדים נותרה מחלוקת באשר לגובה הפיצוי המגיע לתובע. התאונה הוכרה על ידי המוסד לביטוח לאומי כתאונת עבודה ולתובע נקבעה נכות רפואית.

בית המשפט קיבל את התביעה וציין כי נוכח ההתרשמות מפגיעותיו החמורות של התובע בכף ידו השמאלית אשר גרמו למגבלות תפקודיות קשות בכף ידו השמאלית, בהתחשב בגילו של התובע (בן 53 בעת התאונה), בהתחשב בעיסוקו כנגר משך יותר מ-20 שנה עובר לפגיעתו וכן בהשכלתו הנמוכה (8 שנות לימוד), סביר להניח כי אכן התובע לא היה יכול להשתלב בעבודה כלשהי מאז פגיעתו בתאונה עד היום. בית המשפט מצא את עדותו של התובע מהימנה ולא הובאה מטעם הנתבעת ראיה כלשהי לסתור שהתובע אכן עבד עבודה כלשהי במהלך השנים.


שלחו פרטים לקבלת ייעוץ ראשוני בנוגע לאובדן כושר עבודה:


  המגבלות מונעות השתלבות בעבודה אחרת

  מגבלותיו של התובע ביד שמאל מנעו בעדו להשתלב בעבודה כלשהי, ואין מקום לטענה שהתובע יכול היה להשתלב בעבודה שאינה דורשת הפעלה של יד שמאל. בית המשפט ציין כי לא יכול היה לחשוב על עיסוק אשר יכול להתאים למגבלותיו של התובע, בהתחשב בנתוניו האישיים, ברקע התעסוקתי שלו ובגילו.

  יכולת ההשתכרות

  בעקבות פסק-הדין שניתן על ידי כבוד השופט עמית, בע"א 8074/15 פלוני נ' המאגר הישראלי לביטוח רכב בע"מ, סעיף 6 לפסק-הדין, אומר, כי גם אם הניזוק אינו "שבר כלי", אין משמעות הדבר כי נותרה לו יכולת השתכרות: "כל ניזוק נבחן על פי 'נסיבותיו הפרטניות, כגון גילו, השכלתו, כישוריו, משלח ידו, עיסוקו לפני התאונה ולאחריה, האפשרויות שעומדות בפניו לנתב בעתיד את עיסוקו במומו', האפשרות לחזור לעבוד באותו מקום עבודה, ומצב התעסוקה בשוק הרלוונטי".

  ת"א 7107-04-12 מנאסרה נ' נגר בכפר בע"מ


  עו"ד יניר הראל מתמחה בייצוג מבוטחים במסגרת תביעות ביטוח ומוביל בטיפול במימוש זכויות מבוטחים בקשר עם תביעות אובדן כושר עבודה. עו"ד יניר הראל וצוות המשרד מטפלים במלוא ההליכים המשפטיים הנדרשים לצורך מימוש זכויות מבוטחים המצויים באובדן כושר עבודה.
  עו"ד יניר הראל הינו מחבר הספר "דיני הראיות בתביעות ביטוח ופלת"ד" וכותב מאמרים משפטיים ועדכוני חדשות שבועיים מפסיקת בתי המשפט בישראל. משרד עורכי דין יניר הראל ושות' מוביל בטיפול בתביעות ביטוח ומומלץ ע"י לקוחות לטיפול בהגשת תביעת אובדן כושר עבודה. הצטרפו גם אתם לקהל הלקוחות המרוצה של משרדנו.   קבלו ייעוץ משפטי ראשוני לבירור זכויותיכם:

   רוצים לדבר איתנו?

   השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

    סגירת חלון
    דלג למרכז העמוד (מקש s) דלג לעמוד יצירת קשר (מקש 7) דלג לעמוד מפת האתר (מקש 8) דלג לעמוד נגישות (מקש 9)