עקבו אחרינו ברשתות החברתיות

כתובתינו

רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20 נווטו אלינו
  • רביעי  ד' סיון התש"פ  27.05.2020
  • רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20
  • לתיאום פגישה: 03-7765017
חותם אמינות
תפריט

חוו"ד משלימה בתביעת רשלנות רפואית

yanir@yhc-law.co.il · מאמר
23.08.2016, 08:13 · מדור רשלנות רפואית · נקרא 1,224 פעמים

תמונת נושא עבור חוו"ד משלימה בתביעת רשלנות רפואית

השלמת חוו"ד בתביעת רשלנות רפואית

בפרשת פלונית נ' מדינת ישראל – המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי (איכילוב) התובעת טענה כי ניתן לה טיפול רפואי רשלני על-ידי הצוות הרפואי בבית החולים איכילוב. בהמשך ההליך הגישה התובעת חוות דעת משלימה מטעמה בתחום האורתופדי. בעקבות הגשת חוות הדעת המשלימה ביקש בית החולים כי בית המשפט יורה לתובעת להיבדק על-ידי מומחה אורתופדי נוסף מטעמו. התובעת התנגדה לבקשה, בטענה כי המומחה מטעמה לא בדק אותה פעם נוספת לצורך הגשת חוות הדעת המשלימה. לפיכך נטען על ידי התובעת כי גם אין הצדקה לבדיקת נוספת על-ידי מומחה מטעם בית החולים. כן נטען כי ממילא אין מקום לאפשר הגשת חוות דעת חדשה לגמרי בתחום האורתופדיה אשר תפתח בשנית את כל הסוגיות בתיק, שכן יהיה בכך כדי לאפשר לבית החולים לערוך "מקצה שיפורים" שאינו מוצדק.


שלחו פרטים לקבלת ייעוץ ראשוני בנוגע לתביעת רשלנות רפואית:


אולי יעניין אתכם גם: עורך דין לענייני תביעות ביטוח

בית המשפט המחוזי נעתר לבקשת בית החולים בקבעו כי אין למנוע מבית החולים לבדוק את התובעת על-ידי מומחה רפואי נוסף, גם אם עסקינן במומחה שמומחיותו זהה לזו של המומחה הקודם מטעמו וזאת כמענה לחוות הדעת המשלימה שהוגשה מטעם התובעת.

הרשאה להגשת חוו"ד משלימה

בית המשפט העליון נדרש להכריע האם בנסיבות אלו רשאי בעל דין להגיש חוות דעת נוספת משלימה מטעמו. בית המשפט העליון קבע שכידוע, כאשר עסקינן בחוות דעת של מומחה רפואי מטעם אחד הצדדים להליך, שנועדה להוכיח עניין שברפואה, חוות הדעת עצמה מהווה חלק מכתב הטענות של בעל הדין. נוכח האמור, ובהתאם לתקנה 92 לתקנות סדר הדין האזרחי, היה על התובעת, שחפצה בהגשת חוות דעתו המשלימה המומחה מטעמה, להגיש בקשה לתיקון כתב תביעתה באופן שתצורף לו חוות הדעת האמורה, תוך עמידה על כך שהתיקון האמור יסייע לבית המשפט "להכריע בשאלות שהן באמת השאלות השנויות במחלוקת בין בעלי הדין".

בית המשפט העליון הוסיף וקבע כי עם תיקון כתב טענות של בעל דין קמה לבעל הדין שכנגד הזכות לתקן את כתב טענותיו – הוא וזאת ללא נטילת רשות מבית המשפט. בעניין הנדון – משתוקן כתב התביעה על דרך של הגשת חוות דעת משלימה, עמדה לבית החולים הזכות לתקן את כתב טענותיו, בין היתר על דרך של הוספת חוות דעת נוספת מטעמו.

רעא 3686/16 פלונית נ' מדינת ישראל – המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי (איכילוב)

עורך דין יניר הראל מתמחה בנזיקין ודיני ביטוח ומטפל בתביעות נגד גורמי נזק וחברות ביטוח. עו"ד יניר הראל וצוות המשרד מטפלים במלוא ההליכים הנדרשים לצורך מימוש זכויות נפגעים ומבוטחים לקבלת פיצויים בגין נזקי גוף ורכוש. משרד עורכי דין יניר הראל ושות' מתמחה במימוש זכויות מבוטחים ונפגעי תאונות. עו"ד יניר הראל כותב מאמרים משפטיים ועדכוני חדשות שבועיים מפסיקת בתי המשפט בישראל.


רשלנות רפואית – הגשת חוו"ד משלימה – תיקון כתב טענותקבלו ייעוץ משפטי ראשוני לבירור זכויותיכם:

דלג למרכז העמוד (מקש s) דלג לעמוד יצירת קשר (מקש 7) דלג לעמוד מפת האתר (מקש 8) דלג לעמוד נגישות (מקש 9)
WhatsApp
פנו אלינו לקבלת ייעוץ מקצועי.
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.