עקבו אחרינו ברשתות החברתיות

כתובתינו

רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20 נווטו אלינו
  • חמישי  ט"ז אב התש"פ  06.08.2020
  • רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20
  • לתיאום פגישה: 03-7765017
חותם אמינות
תפריט

רשלנות רופא קופ"ח באי הפניה לבדיקות גנטיות נוספות 

yanir@yhc-law.co.il · מאמר
03.10.2016, 06:23 · מדור רשלנות רפואית · נקרא 1,184 פעמים

תמונת נושא עבור רשלנות רופא קופ"ח באי הפניה לבדיקות גנטיות נוספות 

בפרשת ר' נ' שירותי בריאות כללית התובעים טענו כי קופת החולים התרשלה בכך שלא הפנתה את ההורים לאבחון גנטי בזמן השליש השלישי להיריון ושאם הייתה עושה כן הם היו מפסיקים את ההיריון. התובעת מס' 1 בתם של התובעים  נולדה עם נכות נוירולוגית משמעותית.

בית המשפט קיבל את התביעה ופסק כי אכן נגרמה רשלנות רפואית על ידי קופת החולים וכי המסקנה בדבר קיומה של התרשלות מתגלה מבדיקת חובת היידוע. בית המשפט קבע כי על רופא מוטלת חובה להביא לידיעת ההורים כי לפי גישה מסוימת הממצאים מחייבים בבירור גנטי נוסף. בהימנעותו מכך, הפר הרופא חובות הזהירות המוטלות עליו. כאשר מדובר בבדיקות המבוצעות במהלך ההיריון והמיועדות לאיתור מומים בעובר, מותר להניח כי קיימת אצל כל הורה ציפייה סבירה לקבל בעניין זה את מלוא האינפורמציה האפשרית מן הרופא כדי שיוכל לכלכל את צעדיו ולהחליט אילו בדיקות רצונו לבצע מלבד הבדיקות שמעמידה לרשותו הרפואה הציבורית.


לקבלת ייעוץ ראשוני בנוגע לרשלנות רפואית - בדיקות גנטיות - שלחו פרטים:


בנוסף, נקבע כי למסקנה בדבר קיומו של קשר סיבתי ניתן להגיע גם תוך הישענות על דוקטרינת הנזק הראיתי. במקרה זה הנזק הראיתי אינו נובע רק מהפרת חובת הגילוי אלא מההתרשלות בעצם אי הפנייתה לייעוץ גנטי נדרש במהלך ההיריון.

התרשלותה של קופת חולים כללית מנעה את ביצוע הייעוץ הגנטי הנדרש ואת הבדיקות שנדרשו בעקבותיו. מעשה זה גרם לתובעים נזק ראייתי והעביר את הנטל להוכיח היעדרו של קשר סיבתי לקופ"ח כללית.

תא (י-ם) 29349-12-12 ר' נ' שירותי בריאות כללית

עורך דין יניר הראל מתמחה בנזיקין ודיני ביטוח ומטפל בתביעות נגד גורמי נזק וחברות ביטוח. עו"ד יניר הראל וצוות המשרד מטפלים במלוא ההליכים הנדרשים לצורך מימוש זכויות נפגעים ומבוטחים לקבלת פיצויים בגין נזקי גוף ורכוש. משרד עורכי דין יניר הראל ושות' מתמחה במימוש זכויות מבוטחים ונפגעי תאונות. עו"ד יניר הראל כותב מאמרים משפטיים ועדכוני חדשות שבועיים מפסיקת בתי המשפט בישראל.


רשלנות רפואית – אי הפניה לבדיקות גנטיות – רשלנות רופא קופ"ח – נזק נוירולוגי לתינוקת קבלו ייעוץ משפטי ראשוני לבירור זכויותיכם:

דלג למרכז העמוד (מקש s) דלג לעמוד יצירת קשר (מקש 7) דלג לעמוד מפת האתר (מקש 8) דלג לעמוד נגישות (מקש 9)
WhatsApp
קבלו ייעוץ ראשוני ללא התחייבות.
פנו אלינו לצורך מימוש זכויותיכם: