• חמישי  ט"ז אדר א' התשע"ט  21.02.2019
  • רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20
  • לתיאום פגישה: 03-7765017
חותם אמינות
תפריט

פרשנות פעולת הרחצה ופעולת ההתלבשות בפוליסת סיעוד


תמונת נושא עבור פרשנות פעולת הרחצה ופעולת ההתלבשות בפוליסת סיעוד

מצב סיעודי פעולות ADL

בפרשת חזן נגד הראל נדרש בית המשפט לבחון במסגרת תביעת ביטוח סיעודי האם התובע מסוגל לבצע פעולות ADL בעצמו. התובע רכש פוליסת ביטוח סיעודי קבוצתי מסוג "ביטוח סיעודי של ארגון נכי צה"ל". התובע היה מרותק לכיסא גלגלים ועל בית המשפט היה לבחון מה היקף המוגבלות הנדרש בביצוע עצם פעולת הרחיצה ומה משמעות ההגדרה של 50% מפעולה. בנוסף על בית המשפט היה לבחון האם התובע מסוגל להתלבש בעצמו.

ביחס לפעולת הרחצה בית המשפט ציין כי אין לפרש את המונח פירוש כמותי. בית המשפט קבע כי אין למנות מה כוללת פעולת רחצה ולבחון כמותית את הפעולות שמסוגל לבצע בצורה עצמאית אלא יש לבחון  זאת בחינה מהותית. נקבע כי יש לבחון את כלל הפעולה הנדרשת ולא כל פעולת הלוואי הנדרשת לאותה פעולה.


שלחו פרטים לקבלת ייעוץ ראשוני בנוגע לתביעת ביטוח סיעודי:

משרד ראשי: רח' ז'בוטינסקי 2 רמת גן • סניף חיפה: רח' סוקולוב 18 חיפה.

תביעות ביטוח סיעודי ראשי: תביעת ביטוח סיעודי.


לא מסוגל להתרחץ באופן עצמאי

בית המשפט ציין כי התובע נכנס ויוצא מהמקלחת בצורה עצמאית ונוקט בכל הפעלות של רחיצה אך מתקשה לסבן את חלקו התחתון של גופו. במצב דברים זה בית המשפט קבע כי לא ניתן לקבוע שהתובע אינו מסוגל להתרחץ לבדו ובאורח עצמאי ולכן לא איבד חלק מהותי מפעולת המקלחת כהגדרתה בפוליסת הביטוח הסיעודי. בעניין הלבוש ציין בית המשפט כי התובע אינו מסוגל להתלבש לבדו מאחר ולא הצליח להכניס רגלו למכנסים ואף לא לנעול נעלים.

התובע הוכיח שהוא אינו מסוגל לבצע שתי מגבלות מתוך שש בלבד שהוגדרו בפוליסה ולפיכך לא הצליח להוכיח קיומו של מקרה ביטוח מאחר שהוא שלא הוכיח כי אינו מסוגל לבצע בכוחות עצמו חלק מהותי של לפחות 3 מתוך 6. בנסיבות אלו התביעה נדחתה.

ת"א 1965-06 חזן נ' חב' הראל ביטוחים בע"מ

עורך דין יניר הראל מתמחה בנזיקין, תביעות ביטוח סיעודי ודיני ביטוח ומטפל בתביעות נגד גורמי נזק וחברות ביטוח. עו"ד יניר הראל וצוות המשרד מטפלים במלוא ההליכים הנדרשים לצורך מימוש זכויות נפגעים ומבוטחים לקבלת פיצויים ותגמולי ביטוח בגין נזקי גוף ורכוש. עו"ד יניר הראל כותב מאמרים משפטיים ועדכוני חדשות שבועיים מפסיקת בתי המשפט בישראל.  משרד עורכי דין יניר הראל ושות' מתמחה במימוש זכויות מבוטחים ונפגעי תאונות.


תביעת סיעוד – פעולת הרחצה ופעולת ההתלבשות –  פרשנות – ADLקבלו ייעוץ משפטי ראשוני לבירור זכויותיכם:

דלג למרכז העמוד (מקש s) דלג לעמוד יצירת קשר (מקש 7) דלג לעמוד מפת האתר (מקש 8) דלג לעמוד נגישות (מקש 9)