עקבו אחרינו ברשתות החברתיות

כתובתינו

רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20 נווטו אלינו
 • חמישי  י"ז תשרי התשפ"ב  23.09.2021
 • רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20
 • לתיאום פגישה: 03-7765017
 • מעבר לשפה האנגלית RU
 • מעבר לשפה האנגלית EN
 • FIRM PROFILE PDF
אתר באנגלית אתר ברוסית
תפריט

הפניקס תפצה בגין תאונת דרכים עצמית

yanir@yhc-law.co.il · מאמר
20.10.2017, 15:51 · נקרא 2,326 פעמים

תמונת נושא עבור הפניקס תפצה בגין תאונת דרכים עצמית

תאונת דרכים בשל התנגשות בקיר בטון

ת"א 35962-10-15 ש.א. נ'  הפניקס חברה לביטוח בע"מ ואח' • פסק הדין ניתן בביהמ"ש ביום 09.10.2017 • חדשות המשפט YHC-LAW

לפני כשנתיים הגישה מבוגרת בת 76 תביעה כנגד מבטחת רכבה – הפניקס, בדרישה לפיצויים בגין תאונת דרכים המהווה תאונה עצמית. בית משפט השלום בחיפה נדרש לדון במחלוקת על שאלת הנזק.


התובעת, ילידת 1939, נפגעה לפני כשנתיים בהיותה בת 76, בתאונת דרכים עצמית, כשפגע רכבה חזיתית בקיר בטון. היא הובהלה למרכז הרפואי רמב"ם, שם אובחנה כסובלת מפגיעות בברך ובקרסול ושבר בעקב. היא התובעת טופלה על-ידי חבישה ושוחררה בו ביום לביתה עם המלצות למנוחה לפיזיותרפיה והמשך מעקב.

חברת הביטוח "הפניקס" הייתה מבטחת הרכב במועד התאונה. הנפגעת הגישה תביעה לפי חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים, כאשר בין הצדדים לא הייתה מחלוקת בשאלת החבות. בית משפט השלום בחיפה אליו הוגשה התביעה נדרש להכריע בשאלת גובה הנזק.

בתביעתה טענה התובעת כי תאונת הדרכים ותקופת ההתאוששות הארוכה הצריכו עזרה ניכרת מצד בנותיה לפיכך דרשה החזר בגין ההוצאות עזרה וכן כאב וסבל. כמו כן היא סיפרה כי הייתה ב-29 טיפולים פיזיותרפיים, בסיום הסדרה דווח על הליכה ללא אביזר עזר אך כאבים לאחר מספר דקות, קושי במדרגות בעיקר בירידה. הגבלה קלה.


נפגעתם בתאונת דרכים? פנו אלינו לקבלת ייעוץ משפטי: 03-7765017
יניר הראל ושות' מובילים בהשגת פיצויים מרביים ומומלצים בעקביות ע"י לקוחות
לחצו לקבלת מידע נוסף: תביעה תאונת דרכים


התובעת הייתה מוגבלת בניידות במשך חמישה חודשים במהלך תקופה זו, בו הסתייעה בכיסא גלגלים נזקקה לעזרה בתפקוד היום יומי. בהמשך, התובעת הוכרה כזכאית לגמלת סיעוד לאחר שנמצא כי היא תלויה בעזרת הזולת במידה רבה ברוב פעולות היום יום וניתנו לה 9.75 שעות שבועיות למשך חמישה חודשים "לניהול משק בית".

בנוסף, בתה של התובעת, שהתה עם אמה במשך ששת החודשים שלאחר התאונה שלוש פעמים בשבוע, ארבע שעות כל פעם, מאחר שלא הייתה מסוגלת לבצע מטלות בסיסיות.

היקף הנכות מתאונת הדרכים

לצורך בחינת היקף הנכות מתאונת הדרכים מונה מומחה מטעם בית המשפט, שבחוות דעתו קבע כי לתובעת נכות אורתופדית משוקללת כתוצאה מהתאונה בשיעור 10% בגין הגבלה בתנועות מפרקי כף הרגל. המומחה ציין כי ניתן לצפות להחמרה קלה עקב שינויים שחיקתיים שיתפתחו במפרק זה בעתיד. ובמידה שיחולו מדובר בכדי אחוזים בודדים נוספים.

לאחר בחינת התביעה והראיות שצורפו מצאה השופטת סיגלית מצא כי יש לקבל את התביעה.

"אני מקבלת את טענת התובעת כי התאונה ותקופת ההתאוששות הארוכה הצריכו עזרה ניכרת מצד בנותיה. עזרה זו מוכרת על ידי הדין כברת פיצוי, גם אם לא הוציאה בגינה התובעת ממון, וגם אם הקרוב המסייע לא נפגע בהכנסתו שלו כתוצאה מהושטת הסיוע" כתבה השופטת והוסיפה כי "המזיק אינו זכאי ליהנות מן העובדה שנפגע נעזר בני משפחתו העושים מלאכתם ללא שכר".

השופטת סקרה את מצבה הרפואי של התובעת מאז התאונה ועד היום ומצאה כי מצד אחד קרסול התובעת החלים ואפשרות הניידות השתפרה והיא חזרה להתנהלות עצמאית. אלא שעל פי חוות דעת המומחה שמינתה, מגמת ההשתפרות אינה ליניארית בהכרח, ועשוי מצבה להחמיר בעתיד בשל שינויים ניווניים. מצד שנים קיימת מגמה של התקדמות גילה של התובעת, ועמה אפשרות לפגיעה בעצמאות וביכולת לטפל בעצמה, ללא קשר לתאונה. לפיכך, בשים לב לשתי מגמות אלה קבעה השופטת כי יש לזקוף שליש מהסיוע לו נזקקת התובעת בניקיון הבית לתאונה.

לבסוף, חוייבה המבטחת לשלם סך הכל פיצויים בגין כאב וסבל, הוצאות עזרת צד ג' ונסיעות בסך כולל של 38,757 שקלים בתוספת הוצאות משפט ושכ"ט עו"ד.
המאמר פורסם על ידי עו״ד יניר הראל

יניר הראל (עו"ד ומגשר) הינו בעל ניסיון משפטי של 20 שנים והיה שותף עד לשנת 2012 באחד ממשרדי עורכי הדין המובילים והגדולים בישראל וייצג במסגרת זו חברות ביטוח, ארגוני ביטוח וחברות ציבוריות ופרטיות בהליכים משפטיים בבתי המשפט ובהליכי חקיקה בכנסת וכך צבר ידע משפטי מעמיק בתחום הביטוח והמשפט המסחרי בישראל.


עו"ד יניר הראל הינו עורך דין מוביל בישראל בייצוג בתחום הביטוח ובעל הצלחות משמעותיות בטיפול בתביעות נגד חברות ביטוח.
עו"ד יניר הראל פרסם בשנת 2018 את הספר "דיני הראיות בתביעות ביטוח ופלת"ד" בהוצאה לאור הוותיקה והמוערכת: "פרלשטיין – גינוסר". הספר הפך במהרה לספר מוביל בתחומו ונרכש ע"י הנהלת בתי המשפט לספריות בתי המשפט וכן ע"י ספריות של אוניברסיטאות ומכללות.


עו"ד יניר הראל הינו חבר בוועדת ביטוח של לשכת עורכי הדין בישראל ופעיל בסוגיות הנוגעות לחקיקה והסדרים בתחום הביטוח.
עו"ד יניר הראל מפרסם באופן קבוע בכלי התקשורת מאמרים וחדשות משפטיות מפסיקת בתי המשפט בישראל.


יניר הראל ושות' בהובלת עו"ד יניר הראל דורגו ע"י Dun's 100 כמשרד עורכי דין מוביל בישראל בתחום הביטוח.


עו"ד יניר הראל מומלץ בעקביות:

"מקצוען אמיתי ומביא תוצאות" "ממליץ בחום על עו״ד יניר הראל. מקצועי ורציני. השיג לי תוצאה מצוינת ומהירה!!!"

מומלצים בחום. לקח תיק בעייתי, והפך לתיק מנצח. עם הרבה סבלנות, תמיכה ומקצועיות.

תותח. תודה רבה לעו"ד הראל על סיוע מול חברות הביטוח,לאחר ש-3 עורכי דין אחרים לא הצליחו.


עו"ד יניר הראל הינו בוגר הקורס היוקרתי של הרווארד לניהול מו"מ (NOP).
עו"ד יניר הראל דובר ארבע שפות: עברית, אנגלית, איטלקית וצרפתית.


קבלו ייעוץ ראשוני ללא התחייבות: 03-7765017


משרד יניר הראל ושות' מייצג תובעים פרטיים, עסקים וחברות בהליכים משפטיים מכוח פוליסות ביטוח ובפרט בתחומי הביטוח הנוגעים לביטוח אובדן כושר עבודה, ביטוח תאונות דרכים, ביטוח אחריות מקצועית, ביטוח חיים, ביטוח חבויות, ביטוח סיעודי, ביטוח מחלות קשות, ביטוח תאונות אישיות, ביטוח בריאות וביטוח רכוש עסקי.


משרד יניר הראל ושות' מייצג אנשי עסקים מובילים, עסקים, עמותות, חברות ציבוריות ופרטיות מובילות בישראל בתחום המשפט המסחרי ומתמחה במתן ייעוץ משפטי שוטף, ייצוג בבתי המשפט, טיפול בתביעות כספיות בהיקפים משמעותיים ובעסקאות מסחריות מורכבות.


יניר הראל ושות' משרד עורכי דין
הניסיון, הידע והמקצועיות שלנו מובילים להצלחות
מובילים בייצוג בתביעות ביטוח, תאונות דרכים, מסחרי נזיקין 


וידאו דיני הראיות בתביעות ביטוח ופלת"ד • מאת עו"ד יניר הראל, 450 עמ' בכריכה קשה
ספרו של עו"ד יניר הראל נרכש ע"י הנהלת בתי המשפט לספריות בתי המשפט בישראלוידאו משרד עורכי דין יניר הראל ושות' – קומה 20 במגדלי אלון 2 תל אביב


קבלו ייעוץ משפטי ראשוני לבירור זכויותיכם:

  רוצים לדבר איתנו?

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

   סגירת חלון
   דלג למרכז העמוד (מקש s) דלג לעמוד יצירת קשר (מקש 7) דלג לעמוד מפת האתר (מקש 8) דלג לעמוד נגישות (מקש 9)