עקבו אחרינו ברשתות החברתיות

כתובתינו

רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20 נווטו אלינו
  • רביעי  ד' סיון התש"פ  27.05.2020
  • רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20
  • לתיאום פגישה: 03-7765017
חותם אמינות
תפריט

פיצוי לרוכב אופנוע בגין נכות צמיתה של 23.5%

yanir@yhc-law.co.il · מאמר
23.02.2017, 06:52 · מדור תאונות דרכים · נקרא 2,440 פעמים

תמונת נושא עבור פיצוי לרוכב אופנוע בגין נכות צמיתה של 23.5%

פיצויים עקב תאונת אופנוע

בפרשת ת"א 22151-10-13 ה.ג. נ' המאגר הישראלי לביטוחי רכב נדונה תביעה בגין תאונת דרכים של אופנוע לתשלום פיצויים עבור נזקי גוף שנגרמו לתובע. לא היו חילוקי דעות בין הצדדים, כי הנתבעת נושאת באחריות לתשלום הפיצויים. התאונה התרחשה כאשר ארעה התנגשות בין האופנוע עליו נסע התובע לבין רכב שחסם את נתיב נסיעת התובע. התובע הועף מעל הרכב שפגע בו ומותנו נחבל בגג הרכב. ממקום התאונה הובהל התובע לבית החולים ואושפז במחלקת טראומה למשך שלושה ימים. בטופס סיכום האשפוז פורט, כי התובע נחבל בבטנו ובצדו הימני, בכתפו בידו הימנית ובסנטרו. בהדמיית סי.טי שנעשתה בבית החולים אובחנה הסננה תת עורית וחוסר סדירות של השרירים בדופן הבטן הימנית התחתונה, מה שמתאים לממצא חבלתי, נמצא שהתובע סובל משבר בפלנגה באצבע 3 ביד ימין, כן אובחן מצב של סחרחורות.

שלחו פרטים לקבלת ייעוץ ראשוני בנוגע לתאונת אופנוע:

מינוי מומחים רפואיים

במהלך האשפוז עבר התובע טיפול פיזיותרפי וירטיגורפיה בהשפעה טובה. בתום האשפוז שוחרר התובע לביתו עם הפניות להמשך טיפול במרפאות סחרחורת-שיקום שיווי משקל, אורתופדיה כף-יד ואורתופדיה כתף. בהמשך עבר התובע שני ניתוחים, וכן גם טופל התובע בשל כאבים בכתף וביד ובשל אירועים של התקפי סחרחורות. לצורך בדיקת מצבו של התובע מונו שלושה מומחים מטעם בית המשפט – מומחה בתחום הכירורגיה, מומחה בתחום אף אוזן גרון ומומחה בתחום האורתופדיה. פרופ' אהוד שטנברג שמונה בתחום הכירורגיה, בדק את התובע שהתלונן על מוגבלות בפעילות יומיומית בהרמת משא ובביצוע מאמץ גופני, בשל הופעת כאב דוקר במותנו הימנית. כן הוסיף התובע שמאז התאונה נאלץ להפסיק לשחק מטקות, הוא אינו יכול לישון על צדו הימני וכן מראה גופו מפריע לו. בחוות דעתו ציין המומחה כי ניתוחים לתיקון בקעים מותניים מטראומה כרוכים בשיעור גבוה של סיבוכים מקומיים.

בהתחשב באמור קבע המומחה כי נכותו של התובע היא נכות צמיתה והיא תוצאה של התאונה והעריך נכות זו בשיעור של 15%, בגין מצבו שלאחר פציעה וניתוחים המלווה בהתרופפות קיר הבטן המצריך שימוש בחגורה אורתופדית. נכות זו כוללת את הנכות מהצלקת והבהיר במסגרת תשובות לשאלות הבהרה, שאין מקום לקבוע נכות נוספת בגין צלקת המכערת, אף שבעיני התובע לא רק התרופפות דופן בטנו פוגעת לו במראה גופו אלא גם הצלקת המכערת.

ד"א מ.ס סדן שמונה בתחום אף אוזן גרון, תיעד כי התובע התלונן בפניו על תחושת סחרחורת סיבובית לפרקי זמן קצרים בתדירות משתנה של פעם בשבוע לבין פעם בשבועיים. בחוות דעתו בחן המומחה את המקרה וקבע כי חבלה מסוג זה יכולה לגרום לסחרחורת אשר באה לידי ביטוי בהתקפים קצרים של תחושה סיבובית בשינוי תנוחה. ההתקפים מופיעים בפרקי זמן משתנים. בהתאם לחוות הדעת, יש קשר כרונולוגי בין מועד התאונה לאבחון המידי באשפוז, קשר המעיד על כך שהסחרחורות אכן מקושרות לתאונה.

המומחה בתחום האורתופדיה, ד"ר וידאל ברצ'ילון, קבע בחוות דעתו, כי לאור תוצאות הבדיקה הקלינית ולאור המסמכים הרפואיים שהוצגו לפניו, המלמדים שהתלונות של התובע חלפו באופן טבעי, לא נותרה נכות צמיתה בגין הפגיעה בכתף. הצדדים לא ביקשו לחקור את המומחים מטעם בית המשפט.

נקבע כי קיימת נכות רפואית צמיתה

בית המשפט קבע כי הנכות הרפואית בגין תאונת האופנוע עומדת איפוא על 15% בתחום הכירורגיה ועל 10% בתחום אף אוזן גרון ובסך הכל נכות רפואית משוקללת צמיתה בשיעור 23.5%. לאחר תקופת אי הכושר מבקש התובע לפסוק לו פיצוי בהתאם לנכותו ופוטנציאל השתכרותו, וסך הכל מעמיד התובע את הפיצוי על תקופת העבר על סך של 275,361₪.

מאז התאונה חלפו 6 שנים ו- 8 חודשים, נקבע כי לתובע יפסקו הפסדי השתכרות על בסיס כפל השכר הממוצע בסך 19,808 ₪ ונכות תפקודית בשיעור של 23.5% ומשכך עותר לפסיקת סכום של 267,332 ₪ בתוספת 32,709 ₪ בגין הפסדי פנסיה.


תאונת דרכים – נכות צמיתה – מומחים רפואיים – תאונת אופנוע
קבלו ייעוץ משפטי ראשוני לבירור זכויותיכם:

דלג למרכז העמוד (מקש s) דלג לעמוד יצירת קשר (מקש 7) דלג לעמוד מפת האתר (מקש 8) דלג לעמוד נגישות (מקש 9)
WhatsApp
פנו אלינו לקבלת ייעוץ מקצועי.
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.