עקבו אחרינו ברשתות החברתיות

כתובתינו

רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20 נווטו אלינו
  • שישי  כ"ו שבט התש"פ  21.02.2020
  • רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20
  • לתיאום פגישה: 03-7765017
חותם אמינות
תפריט

"מגדל" תשלם תגמולי ביטוח סיעודי וריבית מיוחדת


תמונת נושא עבור "מגדל" תשלם תגמולי ביטוח סיעודי וריבית מיוחדת

"מגדל" חזרה בה מסירובה לאור חוות דעתו של מומחה בית משפט והסכימה להכיר במצבו של התובע כסיעודי ותשלם תגמולי ביטוח סיעודי למשך התקופה המקסימלית הקבועה בפוליסה. בית משפט השלום בהרצליה, מפי השופט אמיר ויצנבליט, קבע כי מגדל גם תשלם לתובע ריבית מיוחדת לפי סעיף 28א לחוק חוזה הביטוח, תשמ"א-1981 בשיעור המקסימלי – פי עשרים מהריבית על פי חוק פסיקת ריבית והצמדה – וכן הוצאות משפט והכל בתוספת הפרשי הצמדה וריבית עד ליום התשלום בפועל.


התובע יליד 1934 מבוטח ב"מגדל" משנת 2004 בפוליסת ביטוח סיעודית. על אף חוות דעת מומחה גריאטריה מטעם התובע הקובע כי התובע זקוק לעזרה רבה מאוד עד מלאה, וכן על אף קביעת המוסד לביטוח לאומי כי התובע זכאי לשירותי סיעוד ברמה ו' "כמי שתלוי לחלוטין בזולת בביצוע כל פעולות היום יום בכל שעות היממה או זקוק להשגחה מתמדת" וקביעת קופת החולים כללית במסגרת "אומדן סיעודי", סירבה מגדל להכיר בתובע כסיעודי ודחתה את תביעת הביטוח הסיעודי של התובע מספר פעמים.
מגדל בדקה את התובע שלוש פעמים על ידי מומחה מטעמה ושלחה לאחר מכן מכתבי דחייה מטעמה.
בהמשך מונה מומחה מטעם בית המשפט, שקבע כי "אין ספק שהאיש סובל ממחלה שטיונית בדרגת חומרה קשה ומבחינה זו האישר הינו תשוש נפש אשר זקוק להשגחה ועזרה משך כל שעות היממה, לצמיתות, שכן הוא עלול לסכן את עצמו (…). במבחן התפקוד היומיומי האישר זקוק לעזרת מטפלת צמודה ורצופה שבהיעדרה אינו מסוגל לתפקד". לאחר קבלת חוות דעת מומחה בית המשפט מגדל חזרה בה מסירובה והודיעה כי תכיר בחבותה כלפי התובע.


שלחו פרטים לקבלת ייעוץ ראשוני בנוגע לתביעת ביטוח סיעודי:


תביעות ביטוח סיעודי ראשי: עורך דין תביעת ביטוח סיעודי


התובע טען כי, בנוסף, יש לחייב את המגדל בריבית מיוחדת וזאת בהתאם לסעיף סעיף 28א לחוק חוזה הביטוח, תשמ"א-1981. הסעיף הנ"ל קובע כי על מבטח אשר לא שילם תגמולי ביטוח לא שנויים במחלוקת בחוסר תום לב בית המשפט יטיל תשלום ריבית מיוחדת.
בית המשפט קבע כי נסיבות המקרה דנן מצדיקות הטלת ריבית מיוחדת, וזאת משלושה טעמים בולטים, הראשון מגדל הפרה את הוראות המפקח על הביטוח, לפיה אסור היה למכור את הפוליסה דנן וטענתה המרכזית של מגדל במכתבי הדחייה עמדה בניגוד להנחיית המפקח על הביטוח. השני מגדל יצקה לפוליסה פרשנות שאינה סבירה ובחוסר תום לב. השלישי עולים קשיים ממציאה של מגדל עצמה, חוות הדעת מטעמה מעוררת קשיים ניכרים ומסקנות חורגות באופן בולט ממתחם הסביר עד לכדי חוסר תום לב.
אי לכך, מגדל תשלם לתובע תגמולי ביטוח סיעודי למשך התקופה המקסימלית הקבועה בפוליסה, בנוסף בית המשפט השית על חברת הביטוח לשלם לתובע ריבית מיוחדת בשיעור המקסימלי-פי עשרים מהריבית על פי חוק פסיקת ריבית והצמדה וכן הוצאות משפט והכל בתוספת הפרשי הצמדה וריבית עד ליום התשלום בפועל.

תא"ק 12105-09-17 פלוני נגד מגדלעו"ד יניר הראל מתמחה בייצוג מבוטחים במסגרת תביעות ביטוח ומוביל בטיפול במימוש זכויות מבוטחים בקשר עם תביעות ביטוח סיעודי. עו"ד יניר הראל וצוות המשרד מטפלים במלוא ההליכים המשפטיים הנדרשים לצורך מימוש זכויות מבוטחים בקשר עם ביטוח סיעודי.
עו"ד יניר הראל הינו מחבר הספר "דיני הראיות בתביעות ביטוח ופלת"ד" וכותב מאמרים משפטיים ועדכוני חדשות שבועיים מפסיקת בתי המשפט בישראל. משרד עורכי דין יניר הראל ושות' מוביל בטיפול בתביעות ביטוח ומומלץ ע"י לקוחות לטיפול בהגשת תביעת ביטוח סיעודי. הצטרפו גם אתם לקהל הלקוחות המרוצה של משרדנו. קבלו ייעוץ משפטי ראשוני לבירור זכויותיכם:

דלג למרכז העמוד (מקש s) דלג לעמוד יצירת קשר (מקש 7) דלג לעמוד מפת האתר (מקש 8) דלג לעמוד נגישות (מקש 9)