עקבו אחרינו ברשתות החברתיות

כתובתינו

רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20 נווטו אלינו
 • שלישי  ו' תמוז התשפ"ב  05.07.2022
 • רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20
 • לתיאום פגישה: 03-7765017
 • מעבר לשפה האנגלית RU
 • מעבר לשפה האנגלית EN
 • FIRM PROFILE PDF
אתר באנגלית אתר ברוסית
תפריט

"מגדל" תשלם תגמולי ביטוח סיעודי וריבית מיוחדת

yanir@yhc-law.co.il · מאמר
03.07.2019, 15:25 · מדור תביעות סיעוד · נקרא 1,177 פעמים

תמונת נושא עבור "מגדל" תשלם תגמולי ביטוח סיעודי וריבית מיוחדת

עודכן לאחרונה ב־11:12, 17 באפריל 2020.

"מגדל" חזרה בה מסירובה לאור חוות דעתו של מומחה בית משפט והסכימה להכיר במצבו של התובע כסיעודי ותשלם תגמולי ביטוח סיעודי למשך התקופה המקסימלית הקבועה בפוליסה. בית משפט השלום בהרצליה, מפי השופט אמיר ויצנבליט, קבע כי מגדל גם תשלם לתובע ריבית מיוחדת לפי סעיף 28א לחוק חוזה הביטוח, תשמ"א-1981 בשיעור המקסימלי – פי עשרים מהריבית על פי חוק פסיקת ריבית והצמדה – וכן הוצאות משפט והכל בתוספת הפרשי הצמדה וריבית עד ליום התשלום בפועל.


סקירת חדשות משפטיות מפסיקת בתי המשפט בישראל • YHC-LAW 03.07.2019


התובע יליד 1934 מבוטח ב"מגדל" משנת 2004 בפוליסת ביטוח סיעודית. על אף חוות דעת מומחה גריאטריה מטעם התובע הקובע כי התובע זקוק לעזרה רבה מאוד עד מלאה, וכן על אף קביעת המוסד לביטוח לאומי כי התובע זכאי לשירותי סיעוד ברמה ו' "כמי שתלוי לחלוטין בזולת בביצוע כל פעולות היום יום בכל שעות היממה או זקוק להשגחה מתמדת" וקביעת קופת החולים כללית במסגרת "אומדן סיעודי", סירבה מגדל להכיר בתובע כסיעודי ודחתה את תביעת הביטוח הסיעודי של התובע מספר פעמים.
מגדל בדקה את התובע שלוש פעמים על ידי מומחה מטעמה ושלחה לאחר מכן מכתבי דחייה מטעמה.
בהמשך מונה מומחה מטעם בית המשפט, שקבע כי "אין ספק שהאיש סובל ממחלה שטיונית בדרגת חומרה קשה ומבחינה זו האישר הינו תשוש נפש אשר זקוק להשגחה ועזרה משך כל שעות היממה, לצמיתות, שכן הוא עלול לסכן את עצמו (…). במבחן התפקוד היומיומי האישר זקוק לעזרת מטפלת צמודה ורצופה שבהיעדרה אינו מסוגל לתפקד". לאחר קבלת חוות דעת מומחה בית המשפט מגדל חזרה בה מסירובה והודיעה כי תכיר בחבותה כלפי התובע.


שלחו פרטים לקבלת ייעוץ מקצועי בנוגע לתביעת ביטוח סיעודי:


  תביעות ביטוח סיעודי ראשי: עורך דין תביעת ביטוח סיעודי


  התובע טען כי, בנוסף, יש לחייב את המגדל בריבית מיוחדת וזאת בהתאם לסעיף סעיף 28א לחוק חוזה הביטוח, תשמ"א-1981. הסעיף הנ"ל קובע כי על מבטח אשר לא שילם תגמולי ביטוח לא שנויים במחלוקת בחוסר תום לב בית המשפט יטיל תשלום ריבית מיוחדת.
  בית המשפט קבע כי נסיבות המקרה דנן מצדיקות הטלת ריבית מיוחדת, וזאת משלושה טעמים בולטים, הראשון מגדל הפרה את הוראות המפקח על הביטוח, לפיה אסור היה למכור את הפוליסה דנן וטענתה המרכזית של מגדל במכתבי הדחייה עמדה בניגוד להנחיית המפקח על הביטוח. השני מגדל יצקה לפוליסה פרשנות שאינה סבירה ובחוסר תום לב. השלישי עולים קשיים ממציאה של מגדל עצמה, חוות הדעת מטעמה מעוררת קשיים ניכרים ומסקנות חורגות באופן בולט ממתחם הסביר עד לכדי חוסר תום לב.
  אי לכך, מגדל תשלם לתובע תגמולי ביטוח סיעודי למשך התקופה המקסימלית הקבועה בפוליסה, בנוסף בית המשפט השית על חברת הביטוח לשלם לתובע ריבית מיוחדת בשיעור המקסימלי-פי עשרים מהריבית על פי חוק פסיקת ריבית והצמדה וכן הוצאות משפט והכל בתוספת הפרשי הצמדה וריבית עד ליום התשלום בפועל.

  תא"ק 12105-09-17 פלוני נגד מגדל  עו"ד יניר הראל כותב מאמרים משפטיים ועדכוני חדשות שבועיים מפסיקת בתי המשפט בישראל.


  עו"ד יניר הראל הינו מחבר הספר המוביל "דיני הראיות בתביעות ביטוח ופלת"ד".


  עו"ד יניר הראל מתמחה בייצוג מבוטחים במסגרת תביעות ביטוח ומוביל בטיפול במימוש זכויות מבוטחים במסגרת תביעות ביטוח סיעודי


  משרד יניר הראל ושות' הינו בעל הצלחות מוכחות וניסיון רב בטיפול בתביעות ביטוח סיעודי.   קבלו ייעוץ משפטי ראשוני לבירור זכויותיכם:

   רוצים לדבר איתנו?

   השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

    סגירת חלון
    דלג למרכז העמוד (מקש s) דלג לעמוד יצירת קשר (מקש 7) דלג לעמוד מפת האתר (מקש 8) דלג לעמוד נגישות (מקש 9)