עקבו אחרינו ברשתות החברתיות

כתובתינו

רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20 נווטו אלינו
  • רביעי  ד' סיון התש"פ  27.05.2020
  • רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20
  • לתיאום פגישה: 03-7765017
חותם אמינות
תפריט

בעקבות תאונה: מנורה תשלם כ-190 אלף ש"ח בגין אובדן כושר עבודה

yanir@yhc-law.co.il · מאמר
31.10.2017, 08:15 · מדור אובדן כושר עבודה · נקרא 1,497 פעמים

תמונת נושא עבור בעקבות תאונה: מנורה תשלם כ-190 אלף ש"ח בגין אובדן כושר עבודה

תביעה בגין אובדן כושר עבודה

בתביעה שהגיש לבית משפט השלום בירושלים עתר התובע לחייב את חברת הביטוח מנורה בתשלום תגמולי ביטוח חודשיים בגין אובדן כושר עבודה לאחר שעבר תאונת דרכים וכן פיצוי חלקי על פי גובה נכותו.

התובע בוטח ב-2005 אצל חברת הביטוח "מנורה מבטחים" בפוליסה הכוללת, בין היתר, ביטוח בגין אובדן כושר עבודה. כאשר בטופס ההצעה צויין כי הוא במקצועו "נהג גרר" ועיסוקו בפועל הוא "נהג גרר ומנהל".

כשנתיים לאחר מכן, נפגע התובע בתאונת דרכים, כאשר רכב אחר פגע ברכבו מאחור. לאחר התאונה התלונן על כאבי גב תחתון וצוואר. הוא טען כי כתוצאה מהתאונה לא עבד כלל במשך למעלה משנה ולאחר מכן שב לעבוד באותו מקום עבודה, אם כי לטענתו לא כנהג גרר, אלא כפקיד.

לפיכך שילמה המבטחת לתובע פיצוי חודשי בגין אובדן כושר עבודה במשך חצי שנה על סך 4,691 שקלים חודשיים. לאחר תקופה זו נבדק התובע על ידי מומחה מטעם המבטחת שקבע כי בעקבות פגיעתו וכאבי הגב מהם סובל, הוא אינו יכול לעסוק בעיסוקו כנהג גרר. עם זאת, נקבע, כי הוא מסוגל לנהל ולפקח על עבודות, שהן חלק מעיסוקו.

התובע ערער על קביעה זו, אך הנתבעת דחתה את תביעתו והודיעה לתובע כי החל מאוגוסט 2008 לא ישולם לו פיצוי חודשי וחלה עליו חובת תשלום הפרמיה במלואה. בתגובה לכך, הגיש המבוטח באוקטובר 2010 תביעת אובדן כושר עבודה לבית משפט השלום בירושלים בה ביקש לחייב את הנתבעת להמשיך לשלם לו תגמולים בגין אובדן הכושר לעבוד במקצוע, מאחר שלטענתו בעקבות התאונה איבד את כושרו לעסוק כנהג גרר.

על רקע המחלוקת בעניין הנכות הרפואית, מינה בית המשפט מומחה רפואי מטעמו שמצא הגבלת תנועה קלה בצוואר ובעמוד שדרה, בעקבות התאונה ועל רקע שינויים ניווניים שהתפתחו בעברו. לאור הממצאים העריך את נכותו של התובע כתוצאה מהתאונה ב 9.75%.


שלחו פרטים לקבלת ייעוץ ראשוני בנוגע לאובדן כושר עבודה:

משרד ראשי: רח' ז'בוטינסקי 2 רמת גן  סניף חיפה: רח' סוקולוב 18 חיפה.


השופטת עינת אבמן-מולר בחנה את עדותו של המומחה שמונה ולא מצאה מקום לפקפק בממצאיו לעניין שיעור הנכות הרפואית כמו כן על יסודה קבעה כי התובע אומנם איבד את כושרו לעבוד כנהג גרר אך לא איבד את כושרו לעבוד בעבודות ניהול.

נקבע כי התובע לא יכול לעבוד כנהג גרר

בהקשר זה הסבירה כי טענותיו של התובע ביחס לעיסוקו לפני התאונה ולאחריה, למרות חשיבותן לדיון, לקו בחסר. לדבריה, התובע לא הביא פרטים כלשהם בנוגע לעבודתו לאחר התאונה וכיום ואף לא הביא ראיות בנוגע לאופי עיסוקו הקודם כנהג גרר. "התובע שב וטען כי לפני התאונה עסק כנהג גרר בלבד, וזאת בניגוד גמור להצהרתו שלו בהצעת הביטוח, שם רשם כי עיסוקו בפועל הוא 'נהג גרר ומנהל'" כתבה.

בנסיבות אלו קבעה כי משבחר התובע שלא להביא פרטים בנוגע למהות עיסוקו הנוכחי, ההנחה היא כי הוא שב לעסוק בעבודות הניהול אותן ביצע גם קודם לתאונה.

לפיכך הוחלט כי בהתאם להוראות הפוליסה, התובע בוטח עבור העבודה כנהג גרר למשך שנתיים ועל הנתבעת לשלם לתובע סך של  6,750 שקלים למשך 18 חודשים נוספים, כך שבסה"כ יושלם הפיצוי למשך שנתיים ובסה"כ 121,500 ש"ח. בנוסף, על הנתבעת להשיב לתובע את סכומי הפרמיה ששולמו על ידו בתקופה האמורה.

כמו כן, השופטת מצאה כי סכום הביטוח המלא בפוליסה למקרה של נכות מתאונה עומד על סך 693,348 ש"ח. משנקבעה נכותו הרפואית המשוקללת של התובע כתוצאה מהתאונה בגובה 9.75%, על הנתבעת לשלם לתובע סך של 67,601 ש"ח. לפיכך הנתבעת תשלם לתובע 189,101 ש"ח בתוספת  שכ"ט עו"ד בסך 25,000 ש"ח וכן הוצאות משפט.

תא (י-ם) 41882-10-10 ר.ח. נ' מנורה מבטחים ביטוח בע"מ


עו"ד יניר הראל מתמחה בייצוג מבוטחים במסגרת תביעות ביטוח ומוביל בטיפול במימוש זכויות מבוטחים בקשר עם תביעות אובדן כושר עבודה. עו"ד יניר הראל וצוות המשרד מטפלים במלוא ההליכים המשפטיים הנדרשים לצורך מימוש זכויות מבוטחים המצויים באובדן כושר עבודה.
עו"ד יניר הראל הינו מחבר הספר "דיני הראיות בתביעות ביטוח ופלת"ד" וכותב מאמרים משפטיים ועדכוני חדשות שבועיים מפסיקת בתי המשפט בישראל. משרד עורכי דין יניר הראל ושות' מוביל בטיפול בתביעות ביטוח ומומלץ ע"י לקוחות לטיפול בהגשת תביעת אובדן כושר עבודה. הצטרפו גם אתם לקהל הלקוחות המרוצה של משרדנו. קבלו ייעוץ משפטי ראשוני לבירור זכויותיכם:

דלג למרכז העמוד (מקש s) דלג לעמוד יצירת קשר (מקש 7) דלג לעמוד מפת האתר (מקש 8) דלג לעמוד נגישות (מקש 9)
WhatsApp
פנו אלינו לקבלת ייעוץ מקצועי.
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.