עקבו אחרינו ברשתות החברתיות

כתובתינו

רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20 נווטו אלינו
  • שבת  י"ב תמוז התש"פ  04.07.2020
  • רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20
  • לתיאום פגישה: 03-7765017
חותם אמינות
תפריט

רשלנות רפואית בלידה

yanir@yhc-law.co.il · מאמר
06.10.2016, 07:17 · מדור רשלנות רפואית · נקרא 2,425 פעמים

תמונת נושא עבור רשלנות רפואית בלידה

בפרשת ל. (קטין) ואח' נ' שירותי בריאות כללית  ואח' נדרש בית המשפט לבחון מספר שאלות בקשר לנושא הולדה בעוולה**: ראשית, האם יש לייחס לנתבעים רשלנות בביצוע מעקב ההריון. שנית, האם התרשל בית החולים בהליך הלידה ובביצוע הניתוח הקיסרי לתובעת ועיתויו. שלישית, האם קיים קשר סיבתי בין הרשלנות הנטענת לנזקי התובע ובכלל זה האם ביצוע בדיקות מורחבות היה בו בכדי לגלות מום בגינו הייתה הועדה להפסקת הריון מורה על הפסקתו.

התובע ילד בן 14. נולד בהריונה השני של אמו, הריון תאומים מהפרייה חוץ גופית. במהלך ההריון האם ביצעה סידרה של בדיקות הריון כמקובל בהריון. האם התאשפזה מספר פעמיים בבית החולים בשל דימום מהנרתיק. בסופו של דבר בשבוע 37 האם נותחה בניתוח קיסרי עקב ירידות דופק שנצפו בעוברים שנשאה ברחמה.


לקבלת ייעוץ ראשוני בנוגע לרשלנות רפואית בלידה - שלחו פרטים:


לאחר הלידה צבעו של התובע היה אפור במשך כשלושה שבועות ואז הוזמן ביצוע אקו לב מהדסה עין כרם במסגרתו נמצא כי שני הילודים סובלים ממומים בלב. בנוסף, כעבור זמן, אובחן התובע כלוקה באיחור התפתחותי, הפרעות התנהגות, הפרעות שינה והאטה בגדילה .

התובע והוריו הגישו תביעה כנגד קופת החולים אשר ביצעה את מעקב הריון וכנגד בית החולים.

בית המשפט דחה את התביעה ופסק כי לא הייתה סיבה להפנות את אמו של התובע לבדיקת אקו לב במהלך הריונה וכי שיקולי הרופאים שלא להפנותה לבדיקה זו או לבדיקות נוספות כגון סקירת מערכות מורחבת היו סבירים נכונים וראויים בנסיבות ההיריון הנדון.

בנוסף ציין בית המשפט כי גם אם נדרש היה בנסיבות העניין להפנות את התובעת לבדיקת אקו לב או בדיקות מורחבות ומעמיקות אחרות, לא הוכח הקשר הסיבתי הנדרש. התובעים לא הוכיחו כי במסגרת הבדיקות ניתן היה לגלות את מומו של התובע וגם כי אם היה ניתן לגלותו בבדיקות אלו, לא הוכח כי הועדה להפסקת הריון הייתה מאשרת את הפסקתו בנסיבות העניין.

בקשר לשלב הלידה בבית החולים קבע בית המשפט כי לא הייתה סיבה להעדיף לידה קיסרית על זירוז לידה נרתיקית ונראה כי רופאי בית החולים פעלו באופן סביר בהחלטתם לזרז הלידה הנרתיקית ולעכבה עד שיתפנה מקום בפגיה, בהעדר דחיפות מיוחדת בזירוז.

בית המשפט קבע כי רופאי בית החולים התרשלו עת הושהה הניתוח הקיסרי, מאחר שבמועד אירוע די היה בתרשים המוניטור על מנת להעלות חשש כי מי מהעוברים עלול להיקלע למצוקה וכי יש לפעול לחילוצם בדחיפות. עם זאת, נקבע כי לא התקיים קשר סיבתי בין אירועי הלידה לנזקי התובע – האירוע אשר הביא לנזקיו, לא נגרם כתוצאה מעיכוב ההליך הניתוחי.

ת"א 34771-07-12 ל. (קטין) ואח' נ' שירותי בריאות כללית  ואח'

**תובענה בגין הולדה בעוולה היא תובענה לרשלנות רפואית  בגין כך שלא בוצעה הפלה לעובר שנולד עם מומים. תובענת ההולדה בעוולה מתלוית לרוב לתביעת היילוד עצמו על חיים בעוולה.

עורך דין יניר הראל מתמחה בנזיקין ודיני ביטוח ומטפל בתביעות נגד גורמי נזק וחברות ביטוח. עו"ד יניר הראל וצוות המשרד מטפלים במלוא ההליכים הנדרשים לצורך מימוש זכויות נפגעים ומבוטחים לקבלת פיצויים בגין נזקי גוף ורכוש. משרד עורכי דין יניר הראל ושות' מתמחה במימוש זכויות מבוטחים ונפגעי תאונות. עו"ד יניר הראל כותב מאמרים משפטיים ועדכוני חדשות שבועיים מפסיקת בתי המשפט בישראל.


רשלנות רפואית – הולדה בעוולה – אקו לב – זירוז לידה – חיים בעוולהקבלו ייעוץ משפטי ראשוני לבירור זכויותיכם:

דלג למרכז העמוד (מקש s) דלג לעמוד יצירת קשר (מקש 7) דלג לעמוד מפת האתר (מקש 8) דלג לעמוד נגישות (מקש 9)
WhatsApp
פנו אלינו לקבלת ייעוץ מקצועי.
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.