עקבו אחרינו ברשתות החברתיות

כתובתינו

רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20 נווטו אלינו
  • רביעי  ד' סיון התש"פ  27.05.2020
  • רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20
  • לתיאום פגישה: 03-7765017
חותם אמינות
תפריט

השארת חפץ במהלך ניתוח בגוף החולה

yanir@yhc-law.co.il · מאמר
23.08.2016, 07:28 · מדור רשלנות רפואית · נקרא 1,071 פעמים

תמונת נושא עבור השארת חפץ במהלך ניתוח בגוף החולה

רשלנות רפואית בניתוח

בפרשת נ. נ' משרד הבריאות בית המשפט בחן האם גוף זר שנשאר במהלך ניתוח בגוף החולה מהווה רשלנות רפואית המזכה את החולה בפיצויים.

התובעת עברה מספר ניתוחים בבית החולים זיו כאשר בניתוח האחרון הוציאו מבטנה מחט שנשארה בבטנה מניתוחים קודמים שעברה. התובעת לא ידעה להצביע בוודאות מתי וכיצד נכנסה המחט לגופה. בית המשפט קבע כי נגרם נזק ראייתי לתובעת משעה שהנתבעת לא הציגה את דו"ח ספירת המכשירים אשר אמור לכלול התייחסות ברורה גם לסוגי המחטים בהן נעשה שימוש במהלך הניתוח.

בית המשפט הגיע למסקנה כי הנסיבות אשר הוכחו מובילות למסקנה אחת והיא כי המחט נותרה בגוף התובעת במהלך הניתוח השני. במקרה זה, לא נמצא כי הוכחה אפשרות אחרת, אפילו על דרך הספק.


לקבלת ייעוץ ראשוני בנוגע לרשלנות רפואית בניתוח - שלחו פרטים:


המחט נותרה בגוף החולה

בית המשפט העביר את נטל הראיה בהתאם לסעיף 41 לפקודת הנזיקין אל הנתבעת וקבע כי הנתבעת לא עמדה בנטל להוכיח כי לא היא זו שאחראית להותרת המחט בבטן התובעת וכי זוהי האפשרות המסתברת היחידה העולה מן הראיות שהוצגו.

אולי יעניין אתכם גם: עו"ד לענייני רשלנות רפואית תביעות ביטוח

בנסיבות המקרה, הוכח, ברמת ההוכחה הנדרשת בהליך אזרחי, כי המחט נותרה בבטן התובעת במהלך הניתוח שערכה לה הנתבעת. בית המשפט קבע כי השארת מחט בבטן התובעת אינה מתיישבת עם נורמת התנהגות מקובלת. בית המשפט הוסיף וקבע כי השארת חפץ בגוף החולה בעת ניתוח הוא מן המקרים המובהקים המוכרים כרשלנות רפואית.

ת"א 3352-03-08 נ. נ' משרד הבריאות

עורך דין יניר הראל מתמחה בנזיקין ודיני ביטוח ומטפל בתביעות נגד גורמי נזק וחברות ביטוח. עו"ד יניר הראל וצוות המשרד מטפלים במלוא ההליכים הנדרשים לצורך מימוש זכויות נפגעים ומבוטחים לקבלת פיצויים בגין נזקי גוף ורכוש. משרד עורכי דין יניר הראל ושות' מתמחה במימוש זכויות מבוטחים ונפגעי תאונות. עו"ד יניר הראל כותב מאמרים משפטיים ועדכוני חדשות שבועיים מפסיקת בתי המשפט בישראל.


רשלנות רפואית – השארת  מחט בגוף החולה – נטל ההוכחהקבלו ייעוץ משפטי ראשוני לבירור זכויותיכם:

דלג למרכז העמוד (מקש s) דלג לעמוד יצירת קשר (מקש 7) דלג לעמוד מפת האתר (מקש 8) דלג לעמוד נגישות (מקש 9)
WhatsApp
פנו אלינו לקבלת ייעוץ מקצועי.
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.