עקבו אחרינו ברשתות החברתיות

כתובתינו

רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20 נווטו אלינו
  • רביעי  ד' סיון התש"פ  27.05.2020
  • רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20
  • לתיאום פגישה: 03-7765017
חותם אמינות
תפריט

מרמה מטעם מבוטח בתביעת אובדן כושר עבודה

yanir@yhc-law.co.il · מאמר
23.01.2017, 12:10 · מדור אובדן כושר עבודה · נקרא 1,167 פעמים

תמונת נושא עבור מרמה מטעם מבוטח בתביעת אובדן כושר עבודה

כוונת מרמה

בפרשת תא (הרצ') 35453-06-15 אלמונית נ' מגדל חברה לביטוח בע"מ התובעת הגישה כנגד חברת הביטוח מגדל תביעה לתשלום תגמולי ביטוח בגין אובדן כושר עבודה בסך הקרוב ל- 700 אלף ₪. התביעה התבססה על טענה לקיומה של תסמונת "ואזו וגאלי" (syncope vaso vagal syndrome) הגורמת להתעלפויות אשר ממנה סובלת התובעת.

המחלוקת בין הצדדים נגעה לשני עניינים עיקרים: א. איזה פוליסה חלה על התובעת ב. האם התסמונת אשר ממנה סובלת התובעת גורמת לה לאובדן כושר העבודה, באופן חלקי או מלא.

בית המשפט דחה את התביעה וקבע כי בנסיבותיו של עניין זה, הוכחה כוונת המרמה מצד התובעת,  כך שנטל הבאת הראיות עבר אל התובעת ועליה להוכיח כי העלמת העובדות מצידה לא נבעה מתוך כוונת מרמה. התובעת לא הרימה נטל זה.


שלח פרטים לקבלת ייעוץ ראשוני בנוגע לתביעת אובדן כושר עבודה:


המבחן לקביעת אובדן כושר עבודה

הוכח כי התובעת לא רצתה להמשיך בתפקידה וכי הסיבה שהפסיקה לבצעו הייתה כי היא לא הייתה מרוצה ממנו והתפקיד כלל לא היה "פיזי" כפי שניסתה לתאר התובעת בתביעתה.  בנסיבות המקרה הוכח, כי התובעת לא איבדה את כושר עבודתה בהתאם לאופי עיסוקה בחברת אינטל, לא באופן חלקי ולא באופן מלא והיא יכולה להמשיך לעבוד באופן מלא. כאשר מבקשים לבחון האם מבוטח איבד את כושר עבודתו לצורך בחינת זכאותו לתגמולים על פי הפוליסה, המבחן אינו תאורטי בלבד, ומקום בו מוכח כי המבוטח ממשיך לעבוד על אף שמומחים רפואיים קבעו כי המבוטח איבד את כושר עבודתו, הרי שלא ניתן לומר כי הוא איבד את כושר עבודתו.

תא (הרצ') 35453-06-15 אלמונית נ' מגדל חברה לביטוח בע"מ


עו"ד יניר הראל מתמחה בייצוג מבוטחים במסגרת תביעות ביטוח ומוביל בטיפול במימוש זכויות מבוטחים בקשר עם תביעות אובדן כושר עבודה. עו"ד יניר הראל וצוות המשרד מטפלים במלוא ההליכים המשפטיים הנדרשים לצורך מימוש זכויות מבוטחים המצויים באובדן כושר עבודה.
עו"ד יניר הראל הינו מחבר הספר "דיני הראיות בתביעות ביטוח ופלת"ד" וכותב מאמרים משפטיים ועדכוני חדשות שבועיים מפסיקת בתי המשפט בישראל. משרד עורכי דין יניר הראל ושות' מוביל בטיפול בתביעות ביטוח ומומלץ ע"י לקוחות לטיפול בהגשת תביעת אובדן כושר עבודה. הצטרפו גם אתם לקהל הלקוחות המרוצה של משרדנו. 
קבלו ייעוץ משפטי ראשוני לבירור זכויותיכם:

דלג למרכז העמוד (מקש s) דלג לעמוד יצירת קשר (מקש 7) דלג לעמוד מפת האתר (מקש 8) דלג לעמוד נגישות (מקש 9)
WhatsApp
פנו אלינו לקבלת ייעוץ מקצועי.
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.