עקבו אחרינו ברשתות החברתיות

כתובתינו

רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20 נווטו אלינו
  • רביעי  ד' סיון התש"פ  27.05.2020
  • רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20
  • לתיאום פגישה: 03-7765017
חותם אמינות
תפריט

התיישנות תביעת רשלנות רפואית

yanir@yhc-law.co.il · מאמר
23.08.2016, 07:39 · מדור רשלנות רפואית · נקרא 953 פעמים

תמונת נושא עבור התיישנות תביעת רשלנות רפואית

נזק עקב התיישנות

בפרשת לוי נ' גבעון ואח' נדרש בית המשפט לקבוע האם התרשל עו"ד כאשר לא הגיש תביעתו של לקוח מסוים, בתביעה של רשלנות רפואית, במועד וככל שהתרשל האם על עו"ד לפצות את הלקוח בנזק שנגרם לו ככל שהתביעה הייתה מוגשת בזמן.

הלקוח פנה אל עו"ד במועד קרוב מאוד לחלוף תקופת התיישנות בגין התביעה וביקש להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית הנוגעת (1) לכך שלא גילו גידול שהוסר מראשו במועד (2) להתרשלות בביצוע הניתוח האמור, שכן הגידול לא הוסר בשלמותו ומחמת כך, כנטען, נגרם גידול חוזר (3) לטענה בדבר איחור בגילוי הגידול החוזר.
עורך הדין הגיש את התביעה לאחר שחלפה תקופת ההתיישנות ובסופו של דבר התביעה נדחתה מחמת התיישנות למרות שברור היה כי הייתה רשלנות רפואית. בית המשפט קבע כי במסגרת חובת האמון המיוחדת שחב עורך הדין ללקוחו, עליו ליצור עמו קשר מדי פעם ופעם כדי לעדכן, להתעדכן ו'להזכיר' ללקוח כיצד מתנהל הטיפול בתיק, בפרט לקראת תום תקופת ההתיישנות.


שלחו פרטים לקבלת ייעוץ ראשוני בנוגע לתביעת רשלנות רפואית:


פיצוי עקב התיישנות תביעה

בענייננו, עורך הדין לא העמיד את הלקוח על סכנת ההתיישנות ולא פעל באופן אחר להתמודדות עם עניין זה בזמנו, ובכך הפר את חובת הזהירות כלפי לקוחו, אשר נועץ עמו בנושא מקצועי. כשאדם פונה אדם לעו"ד לבירור טענת רשלנות רפואית במועד כה מאוחר על עורך הדין לנקוט בצעדים נמרצים לטיפול דחוף בעניין. אם לא כך ייעשה, הרי שבסופו של דבר, וככל שהמענה לטענת ההתיישנות לא יועיל והתביעה תידחה, יישא עוה"ד באחריות על הסיכון בו הכניס את הלקוח, סיכון שהתממש.


אולי יעניין אתכם גם: עורך דין לענייני רשלנות רפואית


הוכחת הקשר הסיבתי

בנסיבות של מקרה זה, הוכח הקשר הסיבתי בין ההתרשלות במועדי הטיפול המשפטי לבין דחיית טענת האיחור בגילוי האיחור בהגשת התביעה וההתיישנות הנגזרת מכך. עורך הדין לא נהג כפי שהיה עליו לנהוג כעורך דין סביר לאחר פנייתו של הלקוח אליו והטיפול בלקוח בנסיבות אלו חייב טיפול דחוף, מזורז ומידי. בכך הפר עורך הדין את חובת הזהירות שלו כעורך דין כלפי הלקוח. בית המשפט קיבל את התביעה וחייב את עורך הדין בנזקים שנגרמו עקב הגשת התביעה באיחור.

ת"א 23550-07-11 לוי נ' גבעון ואח'

עורך דין יניר הראל מתמחה בנזיקין ודיני ביטוח ומטפל בתביעות נגד גורמי נזק וחברות ביטוח. עו"ד יניר הראל וצוות המשרד מטפלים במלוא ההליכים הנדרשים לצורך מימוש זכויות נפגעים ומבוטחים לקבלת פיצויים בגין נזקי גוף ורכוש. משרד עורכי דין יניר הראל ושות' מתמחה במימוש זכויות מבוטחים ונפגעי תאונות. עו"ד יניר הראל כותב מאמרים משפטיים ועדכוני חדשות שבועיים מפסיקת בתי המשפט בישראל.


רשלנות רפואית – שיהוי בהגשת התביעה – התיישנותקבלו ייעוץ משפטי ראשוני לבירור זכויותיכם:

דלג למרכז העמוד (מקש s) דלג לעמוד יצירת קשר (מקש 7) דלג לעמוד מפת האתר (מקש 8) דלג לעמוד נגישות (מקש 9)
WhatsApp
פנו אלינו לקבלת ייעוץ מקצועי.
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.