עקבו אחרינו ברשתות החברתיות

כתובתינו

רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20 נווטו אלינו
 • חמישי  י"ז תשרי התשפ"ב  23.09.2021
 • רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20
 • לתיאום פגישה: 03-7765017
 • מעבר לשפה האנגלית RU
 • מעבר לשפה האנגלית EN
 • FIRM PROFILE PDF
אתר באנגלית אתר ברוסית
תפריט

איך הביטוח הלאומי קובע אחוזי נכות?

yanir@yhc-law.co.il · מאמר
20.03.2017, 17:47 · מדור ביטוח לאומי · נקרא 1,616 פעמים

תמונת נושא עבור איך הביטוח הלאומי קובע אחוזי נכות?

קביעת אחוזי נכות

אם נגרמו לכם נזקי גוף שגרמו לפגיעה קבועה בגופכם, ואתם מעוניינים לממש את זכויותיכם בביטוח לאומי, אתם וודאי שואלים את עצמכם איזה פיצוי מגיע לכם וכיצד הוא מחושב. קבלו מידע שחשוב לדעת על האופן שבו ביטוח הלאומי קובע את אחוזי הנכות שלכם, וכתוצאה מכך גם את משלם את הקצבה החודשית שלכם.

לוגו המשרדהתייעצות עם עו"ד יכולה לחשוף אפשרויות משפטיות נוספות להגדלת אחוזי הנכות

כך מחשבים את אחוזי הנכות שלכם

שיעור אחוזי הנכות שייקבעו לכם הוא מהקריטריונים המרכזיים שיכתיבו את גובה קצבת הנכות החודשית שלכם. את שיעור הנכות קובע ביטוח לאומי באמצעות וועדה מיוחדת הפועלת מטעמו, בה חברים רופאים מומחים מתחומי רפואה שונים. וועדה זו מגדירה את אחוזי הנכות בהתבסס על פי מספר קריטריונים רפואיים המוגדרים ב"ספר הקריטריונים" של תקנות הביטוח הלאומי. ספר הקריטריונים בנוי לפי סעיפים של ליקויים רפואיים שונים, כך שלצד כל סעיף מופיע אחוז הנכות המתאים לו.


לקבלת ייעוץ ראשוני בנוגע לתביעה נגד הביטוח הלאומי - שלחו פרטים:


  חשוב לציין, שבנוסף לספר הקריטריונים מסתייעת הוועדה גם ברשומות הרפואיות של התובע שנפגע, ובודקת את הטיפולים הרפואיים שהוא קיבל, את הבדיקות הקליניות שבוצעו לו ואת כלל התיק הרפואי שלו המתעד את הטיפולים להם נזקק. תפקידה של הוועדה הרפואית הוא להתרשם מהבעיה הרפואית של התובע, לאתר אותה בספר הקריטריונים ולמצוא את אחוז הנכות המותאם לה. כך למשל, שיעורי הנכות על רגל שנקטעה בפרק הירך הם 80 אחוזים, על ליקוי מסוים גב שיעורי הנכות עומדים על 20 אחוזים וכן הלאה, הכל בהתאם, כאמור, לסעיפים השונים בספר הקריטריונים.

  חישוב משוקלל כאשר לתובע ישנן מספר בעיות רפואיות

  יש לציין, כי ישנם תובעים הפונים לביטוח לאומי עם מגוון של נזקים או מחלות, ובמקרה כזה, עבור כל ליקוי יוגדר אחוז הנכות המתאים לו, והנכות הכוללת תחושב: "בהתאם לגבוה מבין האחוזים שנקבעו לו בהתאם לתקנה 2 (להלן – האחוז הראשון), בתוספת אחוזים כמפורט להלן:
  (1) האחוז השני שנקבע לו כפול ביתרת האחוזים המתקבלת לאחר הפחתת האחוז הראשון מ-100%; 
  (2) האחוז השלישי שנקבע לו כפול ביתרת האחוזים המתקבלת לאחר הפחתת האחוז הראשון והתוספת שחושבה לפי פסקה (1) מ-100%, וכן הלאה.
  (ב) נקבע אחוז נכות רפואית מצטברת המבוטא בשבר אחרי השלם – יעוגל השבר לשלם כלפי מעלה."

  סעיף זה בתקנות הביטוח הלאומי הוא חשוב, שכן תובעים רבים מבצעים חישוב אריתמטי פשוט של האחוזים שנקבעו להם לכל ליקוי רפואי, ובטוחים שהפיצוי אשר מגיע להם גבוה פי כמה וכמה מזה שביטוח הלאומי סבור שמגיע להם. למען נוחיותכם, תוכלו להיעזר במחשבונים המקוונים של המוסד לביטוח לאומי כדי לחשב את הנכות הרפואית המשוקללת שלכם, כך שתוכלו להעריך מראש, פחות או יותר, מהו גובה הפיצוי שאתם עתידים לקבל כשתביעתכם תתקבל.


  קביעת אחוזי נכות – חישוב משוקלל – ביטוח לאומי
  קבלו ייעוץ משפטי ראשוני לבירור זכויותיכם:

   רוצים לדבר איתנו?

   השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

    סגירת חלון
    דלג למרכז העמוד (מקש s) דלג לעמוד יצירת קשר (מקש 7) דלג לעמוד מפת האתר (מקש 8) דלג לעמוד נגישות (מקש 9)