• שני  ב' כסלו התשע"ח  20.11.2017
  • רחוב ז׳בוטינסקי 2 רמת גן 5250501 מגדל אטריום קומה 35
  • לתיאום פגישה: 03-776-5017

איך מגדילים את הסיכוי לאישור תביעת ביטוח

yanir@yhc-law.co.il
28.09.2016, 15:58 · מדריכים משפטיים · נקרא 831 פעמים

תמונת נושא עבור איך מגדילים את הסיכוי לאישור תביעת ביטוח

7 טיפים חשובים שיאפשרו לכם להגדיל את הסיכוי לאישור התביעה שלכם

צריכים להגיש תביעה לחברת הביטוח כדי לקבל פיצוי? כדאי לקרוא איך עושים את זה נכון:

קיימות אפשרויות משפטיות שונות המאפשרות להגדיל את סיכויי ההצלחה בתביעת ביטוח

טיפ ראשון – סדר וארגון

תביעה צריכה קודם כל להיות מוגשת בצורה מסודרת ומאורגנת, תוך שהיא נתמכת במסמכים ופרטים נדרשים. כנסו לרגע לנעליו של מי שמקבל את התביעה שלכם ונסו לחשוב אם הייתם מקדמים את הטיפול בתביעה שחסרים בה פרטים חשובים, שהטפסים בה ממולאים בצורה לא נכונה או שלא מצורפים אליה מלוא המסמכים הדרושים. חברות הביטוח מפרסמות הנחיות והוראות ברורות איך להגיש תביעות, והן לא מקדמות את הטיפול במבוטחים שלא עוקבים אחר ההנחיות הללו. הקדישו תשומת לב לפרוצדורה – קראו קודם כל את ההוראות, פעם ואף פעמיים, ואל תנסו לקצר תהליכים, כי כל ניסיון לקצר תהליכים יגרום לעיכוב בטיפול בתביעת הביטוח שלכם.

טיפ שני – בקשו אישורי הגשה והעתקי מסמכים

ברגע שהתחלתם הליך של הגשת תביעת ביטוח אתם כבר בשדה המשפט. המשמעות היא שכל דבר כבר חייב להיות מתועד באופן פורמאלי. אם הגשתם משהו לחברת הביטוח בקשו אישור על ההגשה ושמרו עליו היטב. האישור הזה הוא ההוכחה שלכם שהגשתם ובלי האישור הזה לא תוכלו בעתיד להוכיח את מסירת המסמך. גם בנוגע למסמכים עליהם תתבקשו לחתום, אל תחששו לבקש העתקים מכל מסמך כזה וחשוב מאוד שכל המסמכים יהיו מרוכזים אצלכם.


יעוץ ראשוני לבירור זכויות

התחלה נכונה של הליך התביעה מחייבת קבלת ייעוץ מקצועי לצורך בירור הזכויות המשפטיות, סיכויי התביעה וסכום הפיצוי אותו ניתן לקבל. קבלו ייעוץ משפטי לגבי אפשרויות משפטיות שיכולות להגדיל את סיכויי ההצלחה בתביעת ביטוח.

שלחו פרטים לקבלת ייעוץ ראשוני לבירור זכויותיכם:

משרדנו מתמחה במתן ייעוץ משפטי מקצועי בקשר עם ביטוח חיים, ביטוח נכות מתאונה, ביטוח אובדן כושר עבודה, ביטוח תאונות אישיות, ביטוח מחלות קשות, נכות או מוות כתוצאה מתאונה, ביטוח רכוש, ביטוח עבודות קבלניות וביטוחי מנהלים.

ייעוץ מקצועי בתחילת הדרך הוא המפתח להצלחה בהליך התביעה

הידעתם: שכר הטרחה המקובל של עו"ד בתביעות ביטוח נקבע באחוזים מסכום הפיצוי שיתקבל וזאת על בסיס הצלחה. שכר הטרחה של עוה"ד מתווסף בד"כ לסכום הפיצוי שמשלמת חברת הביטוח כך שהלקוח של עוה"ד אינו זה שנושא בתשלום שכר הטרחה של עוה"ד שלו.


טיפ שלישי – לנהל מו"מ

אל תתביישו לנהל משא ומתן עם חברות הביטוח. אם אתם מאמינים שמגיע לכם סכום מסוים, ואילו חברת הביטוח חושבת שמגיע לכם פחות מכך, לעיתים גם ב-50%, אל תקבלו בהכנעה את תשובתה של חברת הביטוח ונהלו משא ומתן כדי להתקרב לסכום הרצוי מבחינתכם. ככל שתעמדו על עמדתכם מול חברת הביטוח יגדלו הסיכויים שחברת הביטוח תבוא לקראתכם. בין אם תקראו לזה 'להיות נודניקים' ובין אם תקראו לזה אסרטיביות, ככל שתעמדו על שלכם – בצורה עניינית – ולא תסכימו לוותר על זכויותיכם, סביר שתקבלו הצעה טובה יותר מחברת הביטוח. כמובן שיש על העלאת טענות מבוססות ולא ניתן סתם להתעקש מבלי שיש לכם טענות של ממש.

טיפ רביעי – מסמכים ורשומות רפואיות

שמרו ותעדו כמה שיותר מסמכים וקבלות שקשורים למקרה הביטוחי ושיכולים לתמוך בטענותיכם כי מגיע לכם לקבל פיצוי. בין אם מדובר ברשומות רפואיות, בקבלות על טיפולים וביקורים אצל רופא, בקבלה של האגרה של מכבי האש או בתמונות של מימדי הנזק שנגרם בעקבות תאונת דרכים או שריפה – האיסוף הזה יפעל לטובתכם כשתגישו את התביעה. אנשים רבים נמנעים משמירת מסמכים לאורך זמן אך במקרה של תביעת ביטוח ראוי להקפיד של שמירת מלוא המסמכים מאחר שכל מסמך יכול לעזור לביסוס התביעה.

טיפ חמישי – היזהרו מהתיישנות מקוצרת

לא כולם יודעים שיש בתביעות ביטוח התיישנות מקוצרת. בדרך כלל יש להגיש את התביעה תוך שלוש שנים ממועד קרות מקרה הביטוח, אך יש גם מקרים בהם תקופת ההתיישנות יכולה להיות קצרה יותר. עקבו אחר המועדים ואל תגרמו לעצמכם נזק, שכן אם חלפה תקופת ההתיישנות יהיה קשה מאוד להגיש את התביעה שלכם.

טיפ שישי – גישה חיובית

לצורך קידום האינטרס שלכם כדאי לגשת לענין בגישה חיובית, ולא בגישת ה"מגיע לי". הפקיד בחברת הביטוח או מסלק התביעה הם בני אדם כמוכם, הם לא רוצים שיצעקו עליהם, שיתנצחו איתם, ושידברו אליהם באופן מתנשא או קולני ומאיים. יתכן שאם תבואו בגישה חיובית, זה ימקסם את המאמצים שאתם משקיעים בהגשת התביעה ויביא לתוצאה הרצויה.

טיפ שביעי – אל תנחשו – קחו ייעוץ מקצועי

הסתייעו בעורך דין לענייני ביטוח. הגשת תביעה היא תהליך מורכב, שכאמור מחייב היצמדות לפרטים הקטנים, דיוק, היכרות עם ענף הביטוח וגם ראייה משפטית רחבה. זה לא פשוט לעמוד לבד מול חברת הביטוח ועורך דין מהווה משענת מקצועית איתנה, שתגדיל במידה משמעותית את סיכויי ההיענות של חברת הביטוח לתביעה.

התייעצות עם עו"ד יכולה להגדיל משמעותית את הסיכוי לקבלת פיצוי


קבלו ייעוץ משפטי ראשוני לבירור זכויותיכם:

דלג למרכז העמוד (מקש s) דלג לעמוד יצירת קשר (מקש 7) דלג לעמוד מפת האתר (מקש 8) דלג לעמוד נגישות (מקש 9)