• שלישי  ד' ניסן התשע"ח  20.03.2018
  • רחוב ז׳בוטינסקי 2 רמת גן 5250501 מגדל אמות אטריום קומה 35
  • לתיאום פגישה: 072-3311434

איך מגדילים את הסיכוי לאישור תביעת ביטוח

yanir@yhc-law.co.il
28.09.2016, 15:58 · מדריכים משפטיים · נקרא 1,041 פעמים

תמונת נושא עבור איך מגדילים את הסיכוי לאישור תביעת ביטוח

7 טיפים חשובים שיאפשרו לכם להגדיל את הסיכוי לאישור תביעת הביטוח שלכם

צריכים להגיש תביעה לחברת הביטוח כדי לקבל תשלומי ביטוח? כדאי לקרוא ולהבין איך עושים את זה נכון.

טיפ ראשון – סדר וארגון

תביעת ביטוח צריכה קודם כל להיות מוגשת בצורה מסודרת ומאורגנת, תוך שהיא נתמכת במסמכים ופרטים נדרשים. חברות הביטוח מפרסמות הנחיות והוראות ברורות איך להגיש תביעות, והן לא מקדמות את הטיפול במבוטחים שלא פועלים בהתאם להנחיות. לכן הקפידו לקרוא קודם כל את הנחיות חברות הביטוח, פעם ואף פעמיים, ואל תנסו לקצר תהליכים, כי כל ניסיון לקצר תהליכים יגרום לעיכובים בטיפול בתביעת הביטוח שלכם.

טיפ שני – בקשו אישורי הגשה והעתקי מסמכים

ברגע שהתחלתם הליך של במסגרתו הגשתם תביעת ביטוח אתם כבר בשדה המשפט. המשמעות היא שכל דבר כבר חייב להיות מתועד באופן פורמאלי. אם הגשתם דבר מה לחברת הביטוח בקשו אישור על ההגשה ושמרו עליו היטב. האישור הזה הוא ההוכחה שלכם שהגשתם ובלי האישור הזה לא תוכלו בעתיד להוכיח את מסירת המסמך. אישור מסירה שנמסר ע"י חברת הביטוח באופן דיגיטלי הינו תקין ומהווה אסמכתא מלאה להגשה. גם בנוגע למסמכים עליהם תתבקשו לחתום, אל תחששו לבקש העתקים מכל מסמך כזה וחשוב מאוד שכל המסמכים יהיו בידכם.


יעוץ ראשוני לבירור זכויות

התחלה נכונה של הליך התביעה מחייבת קבלת ייעוץ מקצועי לצורך בירור הזכויות המשפטיות, סיכויי התביעה וסכום הפיצוי אותו ניתן לקבל. קבלו ייעוץ משפטי לגבי אפשרויות משפטיות שיכולות להגדיל את סיכויי ההצלחה בתביעת ביטוח. ייעוץ משפטי ראשוני אינו כרוך בתשלום.

שלחו פרטים לקבלת ייעוץ ראשוני לבירור זכויותיכם:

משרדנו מתמחה במתן ייעוץ משפטי מקצועי בקשר עם ביטוח חיים, ביטוח נכות מתאונה, ביטוח אובדן כושר עבודה, ביטוח תאונות אישיות, ביטוח מחלות קשות, נכות או מוות כתוצאה מתאונה, ביטוח רכוש, ביטוח עבודות קבלניות וביטוחי מנהלים.

לוגו המשרדייעוץ מקצועי בתחילת הדרך הוא המפתח להצלחה בהליך התביעה

הידעתם: שכר הטרחה המקובל של עו"ד בתביעות ביטוח נקבע באחוזים מסכום הפיצוי שיתקבל וזאת על בסיס הצלחה. שכר הטרחה של עוה"ד מתווסף בד"כ לסכום הפיצוי שמשלמת חברת הביטוח כך שהלקוח של עוה"ד אינו זה שנושא בתשלום שכר הטרחה של עוה"ד שלו.


טיפ שלישי – לנהל מו"מ

אל תתביישו לנהל משא ומתן עם חברות הביטוח. אם אתם מאמינים שמגיע לכם סכום מסוים, ואילו חברת הביטוח חושבת שמגיע לכם פחות מכך אל תקבלו בהכנעה את תשובתה של חברת הביטוח ונהלו משא ומתן כדי להתקרב לסכום הרצוי מבחינתכם. ככל שתעמדו על עמדתכם מול חברת הביטוח יגדלו הסיכויים שחברת הביטוח תבוא לקראתכם. בין אם תקראו לזה 'להיות נודניקים' ובין אם תקראו לזה אסרטיביות, ככל שתעמדו על שלכם – בצורה עניינית – ולא תסכימו לוותר על זכויותיכם, סביר שתקבלו הצעה טובה יותר מחברת הביטוח. כמובן שיש להעלות בפני חברת הביטוח טענות מבוססות ולא ניתן סתם להתעקש מבלי שיש לכם טענות של ממש.

טיפ רביעי – מסמכים ורשומות רפואיות

שמרו ותעדו כמה שיותר מסמכים וקבלות שקשורים למקרה הביטוח וזאת כדי לתמוך בטענותיכם כי מגיע לכם לקבל פיצוי. בין אם המדובר ברשומות רפואיות, בקבלות על טיפולים וביקורים אצל רופאים או בתמונות של מימדי הנזק שנגרם בעקבות תאונת דרכים או שריפה – האיסוף הזה יפעל לטובתכם כשתגישו את התביעה. אנשים רבים נמנעים משמירת מסמכים אך במקרה של תביעת ביטוח חשוב מאוד להקפיד של שמירת מלוא המסמכים, מאחר שכל מסמך יכול לעזור בהליך הוכחת התביעה.

טיפ חמישי – היזהרו מהתיישנות מקוצרת

לא כולם יודעים שיש בתביעות ביטוח התיישנות מקוצרת. בדרך כלל יש להגיש את התביעה תוך שלוש שנים ממועד קרות מקרה הביטוח, אך יש גם מקרים בהם תקופת ההתיישנות יכולה להיות קצרה יותר. עקבו אחר המועדים ואל תגרמו לעצמכם נזק, שכן אם חלפה תקופת ההתיישנות לא תוכלו עוד להגיש את התביעה שלכם.

טיפ שישי – גישה חיובית

לצורך קידום האינטרס שלכם כדאי לגשת לענין בגישה חיובית, ולא בגישת ה"מגיע לי". הפקיד בחברת הביטוח או מסלק התביעה הם בני אדם כמוכם והם לא רוצים שיצעקו עליהם, שיתנצחו איתם, ושידברו אליהם באופן מתנשא או קולני ומאיים. יתכן שאם תבואו בגישה חיובית, זה ימקסם את המאמצים שאתם משקיעים בהגשת התביעה ויביא לתוצאה הרצויה.

טיפ שביעי – התייעצו עם עורך דין המתמחה בתביעות ביטוח

הסתייעו בעורך דין המתמחה בתביעות ביטוח. הגשת תביעת ביטוח היא תהליך מורכב, שכאמור מחייב היצמדות לפרטים הקטנים, דיוק, היכרות עם ענף הביטוח וגם ראייה משפטית רחבה. זה לא פשוט לעמוד לבד מול חברת הביטוח ועורך דין מהווה משענת מקצועית איתנה, שתגדיל במידה משמעותית את סיכויי ההיענות של חברת הביטוח לתביעה שלכם.

לוגו המשרדהתייעצות עם עו"ד יכולה למנוע טעויות נפוצות בתחילת הדרךקבלו ייעוץ משפטי ראשוני לבירור זכויותיכם:

דלג למרכז העמוד (מקש s) דלג לעמוד יצירת קשר (מקש 7) דלג לעמוד מפת האתר (מקש 8) דלג לעמוד נגישות (מקש 9)