עקבו אחרינו ברשתות החברתיות

כתובתינו

רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20 נווטו אלינו
 • רביעי  י"ח תמוז התשפ"ד  24.07.2024
 • רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20
 • לתיאום פגישה: 03-7765017
 • מעבר לשפה האנגלית RU
 • מעבר לשפה האנגלית EN
 • FIRM PROFILE PDF
אתר באנגלית אתר ברוסית

"הראל" תשלם תגמולי ביטוח סיעודי

Avatar photo
yanir@yhc-law.co.il · מאמר
04.04.2019, 13:44 · מדור תביעות סיעוד · נקרא 3,441 פעמים

תמונת נושא עבור "הראל" תשלם תגמולי ביטוח סיעודי

עודכן לאחרונה ב־19:13, 04 באפריל 2019.

בית משפט השלום ברמלה, השופט זכריה ימיני, קיבל את תביעת התובעים לתשלום תביעת ביטוח סיעודי. על אף ניסיונותיה של חברת "הראל" להחריג את המקרה דנן, בית המשפט קבע כי, המנוח בוטח ללא כל החרגות, וכי על חברת הביטוח לשלם את תגמולי הביטוח הסיעודי ואת הוצאות המשפט והכל בתוספת הפרשי הצמדה וריבית עד ליום התשלום בפועל.


התובעים הינם הורי המנוח אשר היה מבוטח ב"הראל". בגין פטירת המנוח פנו הוריו אל חברת הביטוח "הראל" לקבלת תשלום תגמולי הביטוח של המנוח, ומשנדחתה בקשתם בטענה להיעדר כיסוי ביטוחי, הגישו התובעים את תביעתם דנן. בנם המנוח של התובעים חלה בשנת 2007 במחלת הסרטן בברך שמאל, עבר כריתה וטיפולים כימותרפיים, בשנת 2010, המחלה התפשטה לעצמות, ולאחר כמה חודשים בודדים נפטר המנוח.


שלחו פרטים לקבלת ייעוץ ראשוני בנוגע לתביעת ביטוח סיעודי:


  תביעות ביטוח סיעודי ראשי: עורך דין תביעת ביטוח סיעודי.


  במהלך שנת 2007, מקום עבודת אביו של המנוח, ביטח את עובדי מקום העבודה ובני משפחתם בביטוח רפואי קבוצתי, בפוליסה רחבה הכוללת ביטוח סיעודי. את הביטוח עשה אבי המנוח, באמצעות הוועד של מקום עבודתו (להלן: "הוועד"), ועל בסיס מידע שקיבל במכתב מהוועד וזאת ללא קבלת העתק פוליסה לידו כלל וללא מתן הצהרת בריאות.

  חברת הביטוח טענה להיעדר כיסוי ביטוחי, וזאת בשל החרגה בפוליסה על מצב רפואי קיים, השולל את תוקף הביטוח.

  בית המשפט פסק בניגוד לטענות חברת הביטוח, כי המנוח בוטח ללא כל החרגות(!). מכוון, שחברת הביטוח כללה את המנוח ברשימת המבוטחים, על סמך מכתב הועד וחתימה בלבד, וזאת ללא מתן הבהרה לאביו של המנוח קודם לכן על ההחרגות. אי לכך, בית המשפט השית על חברת הביטוח לשלם לתובעים תגמולי ביטוח בגין ביטוח סיעודי בסך 30,000 ₪, וזאת בהתאם לחוות דעת המומחים, וכן לשלם לתובעים את הוצאות משפט והכל בתוספת הפרשי הצמדה וריבית עד ליום התשלום בפועל.

  ת"א 55890-05-14 פלוני נ' הראל חברה לביטוח בע"מ


  עו"ד יניר הראל מתמחה בייצוג מבוטחים במסגרת תביעות ביטוח ומוביל בטיפול במימוש זכויות מבוטחים בקשר עם תביעות ביטוח סיעודי. עו"ד יניר הראל וצוות המשרד מטפלים במלוא ההליכים המשפטיים הנדרשים לצורך מימוש זכויות מבוטחים בקשר עם ביטוח סיעודי.
  עו"ד יניר הראל הינו מחבר הספר "דיני הראיות בתביעות ביטוח ופלת"ד" וכותב מאמרים משפטיים ועדכוני חדשות שבועיים מפסיקת בתי המשפט בישראל. משרד עורכי דין יניר הראל ושות' מוביל בטיפול בתביעות ביטוח ומומלץ ע"י לקוחות לטיפול בהגשת תביעת ביטוח סיעודי. הצטרפו גם אתם לקהל הלקוחות המרוצה של משרדנו. 



  קבלו ייעוץ משפטי ראשוני לבירור זכויותיכם:

   רוצים לדבר איתנו?

   השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

    סגירת חלון
    דלג למרכז העמוד (מקש s) דלג לעמוד יצירת קשר (מקש 7) דלג לעמוד מפת האתר (מקש 8) דלג לעמוד נגישות (מקש 9)