עקבו אחרינו ברשתות החברתיות

כתובתינו

רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20 נווטו אלינו
  • רביעי  ד' סיון התש"פ  27.05.2020
  • רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20
  • לתיאום פגישה: 03-7765017
חותם אמינות
תפריט

נפילה בבית של אישה מבוגרת – רשלנות רפואית בטיפול

yanir@yhc-law.co.il · מאמר
23.08.2016, 07:55 · מדור רשלנות רפואית · נקרא 1,073 פעמים

תמונת נושא עבור נפילה בבית של אישה מבוגרת – רשלנות רפואית בטיפול

נפילה בתאונה ביתית

בפרשת פלקביץ נ' מדינת ישראל בחן בית המשפט תאונה אשר נגרמה בביתה של אישה מבוגרת. התובעת בת 86 נפלה בביתה, נחבלה בראש וביד ואיבדה את ההכרה. התובעת פונתה לבית-חולים שם נבדקה בדיקה גופנית ובוצעו לה בדיקת CT ראש וצילום עמוד שדרה מותני. לא בוצע צילום של עמוד השדרה הצווארי. בבדיקות הדימות ובבדיקות הגופניות לא נמצאו ממצאים חריגים והתובעת שהתלוננה על כאבים והתקשתה לעמוד אושפזה במחלקה פנימית למשך מספר ימים. בתום האשפוז שוחררה והועברה למוסד שיקומי.

לאחר כעשרים ימים במוסד חשה התובעת חולשה בידיים וברגלים ופונתה לבית-חולים. שם בוצעה בדיקת CT של עמוד שדרה צווארי בה התגלו שברים בחוליות הצוואר לרבות שבר דחוס שחדר לתעלת העצב וגרם לשיתוק בארבעת הגפיים. התובעת עברה ניתוח לקיבוע חוליות הצוואר אך נותרה משותקת ברגליה ומרותקת לכיסא גלגלים.


שלחו פרטים לקבלת ייעוץ ראשוני בנוגע לתביעת רשלנות רפואית:


במסגרת תביעת רשלנות רפואית התובעת טענה כי כאשר אישה מבוגרת בגילה נפגעת בראש ובכתפיים חובה לבדוק את אזור הצוואר שמחבר ביניהם. לטענת התובעת אם היו מבוצעות הבדיקות הנכונות ניתן היה לאתר את השבר בשלב מוקדם עוד לפני הפגיעה בעצבים וכך למנוע את התדרדרות מצבה הרפואי.

פיצוי עקב רשלנות רפואית בטיפול

בית המשפט קיבל את עמדת התובעת וקבע כי הפגיעה הייתה עשויה להימנע אם השברים היו מטופלים במועד מוקדם יותר. אי-האבחון וחוסר הטיפול הראשוניים הם שהובילו לפגיעה הנוירולוגית. בית המשפט ציין כי בבית החולים הראשון התמקדו בעיקר בחבלת הראש אך היה עליהם לחשוד גם בחבלה צווארית נלווית ולשלול חשד זה. מדובר ברשלנות אשר נובעת מכך שכלל לא הועלתה האפשרות לפגיעה בצוואר, אף שמדובר באפשרות ריאלית ביותר נוכח מנגנון הפגיעה והגיל, ולא נערכו לתובעת בדיקות הכרחיות שניתן היה לערכן בקלות וללא עלויות גבוהות.

בית המשפט ציין כי די היה בתוספת קטנה לצילומים הרבים שנערכו לה כדי לאשר או לשלול את החשד. גם במהלך אשפוזה לא נבדקה התובעת בדיקה מלאה אשר תבחן אם כאביה והקושי לעמוד קשורים בפגיעה בעמוד השדרה. בית המשפט קיבל את עמדת התובעת וקבע כי בית החולים התרשל שלא ביצע את כל הבדיקות הנדרשות בנסיבות העניין.

ת"א 62170-01-12 פלקביץ נ' מדינת ישראל

עורך דין יניר הראל מתמחה בנזיקין ודיני ביטוח ומטפל בתביעות נגד גורמי נזק וחברות ביטוח. עו"ד יניר הראל וצוות המשרד מטפלים במלוא ההליכים הנדרשים לצורך מימוש זכויות נפגעים ומבוטחים לקבלת פיצויים בגין נזקי גוף ורכוש. משרד עורכי דין יניר הראל ושות' מתמחה במימוש זכויות מבוטחים ונפגעי תאונות. עו"ד יניר הראל כותב מאמרים משפטיים ועדכוני חדשות שבועיים מפסיקת בתי המשפט בישראל.


רשלנות רפואית – פגיעה בעמוד שדרה צווארי – שיתוק



קבלו ייעוץ משפטי ראשוני לבירור זכויותיכם:

דלג למרכז העמוד (מקש s) דלג לעמוד יצירת קשר (מקש 7) דלג לעמוד מפת האתר (מקש 8) דלג לעמוד נגישות (מקש 9)
WhatsApp
פנו אלינו לקבלת ייעוץ מקצועי.
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.