עקבו אחרינו ברשתות החברתיות

כתובתינו

רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20 נווטו אלינו
  • רביעי  ד' סיון התש"פ  27.05.2020
  • רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20
  • לתיאום פגישה: 03-7765017
חותם אמינות
תפריט

מחלה שקיננה במבוטח בתקופת האכשרה

yanir@yhc-law.co.il · מאמר
22.12.2016, 09:18 · מדור אובדן כושר עבודה · נקרא 1,119 פעמים

תמונת נושא עבור מחלה שקיננה במבוטח בתקופת האכשרה

זכויות חברים בקרן פנסיה

קרן פנסיה הינה בעלת שלושה מאפיינים עיקריים הראשון, תכלית סוציאלית – על מנת שלעמית או לשאיריו יהיו לאחר סיום עבודת העמית, מקור הכנסה, ככל הניתן דומה לזה שהיה ערב הפרישה מהעבודה בשל אירוע מזכה של נכות, מוות ופרישה מטעמי גיל, השני, הקרן פועלת לפי עקרון השוויון ולפיו כל חבר יהא זכאי, בהתרחש אירוע מזכה, לקבל גמלה בהתאם להוראות התקנון והשלישי, בקרן קיימת ערבות הדדית בין חבריה, בעיקר בתחום הנכות והשאירים, וכל החברים מפרישים יחדיו כספים לקרן במהלך תקופת עבודתם מתוך מטרה שכל אחד מהם יזכה בעתיד לקבל גמלה.

תקנון הקרן הוא מסמך היסוד של הקרן המהווה מעין "חוקה" שבה נקבעים בין היתר מדיניותה של הקרן, סמכותה, זכויות חבריה וחובותיהם. הקרן מנועה מליתן לחברים זכויות שונות מאלה הקבועות בתקנון. כל סטייה מהוראות אלה גורמת לפגיעה בזכויות החברים האחרים ולפגיעה בעקרון השוויון המונח ביסוד פעילות הקרן.


שלח פרטים לקבלת ייעוץ ראשוני בנוגע לאובדן כושר עבודה:


מחלה בתקופת האכשרה

בפרשת סוהייל אבו נסאר נגד מנורה מבטחים פנסיה בע"מ עלתה השאלה מה דינו של עמית אשר במהלך תקופת האכשרה התגלתה אצלו מחלה קשה אשר קיננה בו בזמן תקופת האכשרה (ועוד מלפני כן) – האם יהיה זכאי להיחשב כעמית הזכאי לקבל פיצוי מקרן הפנסיה?

בית הדין הארצי דחה את ערעורו של העמית וציין שתקופת האכשרה בתקנון נועדה להוות מנגנון לחלוקת הסיכון בין המבוטח לבין הקרן ולמעשה בין המבוטח לבין כלל חברי הקרן. ביה"ד ציין כי המבוטח עצמו הוא הנושא בסיכון שמצב רפואי קודם יתגבש לכדי אובדן כושר העבודה במהלך תקופת האכשרה. לאחר תקופת האכשרה כלל חברי הקרן הם שנושאים בסיכון שמבוטח פלוני יאבד את כושר עבודתו בשל מצב רפואי קודם.

ביה"ד קבע כי את תקנונן הקרן יש לפרש בשלמותו ועל פי מטרתו – שאינה רק הגנה על המבוטח הבודד אלא על כלל המבוטחים, תוך התחשבות בעקרונות השוויון וההדדיות העומדים בבסיס פעילות קרנות הפנסיה.

ע"ע 28489-06-12 סוהייל אבו נסאר נ' מנורה מבטחים פנסיה בע"מ


עו"ד יניר הראל מתמחה בייצוג מבוטחים במסגרת תביעות ביטוח ומוביל בטיפול במימוש זכויות מבוטחים בקשר עם תביעות אובדן כושר עבודה. עו"ד יניר הראל וצוות המשרד מטפלים במלוא ההליכים המשפטיים הנדרשים לצורך מימוש זכויות מבוטחים המצויים באובדן כושר עבודה.
עו"ד יניר הראל הינו מחבר הספר "דיני הראיות בתביעות ביטוח ופלת"ד" וכותב מאמרים משפטיים ועדכוני חדשות שבועיים מפסיקת בתי המשפט בישראל. משרד עורכי דין יניר הראל ושות' מוביל בטיפול בתביעות ביטוח ומומלץ ע"י לקוחות לטיפול בהגשת תביעת אובדן כושר עבודה. הצטרפו גם אתם לקהל הלקוחות המרוצה של משרדנו. 
קבלו ייעוץ משפטי ראשוני לבירור זכויותיכם:

דלג למרכז העמוד (מקש s) דלג לעמוד יצירת קשר (מקש 7) דלג לעמוד מפת האתר (מקש 8) דלג לעמוד נגישות (מקש 9)
WhatsApp
פנו אלינו לקבלת ייעוץ מקצועי.
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.