עקבו אחרינו ברשתות החברתיות

כתובתינו

רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20 נווטו אלינו
  • רביעי  ד' סיון התש"פ  27.05.2020
  • רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20
  • לתיאום פגישה: 03-7765017
חותם אמינות
תפריט

חובת הגילוי של קרן פנסיה בדבר שינוי בכיסוי הביטוחי

yanir@yhc-law.co.il · מאמר
14.02.2017, 16:45 · מדור אובדן כושר עבודה · נקרא 1,058 פעמים

תמונת נושא עבור חובת הגילוי של קרן פנסיה בדבר שינוי בכיסוי הביטוחי

תשלום פנסיית שארים

בפרשת נועם אברמוב נ' מנורה מבטחים פנסיה בע"מ נדונה השאלה האם התובעים זכאים לפנסיית שארים לאחר מות המנוח, מקום בו הופסקו ההפרשות הפנסיוניות אך קרן הפנסיה לא שלחה הודעה באשר לשינוי הכיסוי הביטוחי עקב הפסקת ההפרשות המעביד.

מעסיקו של המנוח הפריש תגמולי קרן פנסיה. התובע פוטר מעבודתו לאחר כשנה וחודשים ספורים לאחר מכן הלך לעולמו. עלתה השאלה האם קרן הפנסיה הייתה חייבת במשלוח הודעה למנוח בדבר השינוי הצפוי בכיסוי הביטוחי לאור הפסקת הפרשות המעביד.


לקבלת ייעוץ ראשוני בנוגע לתביעה נגד קרן פנסיה - שלחו פרטים:


דרישת תום לב מוגברת

בת המשפט קבע כי בשל מהות היחסים שבין הקרן לבין עמיתיה (מבוטחיה) מוטלת על הקרן חובה מושגית מוגברת לגלות לציבור העמיתים 'גילוי נאות'. נקבע כי על קרן הפנסיה מוטלת דרישת תום לב מוגברת ביחסיה עם העמיתים. תום לב מוגבר זה מחייב גילוי מוגבר של פרטים רלוונטיים הידועים לה וכן על קיומן של תניות פטור העלולות לפגוע במבוטח ובכיסוי הביטוחי שלו.


אולי יענין אותכם גם > עו"ד אובדן כושר עבודה.


נקבע כי העמית זכאי לכיסוי ביטוחי

נקבע שמאחר וקרן הפנסיה לא יידעה את המנוח במועד הנדרש בדבר הסיכונים ולא עמדה בנטל חובת הגילוי המוגברת החלה עליה, יש לראות את המנוח כמי ששילם דמי גמולים עד למועד פטירתו, ויש לראותו כעמית פעיל כאמור בתקנון הזכאי לכיסוי ביטוחי.

ק"ג 11002-10-13 נועם אברמוב נ' מנורה מבטחים פנסיה בע"מ


עו"ד יניר הראל מתמחה בייצוג מבוטחים במסגרת תביעות ביטוח ומוביל בטיפול במימוש זכויות מבוטחים בקשר עם תביעות אובדן כושר עבודה. עו"ד יניר הראל וצוות המשרד מטפלים במלוא ההליכים המשפטיים הנדרשים לצורך מימוש זכויות מבוטחים המצויים באובדן כושר עבודה.
עו"ד יניר הראל הינו מחבר הספר "דיני הראיות בתביעות ביטוח ופלת"ד" וכותב מאמרים משפטיים ועדכוני חדשות שבועיים מפסיקת בתי המשפט בישראל. משרד עורכי דין יניר הראל ושות' מוביל בטיפול בתביעות ביטוח ומומלץ ע"י לקוחות לטיפול בהגשת תביעת אובדן כושר עבודה. הצטרפו גם אתם לקהל הלקוחות המרוצה של משרדנו. 
 

קבלו ייעוץ משפטי ראשוני לבירור זכויותיכם:

דלג למרכז העמוד (מקש s) דלג לעמוד יצירת קשר (מקש 7) דלג לעמוד מפת האתר (מקש 8) דלג לעמוד נגישות (מקש 9)
WhatsApp
פנו אלינו לקבלת ייעוץ מקצועי.
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.