עקבו אחרינו ברשתות החברתיות

כתובתינו

רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20 נווטו אלינו
  • חמישי  ט"ו ניסן התש"פ  09.04.2020
  • רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20
  • לתיאום פגישה: 03-7765017
חותם אמינות
תפריט

"דקלה" חויבה לשלם בגין תביעת ביטוח סיעודי


תמונת נושא עבור "דקלה" חויבה לשלם בגין תביעת ביטוח סיעודי

בית משפט השלום בתל אביב יפו, השופט ד"ר אחיקם סטולר, קיבל את תביעת התובעת לתשלום תגמולי ביטוח מכוח פוליסת ביטוח סיעודי. בית המשפט קבע חלוקת אחריות וכי על חברת הביטוח לשלם את תגמולי הביטוח הסיעודי כמפורט במאמר זה.


התובעת הינה קשישה, ילידת 1928, אשר בוטחה על ידי דקלה חברה לביטוח בע"מ בפוליסת ביטוח סיעוד במסגרת ביטוח "כללית משלים". התובעת שילמה פרמיות קרוב לעשור לחברת הביטוח, ומשנדחתה בקשתה לתשלום תגמולי הביטוח, הגישה התובעת תביעת ביטוח סיעוד.

התובעת הינה תשושת נפש במצב סיעודי כהגדרתו בפוליסה והייתה מאושפזת בבית אבות בשל כך.

חברת הביטוח דחתה תשלום תגמולי הביטוח הסיעודי, בטענה כי התובעת הפרה את חובת הגילוי בהצהרת הבריאות בבקשת ההצטרפות לפוליסה.


שלחו פרטים לקבלת ייעוץ ראשוני בנוגע לתביעת ביטוח סיעודי:


תביעות ביטוח סיעודי ראשי: עו"ד ביטוח סיעודי


בית המשפט לא התרשם כי הייתה כוונת מרמה באי הגילוי מטעם התובעת, וקבע שכמדובר בביטוח סיעודי כאשר המבוטח בגיל 67 בעת עשיית הסכם הביטוח, קיים חשש בגיל כזה למחלות שיתכן שהמבוטח כלל לא מודע להם אם מחוסר הבנה, אם מחוסר הסבר מספק של הצוות הרפואי או אם מחמת כוונה להסתיר מהמבוטח את מצבו האמיתי. לפיכך קבע בית המשפט כי יש מקום במקרים כאלה שחברת הביטוח תבקש תדפיס של מצבו הרפואי של המבוטח או מכתב עדכני מרופא מטפל לפני כריתת הסכם הביטוח. כדי שהמבוטחים לא ישלמו פרמיות ביטוח לחינם.

בית המשפט פסק כי בנסיבות שבעניינינו ההפרה היא הדדית ויש לבצע חלוקת אחריות בין הצדדים, נוכח מחדלי שני הצדדים, התובעת אשר לא גילתה את עובדת היותה נזקקת לסיוע בחלק מפעולות היומיום והנתבעת אשר בחרה שלא לבדוק את תיקה הרפואי של התובעת לפני כריתת הסכם הביטוח.

לסיכום – בית המשפט פסק כי התובעת הינה סיעודית וכי היא זכאית לקבל את תגמולי הביטוח. משקבע בית המשפט כי קיימת חלוקת אחריות בין הצדדים, השית בית המשפט על חברת הביטוח תשלום תגמולי ביטוח לתקופה מקסימלית של 36 חודשים, וכן הוצאות בשיעור של 50% ושכר טרחת עו"ד בשיעור מופחת של 1,500 ₪, כאשר הסכומים צמודים למדד ויישאו ריבית עד לתשלומם מלא בפועל.

תא (הרצ') 27334/04 טפיארו זוהר נ' דקלה חברה לביטוח בע"מ


עו"ד יניר הראל מתמחה בייצוג מבוטחים במסגרת תביעות ביטוח ומוביל בטיפול במימוש זכויות מבוטחים בקשר עם תביעות ביטוח סיעודי. עו"ד יניר הראל וצוות המשרד מטפלים במלוא ההליכים המשפטיים הנדרשים לצורך מימוש זכויות מבוטחים בקשר עם ביטוח סיעודי.
עו"ד יניר הראל הינו מחבר הספר "דיני הראיות בתביעות ביטוח ופלת"ד" וכותב מאמרים משפטיים ועדכוני חדשות שבועיים מפסיקת בתי המשפט בישראל. משרד עורכי דין יניר הראל ושות' מוביל בטיפול בתביעות ביטוח ומומלץ ע"י לקוחות לטיפול בהגשת תביעת ביטוח סיעודי. הצטרפו גם אתם לקהל הלקוחות המרוצה של משרדנו. קבלו ייעוץ משפטי ראשוני לבירור זכויותיכם:

דלג למרכז העמוד (מקש s) דלג לעמוד יצירת קשר (מקש 7) דלג לעמוד מפת האתר (מקש 8) דלג לעמוד נגישות (מקש 9)
WhatsApp