עקבו אחרינו ברשתות החברתיות

כתובתינו

רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20 נווטו אלינו
  • רביעי  ד' סיון התש"פ  27.05.2020
  • רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20
  • לתיאום פגישה: 03-7765017
חותם אמינות
תפריט

חישוב פיצוי לילד שנפגע בתאונת דרכים והחל בקריירה של שחקן כדורגל

yanir@yhc-law.co.il · מאמר
26.01.2017, 18:14 · מדור תאונות דרכים · נקרא 1,064 פעמים

תמונת נושא עבור חישוב פיצוי לילד שנפגע בתאונת דרכים והחל בקריירה של שחקן כדורגל

הפסיק לשחק כדורגל לאחר התאונה

בפרשת פלוני נ' הפול המאגר הישראלי לביטוחי רכב בע"מ בחן בית המשפט תביעה במסגרתה תבע ילד את הביטוח של אביו בגין תאונת אופנוע שארעה סמוך למוסך של אביו. האב הרכיב את בנו על האופנוע וסמוך למוסך הם החליקו עם האופנוע על כתם שמן אשר היה מצוי על הכביש וכתוצאה מהנפילה הבן נפגע בראשו. במסגרת טענות ההגנה ניסתה חברת הביטוח להוכיח כי הבן הוא זה שרכב על האופנוע ולא אביו ולכן כי אין כיסוי ביטוחי למקרה. בית המשפט דחה טענות אלו של חברת הביטוח.

ביחס לשאלת הנזק ניסו התובע ואביו להוכיח כי שיעור הפיצויים צריך להיות גבוה יותר מאחר שעתידו של התובע כשחקן כדורגל מבטיח נגדע עקב התאונה זאת מכיוון שלאחר התאונה ושחרורו מצה"ל החל התובע לעבוד במוסך של אביו והפסיק לשחק כדורגל.


לקבלת ייעוץ ראשוני בנוגע לתביעה עקב תאונת דרכים - שלחו פרטים:


שולב בנבחרת ישראל

בית המשפט קבע כי התובע החל את דרכו בעולם הכדורגל בגיל צעיר בקבוצת "האפרוחים" של מכבי ת"א. בערך בגיל 15 עבר התובע לקבוצת הנוער של הפועל ת"א והוזמן לנבחרת ישראל לגילאי עד גיל 16. התובע שראה פרי במאמצים שהשקיע, שולב כשחקן בנבחרת ישראל עד לגיל 17 וזאת בד בבד עם משחקיו בקבוצת הנוער של הפועל ת"א ואימוניו בקבוצת הבוגרים של המועדון.

בית המשפט ציין כי התובע לא הרים את הנטל המוטל עליו להוכחת את טענתו כי אלמלא התאונה קריירת הכדורגל שלו הייתה נוסקת מעלה. יחד עם זאת ציין בית המשפט כי יש לזכור כי לימודיו בתיכון, בד בבד עם היותו שחקן כדורגל בקבוצות מכבי ת"א ולאחריה בהפועל ת"א, מעידים על יכולות גבוהות.

הפסדי שכר גבוהים יותר

בית המשפט ציין כי הוא סבור כי נכותו התפקודית של התובע, כל עוד הינו נמצא בסביבתה התומכת של משפחתו תואמת את הנכות שנקבעה לו ברם, תמיכה זו תגיע לקיצה, בין ביוזמת התובע ובין בשל אילוצים שאינם תלויים בתובע או הוריו, לרבות הזדקנותם של הוריו, ועל כן במצב דברים זה נכותו עלולה בהחלט להיות גבוהה יותר מנכותו הרפואית. על כן קבע כי בית המשפט כי יש לחשב את הפסדי שכרו של התובע על בסיס השכר הממוצע במשק ולא שכר נמוך יותר שהרוויח בעבודה במוסך לאחר התאונה.

ת"א 154702-09 פלוני נ' הפול המאגר הישראלי לביטוחי רכב בע"מ


תאונת דרכים – הפסדי ההשתכרות של ילד שהחל בקריירה כשחקן כדורגל
קבלו ייעוץ משפטי ראשוני לבירור זכויותיכם:

דלג למרכז העמוד (מקש s) דלג לעמוד יצירת קשר (מקש 7) דלג לעמוד מפת האתר (מקש 8) דלג לעמוד נגישות (מקש 9)
WhatsApp
פנו אלינו לקבלת ייעוץ מקצועי.
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.