עקבו אחרינו ברשתות החברתיות

כתובתינו

רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20 נווטו אלינו
  • שישי  כ"ו שבט התש"פ  21.02.2020
  • רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20
  • לתיאום פגישה: 03-7765017
חותם אמינות
תפריט

כאבי גב עקב שירות צבאי


תמונת נושא עבור כאבי גב עקב שירות צבאי

קשר סיבתי בין השרות לכאבי גב

בפרשת ע' ה' נ' קצין התגמולים משרד הבטחון – אגף השיקום נדרש בית המשפט לערעור אשר הגיש חייל לשעבר כנגד קצין התמלוגים בטענה שהאחרון לא הסכים להכיר בנכותו מחמת אי הוכחת קשר סיבתי בין תנאי שירותו הצבאי לבין כאבי גב תחתון עליהם הוא התלונן.

המערער חייל משוחרר אשר השתתף בקורס טייס טען כי הוא סובל מנכות בשל כאבי גב אשר החלו במהלך שירותו הצבאי. לא נרשמו בתיקו הרפואי של המערער כל תלונות על כאבי גב קודם גיוסו לצה"ל. קצין התמלוגים דחה את תביעתו של המערער וקבע כי "לא הוכח קשר סיבתי בין תנאי השירות הצבאי לבין כאבי גב תחתון עליהם הוא התלונן".


לקבלת ייעוץ ראשוני בנוגע לכאבי גב עקב שירות צבאי - שלחו פרטים:


המערער הגיש ערעור שעניינו החלטת קצין התמלוגים לדחות את תביעתו. בית המשפט נדרש לשאלות: האם למערער "נכות" כמשמעה בחוק הנכים? האם קיים קשר סיבתי עובדתי ומשפטי בין תנאי שירותו הצבאי של המערער לבין כאבי הגב מהם לטענתו הוא סובל?

הכרה בנכות

בית המשפט קיבל את הערעור ופסק כי השאלה העומדת להכרעה היא האם נשיאת משקל כבד על הגב עלולה להוביל לתחלואה גבית, כפי שעולה מבדיקת ההדמיה שעבר המערער. בית המשפט קבע כי במקרה זה, המערער הוכיח קשר סיבתי עובדתי (רפואי) בין נשיאת משקל כבד על הגב לבין סיכון לתחלואה גבית וכי קיים קשר בין שירותו הצבאי לכאבי הגב ממנו סובל המערער. כמו כן, הוכר הקשר הסיבתי המשפטי בעניינו. בית המשפט הפנה את המערער לוועדה רפואית שתבחן את מצבו.

ע"נ 48746-07-14 ע' ה' נ' קצין התגמולים-משרד הבטחון-אגף השיקום


כאב גב – שירות צבאי – קשר סיבתי רפואי ומשפטי – קצין תגמולים
קבלו ייעוץ משפטי ראשוני לבירור זכויותיכם:

דלג למרכז העמוד (מקש s) דלג לעמוד יצירת קשר (מקש 7) דלג לעמוד מפת האתר (מקש 8) דלג לעמוד נגישות (מקש 9)