עקבו אחרינו ברשתות החברתיות

כתובתינו

רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20 נווטו אלינו
  • רביעי  ג' שבט התש"פ  29.01.2020
  • רחוב יגאל אלון 94 תל אביב 6789156 מגדלי אלון 2 קומה 20
  • לתיאום פגישה: 03-7765017
חותם אמינות
תפריט

רוכב אופנוע החליק על הכביש ויפוצה בכ- 390 אלף ש"ח

yanir@yhc-law.co.il
07.08.2017, 17:52 · מדור תאונות דרכים · נקרא 1,078 פעמים

תמונת נושא עבור רוכב אופנוע החליק על הכביש ויפוצה בכ- 390 אלף ש"ח

תביעה נגד הפול

לפני כשש שנים התרחשה תאונת הדרכים בעת שהאופנוע החליק על הכביש באופן שגרם לו לפגיעה בברך. באחרונה קיבל בית משפט השלום בתל אביב את תביעתו של הנפגע כנגד המבטחת "הפול".

בספטמבר 2011 נפגע בתאונת דרכים רוכב אופנוע בעת שהחליק על הכביש שהיה בדרכו לעבודתו . צוות מד"א שהגיע לזירה פינה את הפצוע לבית החולים וולפסון, שם נמצא כי סובל מפגיעה בברך והוא נדרש לעבור סדרת טיפולי שיקום.

בתביעת תאונת דרכים אופנוע שהגיש הנפגע כשנה לאחר מכן לבית משפט השלום בתל אביב, כנגד מבטחת האופנוע – "הפול", עתר לפיצויים, בין היתר עבור הפסד יכולת השתכרות בעת התאונה ולאחריה, פיצויים בגין הוצאות רפואיות וכן בגין הכאב והסבל שנגרם.

לטענתו, מאז התאונה חלה החמרה במצבו והוא מתהלך בצליעה ומתקשה בהליכה, בעמידה ובישיבה. הוא הוסיף כי ממשיך לסבול מכאבים וביכולת להניע את הברך. לצורך קביעת נכותו הרפואית, הגיש חוות דעת מומחה מטעמו שהעמיד את נכותו על 14.74%.

לטענת התובע, נכותו התפקודית גבוהה מנכותו הרפואית ויש להעמידה על שיעור 30%. הוא הסביר כי כל חייו עבד בעבודה פיזית בלבד. כאשר עבד בעסק הכספות שניהל אביו. בנוסף, עבד כשליח מזון על קטנוע במשרה חלקית מספר ימים בשבוע. לדבריו, עבודות אלו היו כרוכות במאמץ פיזי רב.

לקבלת ייעוץ ראשוני בנוגע לתאונת דרכים - שלחו פרטים:

אלא שלטענתו לאחר התאונה, הוא אמנם שב בהדרגה לעסקו של אביו, אך נאלץ להיעדר מעבודתו מעת לעת לצורך טיפולים רפואיים. בנוסף, עקב כאביו, לא יכול היה לשוב לעבודתו כשליח מזון. לדבריו, אלמלא התאונה, היה ממשיך בעבודה זו או בדומה לה וממשיך להשתכר שכר אף גבוה מזה שהשתכר לפני התאונה.

הוא הוסיף כי בעקבות התאונה ואי יכולתו לקחת חלק בעבדות פיזיות, אותם רגיל לבצע, קיים סיכון כי ייפלט ממעגל העבודה, נוכח גילו וסיום 12 שנות לימוד ללא בגרות.

חברת הביטוח מצידה אומנם לא הכחישה את קיום התאונה אך סברה שהנזק שנגרם נמוך משמעותית מהנטען.

כך למשל טענה כי נכותו הרפואית של התובע עומדת לכל היותר על 10%. בהקשר זה טענה חברת הביטוח כי נכות זו זהה לנכות שנקבע ע"י הועדה הרפואית במוסד לביטוח לאומי. עוד הוסיפה המבטחת כי הנכות הרפואית לא הותירה כל נכות תפקודית לתובע.

מידת הפגיעה בכושר התפקוד

לאחר בחינת עדויות הצדדים העדיפה השופטת לימור בן שמן את טענתו של התובע לעניין הנכות הרפואית והעמידה אותה על סך 14.74% כאמור. בתוך כך ציינה כי קביעת המוסד לביטוח לאומי הנטענת, אינה מהווה קביעת דרגת נכות המחייבת את בית המשפט.

השופטת נתנה אמון בעדות התובע

מכאן פנתה השופטת לבחון את היקף הפגיעה כתוצאה מהתאונה לגבי יכולת תפקודו של התובע.

"תכליתה של הנכות התפקודית לאמוד את מידת הפגיעה בכושר התפקוד של הנפגע. בשים לב לכך שמידה זו לא זהה בהכרח לשיעור הנכות הרפואית שנקצב לנפגע" הסבירה.

בתוך כך נתנה השופטת אמון בעדות התובע לגבי פגיעה בתפקודו לאחר התאונה ודחתה את עמדת הנתבעת ששללה מכל וכל נכות זו.

יחד עם זאת השופטת לא מצאה כי נכותו התפקודית, עולה על שיעור הנכות הרפואית, כפי שטען. בהקשר זה קבעה כי נכותו הרפואית של התובע בעקבות הצלקות מהן סובל, אין בהם כדי להשפיע על תפקודו והעמידה את נכותו התפקודית על 13%.

משכך, לאחר חישוב היקף הנזק שנגרם הכולל בין היתר הוצאות רפואיות, כאב וסבל ואובדן כושר השתכרות, חייבה השופטת את חברת הביטוח לשלם לתובע 398,350 ש"ח, (ממנו יש לנכות סכום של 48,084 ש"ח בעבור תגמולים שקיבל מהמוסד לביטוח לאומי). כמו כן חייבה את הנתבעת לשאת בנוסף בשכ"ט עו"ד בסכום של 53,275 ש"ח וכן בהוצאות משפט.

ת"א 7953-09-12 נ.ר. נ' "הפול"- המאגר הישראלי לביטוחי רכב

עורך דין יניר הראל מתמחה בנזיקין ודיני ביטוח ומטפל בתביעות נגד גורמי נזק וחברות ביטוח. עו"ד יניר הראל וצוות המשרד מטפלים במלוא ההליכים הנדרשים לצורך מימוש זכויות נפגעים ומבוטחים לקבלת פיצויים בגין נזקי גוף ורכוש. עו"ד יניר הראל כותב מאמרים משפטיים ועדכוני חדשות שבועיים מפסיקת בתי המשפט בישראל.


תאונת דרכים – רוכב אופנוע – נכות תפקודית – נכות רפואית – חברת הביטוח הפולקבלו ייעוץ משפטי ראשוני לבירור זכויותיכם:

דלג למרכז העמוד (מקש s) דלג לעמוד יצירת קשר (מקש 7) דלג לעמוד מפת האתר (מקש 8) דלג לעמוד נגישות (מקש 9)